Патріарх Святослав і майбутнє України

Вівторок, 22 серпня 2017, 08:31

izobrazhenie_155Під час Всеукраїнської прощі до Крилоса 5—6 серпня ц.р., в суботу, Блаженніший Святослав, у супроводі владики Володимира Війтишина і його помічника владики Йосафата Мощича та представників обласної і районної влади, відвідав пластовий табір «Сокіл» на Рожнятівщині, архієпархіальний табір в Підлютім та обласний санаторій «Ясень» ім. Митрополита Андрея Шептицького.

Ці зустрічі Глави УГКЦ з дітьми й молоддю відбувалися в невимушеній радісній атмосфері взаємного порозуміння і довіри. Разом з тим вони окреслили певні проблеми розвитку молодіжних організацій, потребу тіснішої співпраці молодіжних рухів і організацій Церкви та суспільства, як і нагальну необхідність її стратегічного планування на найближчі роки.

Add a comment

Читати далі: Патріарх Святослав і майбутнє України

 

Святе Преображення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа

Субота, 19 серпня 2017, 08:30

spas_ohapkin_aleksandr-_1439922807Коротка історія

Святкування цього празника сягає IV ст. В цьому часі св. Єлена, мати цісаря Костянтина Великого, збудувала храм на горі Тавор у честь Господнього Преображення. Від VI ст. цей празник урочисто святкується у Східній Церкві під назвою „Господнього Преображення”. В Західній Сирії у VIII столітті він називався „Празником Тавору”.

Первісно празник Преображення святковано в місяці лютому. Одначе тому, що цей радісний празник звичайно випадав у часі Великого Посту, а це було незгідне з духом посту й покути, то його перенесено на день 6 серпня. Чому якраз на цей день? Історик Євсевій і св. Іван Дамаскин є тієї думки, що Господнє Преображення відбулося 40 днів перед Христовою смертю. Тож св. Церква йдучи за цією думкою, перенесла цей празник з місяця лютого на 6 серпня тому, бо 40 днів пізніше, це є 14 вересня, випадає празник Воздвиження Чесного Хреста — пам'ять Христових мук і смерті.

Add a comment

Читати далі: Святе Преображення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа

 

Надзвичайний дзвін карильйону

Субота, 19 серпня 2017, 02:17

108620Слово «карильйон» в перекладі з французької мови означає – дзвін у всі дзвони. Він являє собою добре злагоджений механізм, який поєднує набір дзвонів різного розміру та звучання. Одна людина здатна керувати великою кількістю дзвонів та навіть перетворити їхнє звучання в приємну музику. Дзвін карильйона може звучати по різному: ніжно, гучно, брати високі та низькі октави.

Add a comment

Читати далі: Надзвичайний дзвін карильйону

   

Свята Ольга – рівноапостольна київська княгиня

Четвер, 17 серпня 2017, 21:54

knyaginya-olgaОднією з найбільш величних постатей української історії є свята рівноапостольна київська княгиня Ольга. 24 липня всі віруючі християни вшановують пам'ять цієї великої святої. Вона була надзвичайно сильною особою, наділеною світлим характером та великою мудрістю.

Достовірних даних про походження Святої Ольги немає, та існує версія згідно з якою вона походила з Пскова із династії Рюриковичів. Після трагічних подій, які сталися з її чоловіком князем Ігорем, Ольга була змушена очолити Київську Русь. Оскільки князь Святослав був ще не повнолітнім, княгиня правила величною державою від імені сина. З Божою допомогою, вона управляла Руссю близько 20-ти років. Керівництво Ольги припадає на період з 945 по 964 рр.

Add a comment

Читати далі: Свята Ольга – рівноапостольна київська княгиня

 

Про сприйняття Бога сучасною людиною

Середа, 16 серпня 2017, 11:29

imagesГоворити, що у сучасному «церебрально відкритому суспільстві» немає жодних проблема із сприйняттям Бога – це або лукавити, або говорити неправду. В першу чергу це відчувають ті, що «професійно займаються богослов’ям». Останню фразу свідомо взяв у лапки, адже «професійно займатись» можна чим завгодно, лише не богослов’ям. Тому говоритиму про тих, хто «намагається говорити про Бога», взоруючись на вимогах академічного середовища. Останні, за умови наявності відсотка самокритики та здатності прислухатися до себе, визнають, що, за невеликим винятком, сучасні «богословські тексти» нагадують оформленні відповідно до академічних вимог сухі канцелярські звіти «про Бога», де у намаганні «щось сказати про Бога» не залишається нічого, як звернутися до древніх авторів патристичних, тобто тих, у кого ще була незатерта природна людська здатність сприймати божественне

Add a comment

Читати далі: Про сприйняття Бога сучасною людиною

   

Сторінка 19 з 83

катехизм

Молитва св. Папи Івана Павла ІІ за Україну в церкві св. Миколая на Аскольдовій Могилі

«О Всеблагая Діво Маріє, Зарваницька Богородице, дякую Тобі за ласку перебування на київській землі, з якої світло Євангелія поширилося по всій Україні. Тобі, Мати Божа і Мати Церкви, перед Твоєю чудотворною іконою віддаю у руки мою апостольську подорож в Україну.

Пресвята Мати Божа, покрий Твоїм Материнським Покровом усіх християн, чоловіків та жінок доброї волі, які живуть у цій великій країні. Провадь їх до Свого Сина Ісуса, Який для всіх є Дорогою, Правдою і Життям. Амінь».

редакційна колегія


  • ПОЖЕРТВА

реквізити парафії для пожертв:

РГ УГКЦ Парафії Св Миколая на Аскольдовій Могилі,

код: 20051904 Ощадбанк АТ,

iban:  UA543226690000026003300218570





http://askoldova-mohyla.org/uk/

 

Офіційний сайт жіночого вокального ансамблю "Аніма" УГКЦ св. Миколая Чудотворця на Аскольдовій Могилі

 http://anima.askoldova-mohyla.org/