Головна

Тире (4 березня)

Каменяр відірвав долото від надгробка й про­мовив: "Я закінчив".

Чоловік оглянув камінь: фотографія батька й дві дати - 1916 і 2000, а між ними тире, що за­ймало на площині каменю лише декілька сан­тиметрів. Хитнув невпевнено головою, що мог­ло означати і заперечення, і здивування, а рад­ше якесь внутрішнє, усвідомлене несприйняття, невдоволення. Вимовив:

- Не вмію того висловити, та видається ме­ні, що цього замало. Розумієте, пане, батько мій прожив насичене й довге життя - було воно до краю наповнене подіями. Хотілося б бодай ін­туїтивно зазирнути в його дитинство, побачити щедро вкриті буйною зеленню поля, де пасеть­ся худоба, пізнати важку працю і відчути задо­волення від доброго врожаю, хвилювання че­рез літні грозові зливи чи - навпаки - засухи... Опісля була війна, однострій, колони солдатів, поранення, втеча з полону, зустріч з моєю ма­тір'ю. Народження синів, їх зростання, одру­ження, онуки, що один за одним приходили у світ... Далі спокійна старість - і, звичайно, хвороби, але й ніжність взаємного почуття, залучення до праці, у якій минали довгі дні, - усі турботи й радощі...

Майстер слухав уважно, далі чотирма швид­кими ударами молотка по долоту продовжив тире між датою народження й датою смерти майже на пів сантиметра. Повернувся до чоло­віка й запитав:

- Тепер краще?

Життя - ще не тире між двома датами.

Це кожна прожита тобою хвилина. Сьогодення.

Життя - це все, що маємо.

«365 коротких історій для душі» - видавництво «Свічадо» 2012  (с) Бруно Ферреро

катехизм

Молитва св. Папи Івана Павла ІІ за Україну в церкві св. Миколая на Аскольдовій Могилі

«О Всеблагая Діво Маріє, Зарваницька Богородице, дякую Тобі за ласку перебування на київській землі, з якої світло Євангелія поширилося по всій Україні. Тобі, Мати Божа і Мати Церкви, перед Твоєю чудотворною іконою віддаю у руки мою апостольську подорож в Україну.

Пресвята Мати Божа, покрий Твоїм Материнським Покровом усіх християн, чоловіків та жінок доброї волі, які живуть у цій великій країні. Провадь їх до Свого Сина Ісуса, Який для всіх є Дорогою, Правдою і Життям. Амінь».

редакційна колегія


  • ПОЖЕРТВА

реквізити парафії для пожертв:

РГ УГКЦ Парафії Св Миколая на Аскольдовій Могилі,

код: 20051904 Ощадбанк АТ,

iban:  UA543226690000026003300218570

http://askoldova-mohyla.org/uk/

 

Офіційний сайт жіночого вокального ансамблю "Аніма" УГКЦ св. Миколая Чудотворця на Аскольдовій Могилі

 http://anima.askoldova-mohyla.org/