Головна

Бабин Яр — це трагедія всього людства

П'ятниця, 30 вересня 2016, 05:37

1475177937-1569Високодостойний пане Голово!

Шановні пані та панове депутати!

«Є речі, є трагедії, перед безмірністю яких будь-яке слово безсиле і про які більше скаже мовчання…». Так пів століття тому, в 1966 році, промовив на 25-х роковинах розстрілів у Бабиному Яру дисидент Іван Дзюба, один із найбільших інтелектуальних авторитетів України нашого часу.

Add a comment

Читати далі: Бабин Яр — це трагедія всього людства

 

Воздвиження Чесного Хреста Господнього

Понеділок, 26 вересня 2016, 21:34

12191448Свято Воздвиження Животворящого Хреста Господнього встановлено на згадку про віднайдення та воздвиження Хреста Христового. Ця знаменна подія відбулася за імператора Костянтина Великого, який першим з римських імператорів припинив гоніння на християн.

Рівноапостольний імператор Костянтин, що,  за допомогою  Божою, отримав у трьох війнах перемогу над ворогами, побачив на небі Боже знамення - Хрест із написом: «Цим переможеш». Гаряче бажаючи відшукати Хрест, на якому був розіп'ятий Ісус Христос, Костянтин направив у Єрусалим свою матір - благочестиву царицю Олену.

Add a comment

Читати далі: Воздвиження Чесного Хреста Господнього

 

Глава УГКЦ: Деякі українці нині нагадують ізраїльтян, котрі на шляху до землі обітованої, сумували за рабством

Понеділок, 26 вересня 2016, 05:38

new_zhezl_5Сьогодні Україна подорожує посеред непростої смертоносної пустелі своєї історичної дороги до повноти свободи в обітованій Богом даній землі. І ми дуже часто сьогодні переживаємо подібні спокуси, як колись ізраїльтяни в пустелі. Ми нарікаємо і на Господа Бога і на наших провідників.

Нам здається, що три-чотири роки тому було краще, ніж сьогодні. Подібно, як ізраїльтяни вважали, що в єгипетському рабстві є краще, ніж іти в обітовану Богом дану їм землю. Про це говорив сьогодні Отець і Глава Української Церкви Блаженніший Святослав під час проповіді до вірних у Патріаршому Соборі Воскресіння Христового, що в Києві.

Add a comment

Читати далі: Глава УГКЦ: Деякі українці нині нагадують ізраїльтян, котрі на шляху до землі обітованої, сумували за рабством

   

Різдво Пресвятої Богородиці

Середа, 21 вересня 2016, 05:32

4354349453_a15a799157У невеличкому галілейському місті Назареті жила літня подружня пара - Іоаким і Анна. Обоє були праведні і благочестиві. Святе подружжя Іоаким і Анна довгий час були бездітними і плакали про те, що у них немає дітей. Одного разу Іоаким у велике свято приніс в Єрусалимський храм дари Господу Богу. Але священик не захотів прийняти дарів Іоакима, тому що він був бездітний, а діти вважалися благословенням Божим.

Тим часом дружина його, що залишалася вдома, теж почула, що первосвященик в храмі відмовився прийняти їх дари через бездітність. Вона дізналася також, що чоловік її, засмучений і плачучий, пішов у пустелю, і сама заплакала. Анна пішла у свій сад, сіла під деревом лавровим, зітхнула і, глянувши на небо повними сліз очима, помітила вгорі, на дереві, гніздо, в якому пищали маленькі пташенята. «Навіть птахи мають дітей, а у нас немає такого щастя у старості», - подумала Анна.

Add a comment

Читати далі: Різдво Пресвятої Богородиці

 

Бути українцем

Субота, 17 вересня 2016, 21:09

42189767Відзначаємо 25-ліття Незалежності Української Держави. З одного боку – оглядаємося на ті роки чи навіть ще далі, а з іншого – цікавимося нашим майбутнім.

Минулі десятиліття і століття дають нагоду замислитися не над одним питанням, а погляд у майбутнє ще більш актуальний, бо небезпідставно постає перед нами запитання: як нам бути в нових обставинах?

Add a comment

Читати далі: Бути українцем

   

Сторінка 7 з 63

катехизм

Молитва св. Папи Івана Павла ІІ за Україну в церкві св. Миколая на Аскольдовій Могилі

«О Всеблагая Діво Маріє, Зарваницька Богородице, дякую Тобі за ласку перебування на київській землі, з якої світло Євангелія поширилося по всій Україні. Тобі, Мати Божа і Мати Церкви, перед Твоєю чудотворною іконою віддаю у руки мою апостольську подорож в Україну.

Пресвята Мати Божа, покрий Твоїм Материнським Покровом усіх християн, чоловіків та жінок доброї волі, які живуть у цій великій країні. Провадь їх до Свого Сина Ісуса, Який для всіх є Дорогою, Правдою і Життям. Амінь».

редакційна колегія
http://askoldova-mohyla.org/