Головна

Іконографія свв. Йоакима та Анни: ікона святих обійм

Четвер, 22 грудня 2016, 21:42

ArticleImages_65543_dorohovkazycia16stЯк і більшість сюжетів, пов’язаних із дитинством Богородиці, іконографія свв. Йоакима та Анни тісно переплетена з апокрифічним переданням Протоєвангелія від Якова, яке датують приблизно 150 р. – ІІІ століттям. Відповідно до цього тексту батьки Богородиці довго не могли мати дітей. Під час одного з юдейських свят Йоаким, як це належало чоловікам, хотів принести жертву в Єрусалимському храмі, проте йому заборонили, буцімто він не приніс Ізраїлю потомків. Анна, у свою чергу, теж зазнавала презирства з боку інших жінок, оскільки серед юдеїв бездітність вважали прокляттям роду, а тому цуралися таких сімей. Отже, пригноблені, Йоаким подався на 40 днів у пустелю, Анна ж безустанно молилася до Бога вдома, як, зрештою, вона це робила протягом усього подружнього життя.

Add a comment

Читати далі: Іконографія свв. Йоакима та Анни: ікона святих обійм

 

«Війна привела до відродження віри, до відродження справжнього християнського життя, а не до ненависті»

Вівторок, 20 грудня 2016, 23:34

RV16750_ArticoloЦі слова Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава Шевчука цитують численні італійські ЗМІ, адже інтерв’ю, які він дав під час свого перебування у Римі для Релігійної Інформаційної Служби «SIR», Радіо Ватикану та Ватиканського телецентру, викликали жваве зацікавлення.

14 грудня 2016 року Глава УГКЦ провів лекцію в Інституті Івана Павла II при Папському Латеранському університеті в Римі. Публічна лекція Його Блаженства «Захист гідності людської особи в посткомуністичних країнах» відбулась у рамках наукового проекту «Войтилівські лекції» Інституту родини та подружнього життя Папського інституту ім. Кароля Войтили.

Add a comment

Читати далі: «Війна привела до відродження віри, до відродження справжнього християнського життя, а не до ненависті»

 

Якою я бачу майбутню Україну?

Вівторок, 20 грудня 2016, 12:34

huzar_pravdaМені часто доводиться чути запитання: якою я бачу майбутню Україну? Коли вже закінчиться період переходу від радянської дійсності?

Якою могла б бути відроджена Україна, можна обговорювати. Можна теж роздумувати, якою вона повинна бути. Але не так легко сказати, якою вона буде. Автор цих рядків не сумнівається, що Українська Держава після довгих періодів поневолення, після завзятих змагань і багатьох жертв таки буде. Та якою вона буде?

Add a comment

Читати далі: Якою я бачу майбутню Україну?

   

Школа знань чи школа цінностей

Неділя, 18 грудня 2016, 22:57

im578xAny-osvitaМіністр освіти Лілія Гриневич, кардинал Любомир Гузар та Віталій Портников про те, якою повинна бути концепція нової української школи

Сьогодні ми будемо говорити з вами про нову українську школу, якою вона має бути. Почнемо з концепції цієї нової української школи і спробуємо зрозуміти: все ж таки яка школа – школа знань чи школа цінностей, чи школа, у якій знання через цінності пропонуються учням? Це важливий момент. Add a comment

Читати далі: Школа знань чи школа цінностей

 

Предстоятель Украинской греко-католической церкви: «Наша община в Одессе — самая дискриминируемая»

Вівторок, 13 грудня 2016, 22:49

picturepictuКорреспондент «Думской» Сергей Дибров пообщался с предстоятелем Украинской греко-католической церкви, верховным архиепископом Киево-Галицким Святославом (Шевчуком), который на выходных побывал в нашем городе.

Интервью с иерархом было назначено сразу после воскресной литургии в маленьком храме св. Андрея Первозванного на Гимназической улице. Небольшая церквушка не смогла вместить всех желающих; многие люди, и я среди них, слушали молитвы и пастырское слово прямо на улице.

Add a comment

Читати далі: Предстоятель Украинской греко-католической церкви: «Наша община в Одессе — самая дискриминируемая»

   

Сторінка 10 з 67

катехизм

Молитва св. Папи Івана Павла ІІ за Україну в церкві св. Миколая на Аскольдовій Могилі

«О Всеблагая Діво Маріє, Зарваницька Богородице, дякую Тобі за ласку перебування на київській землі, з якої світло Євангелія поширилося по всій Україні. Тобі, Мати Божа і Мати Церкви, перед Твоєю чудотворною іконою віддаю у руки мою апостольську подорож в Україну.

Пресвята Мати Божа, покрий Твоїм Материнським Покровом усіх християн, чоловіків та жінок доброї волі, які живуть у цій великій країні. Провадь їх до Свого Сина Ісуса, Який для всіх є Дорогою, Правдою і Життям. Амінь».

редакційна колегія
http://askoldova-mohyla.org/uk/

 

Офіційний сайт жіночого вокального ансамблю "Аніма" УГКЦ св. Миколая Чудотворця на Аскольдовій Могилі

 http://anima.askoldova-mohyla.org/