Головна

Листи кардиналів Любомира Гузара та Мар’яна Яворського у зв’язку з початком служіння нового римо-католицького Митрополита в Україні

Глава Української Греко-Католицької Церкви кардинал Любомир Гузар в листі до Митрополита-емерита Римо-Католицької Церкви в Україні кардинала Мар'яна Яворського пояснив, що його відсутність на інгресі нового Архиєпископа-митрополита Мечислава Мокшицького до Львівської латинської катедри була зумовлена участю у відзначенні в місті Києві на державному рівні 75-ліття Голодомору в Україні. Разом з тим, Блаженніший Любомир зазначив, що він хотів би бути у Львові, щоб привітати нового Митрополита, але понад усе - щоби належно попрощатися з Його Еміненцією, незалежно від того, де кардинал Яворський буде в майбутньому перебувати.У листі Блаженнішого Любомира Гузара читаємо: «Ми обидва стали Кардиналами в той самий день, хоча Ви вже ним були довго перед тим у серці Слуги Божого Папи Івана Павла ІІ. Також ми разом служили у Львові, хоча Ви це служіння починали вже багато років перед тим. Одним словом, багато в нашому житті спільного. Хотів я дуже сердечно подякувати за те все, що ми могли зробити доброго разом, але рівночасно перепросити і за те, коли можливо з моєї вини наша співдія в служінні Церкви натрапляла на труднощі. Ніколи в цьому не було в мене злої волі, але обставини не завжди так складалися, як би хотілося і тому відчувався біль», - написав Глава УГКЦ до вислуженого архиєпископа Львівського латинського обряду кардинала Мар'яна Яворського, висловлюючи сподівання, що наступники будуть продовжувати та удосконалювати те добро, яке обидва церковні лідери почали, і доведуть до щасливого завершення те, що ті не зуміли зробити.

У листі-відповіді кардинал Мар'ян Яворський подякував за теплі слова, скеровані до нього з нагоди передачі уряду пастиря латинської Церкви в Україні новому архиєпископу та побажав Главі УГКЦ потрібних Божих ласк у подальшому служінні на уряді Верховного Архиєпископа на благо вірних Католицької Церкви. «Сподіваюся, що розпочаті нами добрі діла будуть продовжені Вашим Блаженством і моїм наступником митрополитом Мечиславом, якого Ви добре знаєте», - читаємо у листі.

Для Радіо Ватикану, Костянтин Чавага

За матеріалами: http://www.radiovaticana.org/

катехизм

Молитва св. Папи Івана Павла ІІ за Україну в церкві св. Миколая на Аскольдовій Могилі

«О Всеблагая Діво Маріє, Зарваницька Богородице, дякую Тобі за ласку перебування на київській землі, з якої світло Євангелія поширилося по всій Україні. Тобі, Мати Божа і Мати Церкви, перед Твоєю чудотворною іконою віддаю у руки мою апостольську подорож в Україну.

Пресвята Мати Божа, покрий Твоїм Материнським Покровом усіх християн, чоловіків та жінок доброї волі, які живуть у цій великій країні. Провадь їх до Свого Сина Ісуса, Який для всіх є Дорогою, Правдою і Життям. Амінь».

редакційна колегія


  • ПОЖЕРТВА

реквізити парафії для пожертв:

РГ УГКЦ Парафії Св Миколая на Аскольдовій Могилі,

код: 20051904 Ощадбанк АТ,

iban:  UA543226690000026003300218570

http://askoldova-mohyla.org/uk/

 

Офіційний сайт жіночого вокального ансамблю "Аніма" УГКЦ св. Миколая Чудотворця на Аскольдовій Могилі

 http://anima.askoldova-mohyla.org/