Оранта
Митрополит Борис Ґудзяк про гідність, правду, подолання самотності та гумор
Середа, 18 грудня 2019, 14:11
Аналітичний центр УКУ разом із Українським католицьким університетом в Києві уже вдруге організував обговорення головних викликів, які стоять перед Україною і світом. У міжнародній конференції «UCU Global: людська гідність у часи мета-впливів» взяли участь аналітики, дипломати, бізнесмени, медійники, дипломати та представники духовенства. Із підсумковим словом виступив митрополит Української греко-католицької церкви Борис Ґудзяк.
Читати далі: Митрополит Борис Ґудзяк про гідність, правду, подолання самотності та гумор
Цікаві метелики (21 жовтня)
Неділя, 20 жовтня 2013, 23:01
Навколо нічної ватри кружляло кілька цікавих метеликів. Всі вони були трохи філософами і, літаючи навколо полум’я, що їх зігрівало й освітлювало, питали одне в одного:
— Що таке вогонь?
— Це річ, що освітлює, — казав один.
Святої мучениці Тетяни
Субота, 24 січня 2015, 21:28
Батько святої Тетяни був високим царським урядником в Римі, й водночас таємним християнином. Тетяна пожертвувала своє дівицтво Богу і цілковито віддала себе молитві й добрим ділам. А що життя її було для всіх прикладом благочестя і чесноти, то поставлено її диякони- сою. У житії святого Григорія Ниського ми вже говорили про дияконис та їх обов’язки. Свята Тетяна віддалася усім серцем виконанню покладених на неї обов’язків, а життя її стало ще світліше, ще більше гідне того, щоб бути взірцем. У кожній справі вона старалася про те, щоб зростала слава Божа, а жінок, яких навчала правд віри, застерігала від гріха як найбільшого зла.
Про що говорять легенди?
Вівторок, 06 лютого 2018, 21:31
Аскольда і Діра. Це вони ходили в незапам'ятному 866 році у військовий похід на Царгород. Тоді русичі були близькі до перемоги. Але християни Константинополя стали благати Пресвяту Богородицю, щоб вона врятувала їх від вірної загибелі. І сталося диво: піднялася страшна буря, вона і зруйнувала російський флот. Дивом залишилися живі самі князі. Царгород уникнув руйнації, а вражені величчю християнства Аскольд і Дір негайно хрестилися. Паломництво до Тоскани
Субота, 16 червня 2018, 15:02
10.06 розпочалось паломництво до Тоскани. Цей регіон зазнав економічного розвитку в пізньому Середньовіччі і в епоху Ренесансу. Кожне містечко підкресдювало своє багатство та престиж у будові величних храмів і надзвичайно красивих соборів. Залишилися такі перлини, як Флоренція, Сієна, Піза, Ареццо. Тоскана з її центром Флоренцією, стала батьківщиною Ренесансу
. Перший день паломництва розпочався зі Львова до Венеції. По дорозі ми відвідали храм Марії Повч — паломницький центр Західної Європи . Помолились перед чудотворною іконою Матері Божої Повчанської.
Другий день паломництва розпочався ранковою прогулянкою вузькими та запутаними вуличками Венецїі.Прослухали історію Венеції, побачили міст Ріальто, головну площу Сан—Марко, палац дожів, правителів Венеціанської республіки. Відвідали кафедральний собор святого Марко. В крипті, де раніше були мощі євангелиста Марка, Взяли участь у Літургії для нашої групи.
Більше статей...
Сторінка 226 з 826