Спільнота
ВІЗІЇ ДЛЯ ЦЕРКВИ І НАЦІЇ
Вівторок, 07 червня 2011, 22:13
У чималій творчій спадщині теоретика консерватизму, видатного політичного діяча початку минулого сторіччя В. Липинського релігійно-церковна тематика посідає чільне місце. Відомий мислитель був переконаний, що релігія, інститут Церкви мають стати наріжним каменем духовного життя України як самостійної держави. Свої міркування щодо місця і ролі релігії та Церкви в суспільстві В. Липинський оформив у невеликій книжці «Релігія і церква в історії України», яка вперше побачила світ у 1925 році.
Add a commentНовий головний в’язничний капелан України
П'ятниця, 22 квітня 2011, 09:48
О.Віктор Яценко священик української православної Церкви, був вибраний головою правління української Міжконфесійної Християнської Місії «Духовна та благодійна опіка в місцях позбавлення волі». Місія, утворена в 2001р. з ініціативи капеланів і керівництва кримінально-виконавчій служби, є представництвом основної церкви України в справах релігійного служіння у в’язницях, для координації діянь капеланів і співпраці з Державною пенітенціарної службою.
Від 2007 року головою правління місії протягом двох каденцій був представник римо-католицької церкви з м. Рівне отець Григорій Драус. Досягненням останніх років було проведення ряду професійних курсів для в’язничних священнослужителів з різних церков. Курси були проведені Білоцерківським училищем підготовки персоналу кримінально-виконавчої служби.
Add a commentРозстрільні списки нації
Середа, 06 квітня 2011, 19:11
У збірнику документів, переважно анкет засуджених до розстрілу козаків і старшин, які у листопаді 1921 року під керівництвом генерала-хоронужого Армії УНР Юрка Тютюнника здійснювали Другий Зимовий похід, під №305 містяться короткі біографічні відомості про мого однофамільця: «Червак Л.М., молодший унтер-офіцер в Армії УНР із 1919 року. Під час Другого Зимового походу - молодший старшина 4-ї Київської дивізії. Розстріляний 23 листопада 1921 р. у м. Базар. Реабілітований 27 квітня 1998 року» (К.: Видавництво «Докор», 2001. - 96 с.).
Add a commentОсобливості шкільництва в УГКЦ
Четвер, 10 березня 2011, 09:05
«Сучасну молодь переконує не теорія, а добрий приклад», –
твердить директор Івано-Франківської школи Св. Василія Великого с. Йосипа Кіяк (ЧСВВ)
Розкажіть, будь ласка, історію заснування школи?
Фактично цей, зведений 1912 року навчальний заклад, відродився 2002-го, бо раніше, ще до війни тут функціонувала жіноча гімназія-інтернат. Вона, на відміну від більшості українських шкіл, була визнана тодішньою польською владою і отримала так зване «право прилюдності». Тобто, кажучи сучасною мовою, ліцензію. Монастир складається з трьох корпусів: у найбільшому розташована школа, в інших - монастирська церква та кляузура, келії сестер. Так було заплановано відразу, щоб сестри-черниці мали змогу вести освітньо-виховну діяльність.
Add a commentТарас Шевченко: між двома міфами
Субота, 05 березня 2011, 11:36
Господь дарував українському народові пророка, який став для нього ідейним, моральним та духовним дороговказом. Парадокс полягає у тому, що впродовж багатьох десятиліть «канонізуючи» Тараса Шевченка, мало що було зроблено для пізнання причин його істинної слави та величі.
До речі, викривлене сприйняття, а той відверте фальшування місця і ролі Т. Шевченка у суспільному та духовному житті нації розпочалося аж ніяк не в радянську добу, як вважає чимало нинішніх апологетів Кобзаря. Відомий поет і філософ Євген Маланюк справедливо зазначав, що біля витоків першого міфу, який спотворив образ справжнього Шевченка у XIX сторіччі стояли українські «народники».
Add a commentБільше статей...
Сторінка 80 з 91