Головна

Великодні традиції Першого Національного

Ще з часів дитинства пригадується світлий Великодній час. Родина збирається у бабусі, щоб поєднатися у молитві, поділитися свяченою паскою, похристосуватися писанками та обмінятися останніми новинами. І все це – під незмінний вже двадцять років показ Великодніх богослужінь на Першому Національному телеканалі. Відбувається Великодня трансляція з кафедральних соборів України в режимі реального часу, і в цьому також – традиція.

Великодній благовіст українських храмів – незрівнянне відчуття. Київ у часі Великодня з висоти пташиного польоту – не менш незрівнянне видовище. Цього року творча група Першого Національного встановила камеру аж на самісінькій верхівці телецентру – і глядач мандрував від храму до храму, то зринаючи у височінь, то спускаючись донизу. Мерехтять лампадки, миготить вогнями Київ… І в душі піднімається щось, що дає змогу увійти у свято оновленим, чистим, з відкритим серцем.

Вповні перейнятися прийдешнім Святом Воскресіння Христового мав змогу кожен – від старого до малого. Свято-Володимирський собор у Києві, храм Святого Василія Великого, Успенський собор Києво-Печерської лаври та Свято-Андріївський собор… Усі ці святині не обійти і за день! У мандрівці цими храмами у Великодню ніч нас супроводжувала народна артистка України Христина Стебельська, яка вже не один рік коментує найважливіші прямі трансляції. Толерантний духовний коментар пані Христини вже став потужною традицією, а тандем із провідними богословами України відтворює істинний дух празника. Поле для духовної роботи під час таких трансляцій – неорана нива для телеглядача. Очевидно, після Великодніх богослужінь на державному телеканалі хтось уперше зазирне до храму…

Унікальність цьогорічних Великодніх трансляцій – включення зі Свято-Володимирського собору у стародавньому Херсонесі Таврійському. Величний храм, звідки бере початок 1025-літня історія християнства… Саме тут, у Корсуні, як називали Херсонес давні русичі, 988 року прийняв хрещення київський князь Володимир Великий.  Нині це місце – національна святиня.

Щороку на Великдень предстоятель кожної Церкви виголошує настанови, звертає увагу на те, що буде актуальними для кожного протягом цілого року. Цьогоріч промови предстоятелів були особливо виразними: закликав молитися про Божу милість і благословення для нашого народу Глава УГКЦ Блаженніший Святослав Шевчук, Святіший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет наголосив, що віра сильніша за страждання, а Митрополит Київський і всієї Русі Мефодій підкреслив важливість допомоги ближньому.

Сьогодні церква відкрита як ніколи. Долучитися до спільної молитви у часі Воскресіння Христового – це справжній Божий подарунок і велика відповідальність. Будьмо пильними!..

О. Нагога

катехизм

Молитва св. Папи Івана Павла ІІ за Україну в церкві св. Миколая на Аскольдовій Могилі

«О Всеблагая Діво Маріє, Зарваницька Богородице, дякую Тобі за ласку перебування на київській землі, з якої світло Євангелія поширилося по всій Україні. Тобі, Мати Божа і Мати Церкви, перед Твоєю чудотворною іконою віддаю у руки мою апостольську подорож в Україну.

Пресвята Мати Божа, покрий Твоїм Материнським Покровом усіх християн, чоловіків та жінок доброї волі, які живуть у цій великій країні. Провадь їх до Свого Сина Ісуса, Який для всіх є Дорогою, Правдою і Життям. Амінь».

редакційна колегія


  • ПОЖЕРТВА

реквізити парафії для пожертв:

РГ УГКЦ Парафії Св Миколая на Аскольдовій Могилі,

код: 20051904 Ощадбанк АТ,

iban:  UA543226690000026003300218570





http://askoldova-mohyla.org/uk/

 

Офіційний сайт жіночого вокального ансамблю "Аніма" УГКЦ св. Миколая Чудотворця на Аскольдовій Могилі

 http://anima.askoldova-mohyla.org/