Головна

Мощі патріярха Йосипа (Сліпого) перевезуть до Києва

У рамках святкування 1025-річчя Хрещення України-Руси та освячення Патріаршого собору Воскресіння Христового, планується перенесення мощів патріярха УГКЦ Йосипа Сліпого до Києва. Про це, на прес-конференції, що відбулась 4 червня, заявив глава оргкомітету святкування, єпископ-помічник Київської архиєпархії Йосиф Мілян.

 

Крім цього, в рамках святкування 1025-річчя Хрещення України-Руси, 17-18 серпня відбудеться низка інших заходів: урочиста церемонія освячення Патріаршого собору УГКЦ, святкові богослужіння, мистецькі акції та концерти (в тому числі в Палаці "Україна"), а також Синод Єпископів, основною темою якого буде "Нова євангелізація".

 

Як відзначив на прес-конференції Глава Української греко-католицької церкви Святослав Шевчук: "ми очікуємо на цю подію тисячі паломників з усіх куточків світу"

 

Щодо часу святкування Хрещення Київської Русі, то Патріарх Святослав відзначив, що традиція відзначати цю дату в день Св. князя Володимира виникла в Російській православній церкві та Російській імперії лише на ювілей 900 річчя хрещення. Але давнішня, саме Київська традиція пов'язувала ці події з т.з. "серпневим водосвяттями" та праздниками Маковєїв. "Тому, - додав Патріарх, - ми будемо святкувати Хрещення Русі-України за давнішніми київськими традиціями".

 

УГКЦ є церквою - прямою спадкоємницею Володимирового хрещення та Київською митрополії тих часів, тому ми підтримуємо та відроджуємо давні церковні традиції українського народу. А під час зустрічі з Константинопольським патріархом, я наголосив, що ми всі будемо дуже раді бачити його на київській землі, адже УГКЦ, як й інші українські православні церкви, є "церквою-дочкою" Вселенського патріархату, - додав Патріарх Святослав Шевчук.

 

Блоґ Павла Береста. Про духовне й гріховне

катехизм

Молитва св. Папи Івана Павла ІІ за Україну в церкві св. Миколая на Аскольдовій Могилі

«О Всеблагая Діво Маріє, Зарваницька Богородице, дякую Тобі за ласку перебування на київській землі, з якої світло Євангелія поширилося по всій Україні. Тобі, Мати Божа і Мати Церкви, перед Твоєю чудотворною іконою віддаю у руки мою апостольську подорож в Україну.

Пресвята Мати Божа, покрий Твоїм Материнським Покровом усіх християн, чоловіків та жінок доброї волі, які живуть у цій великій країні. Провадь їх до Свого Сина Ісуса, Який для всіх є Дорогою, Правдою і Життям. Амінь».

редакційна колегія


  • ПОЖЕРТВА

реквізити парафії для пожертв:

РГ УГКЦ Парафії Св Миколая на Аскольдовій Могилі,

код: 20051904 Ощадбанк АТ,

iban:  UA543226690000026003300218570

http://askoldova-mohyla.org/uk/

 

Офіційний сайт жіночого вокального ансамблю "Аніма" УГКЦ св. Миколая Чудотворця на Аскольдовій Могилі

 http://anima.askoldova-mohyla.org/