Оранта
Спільна Декларація Папи Римського Франциска та Вселенського Патріарха Вартоломея І
Понеділок, 26 травня 2014, 07:33
У неділю 25 травня 2014 року Папа Франциск та Вселенський Константинопільський Патріарх Вартоломей І, зустрічаючись у Єрусалимі, підписали Спільну декларацію наступного змісту:
1. Як і наші шановані попередники Папа Павло VI і Вселенський Патріарх Атенагорас зустрічалися тут у Єрусалимі п’ятдесят років тому, також і ми, Папа Франциск та Вартоломей, Вселенський Патріарх, вирішили зустрітися на Святій Землі, «де наш спільний Відкупитель Господь Ісус жив, навчав, помер, воскрес і вознісся на небо, звідки послав Святого Духа на Церкву, яка народжувалася» (Спільне комюніке Папи Павло VI і Патріарха Атенагораса, оприлюднене після зустрічі 6 січня 1946 р.). Ця наша зустріч, чергове побачення єпископів Церков Риму і Константинополя, заснованих двома братами-апостолами Петром та Андрієм, є для нам джерелом великої духовної радості й дає нам нагоду призадуматися над глибиною та природою існуючих між нами зв’язків, що є плодом шляху, сповненого благодаті, під час якого Господь провадить нас, починаючи від того благословенного дня п’ятдесятирічної давності.
Читати далі: Спільна Декларація Папи Римського Франциска та Вселенського Патріарха Вартоломея І
Нічний метелик і зірка (2 травня)
Середа, 01 травня 2013, 20:21
Один нічний метелик з романтичною душею закохався в зірку. Він розповів про це мамі, а вона порадила йому закохатися в лампу.
— Зірки не для того, щоб за ними літати, — пояснила йому. — А лампи… Навколо них ти можеш спокійно собі пурхати.
Притча про щастя (8 червня)
Неділя, 08 червня 2014, 04:53
Старий кіт побачив мале кошеня, що гналося за своїм хвостом, і спитав його:
- Навіщо ти це робиш?
Кошеня відповіло:
- Я дізнався, що найголовніше для котів – це щастя, а для мене щастя – мій хвіст. Тому я й женуся за ним. Коли я врешті-решт його спіймаю, то стану щасливим!
Для Святого Миколая немає неможливого (частина І)
Субота, 28 грудня 2013, 23:59
Цьогоріч, діткам, якими опікується наша парафія, Святий Миколай передав подарунки з-за океану.
Стараннями добродітелей з церкви св. Івана Хрестителя в місті Нюарку (штаті Ню Джерзі в США), якою займаються отці Редемптористи, 70 дітей, якими опікується наша парафіяльна служба милосердя, отримали надзвичайні подарунки, це 40 дітей, матері котрих знаходяться у місцях позбавлення волі, 16 дітей служби «Карітас-Печерськ» та 14 дітей малозабезпечених парафіян.
Читати далі: Для Святого Миколая немає неможливого (частина І)
Великий Піст — час для радості
Середа, 24 лютого 2016, 18:11
Масний четвер (а також вівторок), карнавали перед початком Великого Посту — почасти данина історичній традиції, почасти просто розвага. Натомість у сам Великий Піст розпочинається час не розваг, а радості.
Така радість є плодом зміцнення любові до Бога через молитву — душевну розмову з Ним про свої реальні проблеми; через любов — також і до самого себе, у наданні собі часу для Бога; через піст від того, що віддаляє нас від святості й любові до ближніх.
Більше статей...
Сторінка 492 з 826