Оранта

Коли зло безсиле: свідки правди батько і син Глаголєви

Понеділок, 01 березня 2021, 14:14

95147896321Як часто чесні мовчать, а добрі нічого не роблять. Кмітливі ховають свій розум, а сильні стримуються перед брутальною земною міццю, яка залякує розправою і дійсно може розчавити. Чесних, добрих, розумних і сильних серед нас є дуже багато. І коли той, хто не може мовчати і ховатися, здіймається сяючою сигнальною ракетою ввись, освітлюючи простір довкола – легше і сміливіше стає всім. Таким є вплив свідчення правди на спільноту людей. І ніяка брутальна земна міць нічого з цим вдіяти не може.

Читати далі: Коли зло безсиле: свідки правди батько і син Глаголєви

 

«Феномен гумору та сміху в культурно-релігійному контексті» - частина VІ

Четвер, 07 серпня 2014, 10:09

Розділ ІІ. Феномен сміху та гумору у культурно-релігійному контексті.

2.1.2 Симпозіум – як прототип божественних бенкетів

Тепер ми закцентуємо нашу увагу на визначальній ролі сміху на  симпозіумах – з огляду на такі його характеристики, як певною мірою протокольність, етика сміху та психологія. Річ у тім, що на бенкетах сміх мав свою специфіку. Характеризуючи поняття «сміятися», бачимо несумірність, неузгодження, котрі вражають око профана[1]. Багато архаїчних та класичних мислителів сприймали симпозіум як спектр ідей, котрі бувають від напівблаженного щастя аж до страху перед  жорстокою деструктивною силою.

Читати далі: «Феномен гумору та сміху в культурно-релігійному контексті» - частина VІ

 

Час приймати відповідальні рішення

П'ятниця, 08 травня 2020, 13:44

1grudЗвернення Ініціативної групи «Першого грудня»

Пандемія COVID-19 змушує увесь світ задуматися над своєю найближчою долею і надає шанси розумним та сміливим країнам здійснити позитивні кроки у нове майбутнє. Україна за певних умов може бути серед таких успішних країн. Але багатьом важко повірити, що керівництво держави й суспільство спроможні прийняти відповідальні рішення.

Читати далі: Час приймати відповідальні рішення

   

«Бог з нами навіть у такі драматичні часи»

Середа, 02 лютого 2022, 21:12

zarvanytsya2021_21Наша розмова з очільником Української греко-католицької церкви архієпископом Святославом Шевчуком про завдання церкви під час війни, про погляди Папи Франциска в контексті української кризи, про співпрацю церков із державними установами, та головне — про сенси, надію і світло, яких ми зараз потребуємо найбільше.

«Ми самі не усвідомлюємо, на що здатні»

Читати далі: «Бог з нами навіть у такі драматичні часи»

 

Папа: Любов є рушієм віри, а віра – винагорода любові

Понеділок, 21 серпня 2017, 19:05

reuters2326941_articoloУсі ми потребуємо зростання у вірі та скріплення нашої довіри до Ісуса, а допомогою в цьому є уважне щоденне слухання Божого слова, участь у Святих Тайнах, особиста молитва та діла милосердя. На це вказав Папа Франциск, коментуючи перед проказуванням молитви «Ангел Господній» у неділю, 20 серпня 2017 р., євангельську розповідь про чудо, яке Ісус вчинив для жінки-ханаанянки, що була чужинкою для юдеї.

Ця біблійна подія відбулася під час того, як Ісус прямував до міст Тиру та Сидону, що на півночі від Галилеї. В дорозі до Нього наблизилася ханаанянка, благаючи зцілити її доньку, яку «біс мучить страшенно». В першу мить здається, що Господь не слухає цього волання, сповненого болем, спонукаючи учнів втрутитися й заступитися за неї.

Читати далі: Папа: Любов є рушієм віри, а віра – винагорода любові

   

Сторінка 82 з 826

катехизм

Молитва св. Папи Івана Павла ІІ за Україну в церкві св. Миколая на Аскольдовій Могилі

«О Всеблагая Діво Маріє, Зарваницька Богородице, дякую Тобі за ласку перебування на київській землі, з якої світло Євангелія поширилося по всій Україні. Тобі, Мати Божа і Мати Церкви, перед Твоєю чудотворною іконою віддаю у руки мою апостольську подорож в Україну.

Пресвята Мати Божа, покрий Твоїм Материнським Покровом усіх християн, чоловіків та жінок доброї волі, які живуть у цій великій країні. Провадь їх до Свого Сина Ісуса, Який для всіх є Дорогою, Правдою і Життям. Амінь».

редакційна колегія


  • ПОЖЕРТВА

реквізити парафії для пожертв:

РГ УГКЦ Парафії Св Миколая на Аскольдовій Могилі,

код: 20051904 Ощадбанк АТ,

iban:  UA543226690000026003300218570





http://askoldova-mohyla.org/uk/

 

Офіційний сайт жіночого вокального ансамблю "Аніма" УГКЦ св. Миколая Чудотворця на Аскольдовій Могилі

 http://anima.askoldova-mohyla.org/