Головна

Канон Святого Письма: католицький погляд

Понеділок, 14 серпня 2017, 19:23

8624753Християни вживають поняття «Біблія», «Святе Письмо», «Писання», «Старий Завіт», «Новий Завіт», «Священні Книги». Все це стосується збірки священних книг, які, власне, об’єднує — як вірять християни — Богонатхнення.

Проте (як про це не лише фахівці дискутують, а й помітили спостережливі віряни) ця збірка не всюди однакова. Так званий «канон» Святого Письма відрізняється за кількістю книг у католиків, протестантів і православних. Якщо є загальна згода, що «Біблію» (чи «Святе Письмо») ми називаємо «священною книгою», то тривають суперечки, з яких конкретних книг вона складається. Іншими словами, що саме входить до канону Святого Письма і чому?

Add a comment

Читати далі: Канон Святого Письма: католицький погляд

 

Успінський піст - Спасівка

Понеділок, 14 серпня 2017, 09:41

icon-Bohorodycja01Християни перших віків до великих празників завжди приготовлялися постом і молитвою. З цієї священної практики зчасом розвинулися коротші чи довші пости. На першому місці стоїть тут Великий Піст перед світлим празником Господньої Пасхи. Перед празником Христового Різдва ввійшов у звичай піст Пилипівки. З особливого культу до святих верховних Апостолів Петра й Павла зродився піст Петрівки. А вкінці, прийшов наймолодший з чотирьох річних постів, піст Успінський. Ним ми приготовляємо себе до найбільшого празника Пресв. Богородиці, її святого Успіння. І в той спосіб наслідуємо пости й молитви Преч. Діви Марії, що ними Вона готовилася на стрічу Своєму Божому Синові у Своєму святому Успінні. Успінський піст знаний в нас також як Богородичний, Спасо-Богородичний чи Спасівка. Тут звернемо увагу на історію цього посту, час його тривання та його практику у перших віках християнської Руси-України. Add a comment

Читати далі: Успінський піст - Спасівка

 

Я не вважаю корупцію однією з найбільших проблем українського суспільства – військовий капелан Зелінський

П'ятниця, 21 липня 2017, 14:50

EE8AA18D«Нам немає сенсу боротися за тіло української держави на cході, якщо вона загубить свою душу через корупцію» – такою є позиція Держсекретаря США Рекса Тіллерсона. Її повторюють і багато європейських друзів України. Але корупція є наслідком, а не причиною проблем з трансформацією українського суспільства, переконаний священик УГКЦ, військовий капелан 36-ї окремої бригади Морської піхоти ВМС ЗСУ отець Андрій Зелінський. Судити про це морському піхотинцю, який у рясі та бронежилеті пройшов АТО та має звання «Народний герой України», дозволяє не лише цей його досвід, а і три академічні дипломи – філософський зі Стемфорду, богословський – з Григоріанського університету в Римі та політологічний – з Києво-Могилянської академії.

Add a comment

Читати далі: Я не вважаю корупцію однією з найбільших проблем українського суспільства – військовий капелан Зелінський

   

Папа: бути катехитом – це покликання до креативного служіння Христовій Церкві

П'ятниця, 21 липня 2017, 10:08

ANSA1226«Святий Франциск Ассізький одному із своїх послідовників, який наполягав, щоб цей його навчив проповідувати, відповів такими словами: «Брате, коли ми відвідуємо хворих, допомагаємо дітям та даємо їсти бідним, ми вже проповідуємо». Із цих слів розуміємо, яким є покликання і завдання катехита», – підкреслив Вселенський Архиєрей.

За словами Глави Католицької Церкви, катехизація – це не «робота» чи якесь зовнішнє завдання, що його виконує катехит, але – життя, бо ж у катехита усе обертається довкола його місії навчати та передавати віру. Тому, бути катехитом – це служити Церкві. Те що особа отримала як дар від Господа, у свою чергу, повинна передати іншим.

Add a comment

Читати далі: Папа: бути катехитом – це покликання до креативного служіння Христовій Церкві

 

Прагнути захистити іслам всякою ціною означає зрадити істину,- науковець-єзуїт

Четвер, 20 липня 2017, 12:45

screen_shotУ цьому інтерв’ю єгипетський мелхіт-католик єзуїт о. Генрі Булад пояснює чому, на його думку, ісламські терористи застосовують те, чого їхня релігія вчить їх, і чому Церква не є спроможною реагувати, оскільки стала жертвою лівацької ідеології, що руйнує Захід.

Розмовляв Едвард Пентін

Add a comment

Читати далі: Прагнути захистити іслам всякою ціною означає зрадити істину,- науковець-єзуїт

   

Сторінка 10 з 73

катехизм

Молитва св. Папи Івана Павла ІІ за Україну в церкві св. Миколая на Аскольдовій Могилі

«О Всеблагая Діво Маріє, Зарваницька Богородице, дякую Тобі за ласку перебування на київській землі, з якої світло Євангелія поширилося по всій Україні. Тобі, Мати Божа і Мати Церкви, перед Твоєю чудотворною іконою віддаю у руки мою апостольську подорож в Україну.

Пресвята Мати Божа, покрий Твоїм Материнським Покровом усіх християн, чоловіків та жінок доброї волі, які живуть у цій великій країні. Провадь їх до Свого Сина Ісуса, Який для всіх є Дорогою, Правдою і Життям. Амінь».

редакційна колегія


  • ПОЖЕРТВА

реквізити парафії для пожертв:

РГ УГКЦ Парафії Св Миколая на Аскольдовій Могилі,

код: 20051904 Ощадбанк АТ,

iban:  UA543226690000026003300218570

http://askoldova-mohyla.org/uk/

 

Офіційний сайт жіночого вокального ансамблю "Аніма" УГКЦ св. Миколая Чудотворця на Аскольдовій Могилі

 http://anima.askoldova-mohyla.org/