Головна

Не Папи змінюють Церкву і серця, а молитва

Середа, 13 січня 2016, 12:46

pope-francis_8Молитва чинить чуда, не даючи серцю закам’яніти і забути про набожність. На це вказав Папа Франциск - молитва вірних змінює Церкву, що Церква прямує вперед не завдяки Папам, єпископам чи священикам, а завдяки святим.

Проповідник коментував біблійну розповідь про молитву старозавітної Анни, яка випросила у Бога сина Самуїла, та про священика Елі, який спостерігаючи за її молитвою, спочатку подумав що вона нетвереза й намагався прогнати її зі святині, а пізніше, довідавшись, що причиною її стану є журба та горе, поблагословив.

Add a comment

Читати далі: Не Папи змінюють Церкву і серця, а молитва

 

«Українське суспільство нагадує підлітка», – Глава УГКЦ

Середа, 13 січня 2016, 11:34

svyatoslav_blogУкраїнське суспільство зараз нагадує підлітка, який відкриває в собі нові сили і здібності свого організму, але точно не знає, що з ними робити, заявив Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав.

В інтерв'ю виданню «Новое время», яке готується до друку, він зазначив, що цей процес дуже позитивний, але таїть у собі багато небезпек.

Add a comment

Читати далі: «Українське суспільство нагадує підлітка», – Глава УГКЦ

 

Християнська символіка нашого Святого Вечора – Надвечір’я Різдва Христового

Вівторок, 05 січня 2016, 01:09

ArticleImageНаближається Перший Святий Вечір або Свята Вечеря перед Різдвом Христовим. Часто-густо, дотримуючись звичаїв Святого Вечора, у своїх хатах навіть не замислюємося над їхнім значенням. Часом чуємо різні дивовижні пояснення того чи іншого звичаю, який скидається скоріше на магію чи поганство, аніж на вираз християнських переконань нашого люду.

Тож спробуймо пригадати християнське тлумачення того, що майже кожен з нас чинитеме в часі Святої Вечері.

Add a comment

Читати далі: Християнська символіка нашого Святого Вечора – Надвечір’я Різдва Христового

   

Апостольський Нунцій: Я не боюся викликів, я боюся держав без викликів

Середа, 30 грудня 2015, 22:02

ClaudioНовий Папський Нунцій в Україні архиєпископ Клаудіо Ґуджеротті на Святвечір побував у Львові та очолив Пастирку у Львівській катедрі. Цього ж дня ієрарх зустрівся з львівськими журналістами. Публікуємо частину розмови з владикою Ґуджеротті.

Нунцій розповів CREDO про те, як дає собі раду з переїздами, як живе та якими будуть його перші кроки в служінні для України.

Add a comment

Читати далі: Апостольський Нунцій: Я не боюся викликів, я боюся держав без викликів

 

Святкування таїнства Христа або як відзначали Різдво перші християни

Середа, 30 грудня 2015, 19:47

knoЦю нотатку пишу як наслідок спостережень кількох останній років, які стосуються літургійних святкувань особливо тих, які стосуються святкувань Різдва Христового.

Вже кількасот років, а деякі церкви (наприклад вірменська) навіть кільканадцятьсот років святкують певні важливі для християнства події з життя Спасителя у різні дні. У випадку святкування Різдва Христового та інших свят, які беруть свій відлік саме від цієї події, різниця у святкуваннях є приблизно два тижні, тоді як різниця святкування Воскресіння Христового та залежних від цього свята церковних святкувань може навіть у певні роки збігатися або ж навпаки складати місяць і більше різниці. 

Всі церкви свідомі цих проблем, які склалась історично, вони розуміють необхідність свідчення єдності християн саме зараз, але перші кроки назустріч насправді даються не так легко.

Add a comment

Читати далі: Святкування таїнства Христа або як відзначали Різдво перші християни

   

Сторінка 8 з 81

катехизм

Молитва св. Папи Івана Павла ІІ за Україну в церкві св. Миколая на Аскольдовій Могилі

«О Всеблагая Діво Маріє, Зарваницька Богородице, дякую Тобі за ласку перебування на київській землі, з якої світло Євангелія поширилося по всій Україні. Тобі, Мати Божа і Мати Церкви, перед Твоєю чудотворною іконою віддаю у руки мою апостольську подорож в Україну.

Пресвята Мати Божа, покрий Твоїм Материнським Покровом усіх християн, чоловіків та жінок доброї волі, які живуть у цій великій країні. Провадь їх до Свого Сина Ісуса, Який для всіх є Дорогою, Правдою і Життям. Амінь».

редакційна колегія
http://askoldova-mohyla.org/