Головна

Спільнота

Розстрільні списки нації

Середа, 06 квітня 2011, 19:11

У збірнику документів, переважно анкет засуджених до розстрілу козаків і старшин, які у листопаді 1921 року під керівництвом генерала-хоронужого Армії УНР Юрка Тютюнника здійснювали Другий Зимовий похід, під №305 містяться короткі біографічні відомості про мого однофамільця: «Червак Л.М., молодший унтер-офіцер в Армії УНР із 1919 року. Під час Другого Зимового походу - молодший старшина 4-ї Київської дивізії. Розстріляний 23 листопада 1921 р. у м. Базар. Реабілітований 27 квітня 1998 року» (К.: Видавництво «Докор», 2001. - 96 с.).

Add a comment

Читати далі: Розстрільні списки нації

 

Особливості шкільництва в УГКЦ

Четвер, 10 березня 2011, 09:05

«Сучасну молодь переконує не теорія, а добрий приклад», –
твердить директор Івано-Франківської школи Св. Василія Великого с. Йосипа Кіяк (ЧСВВ)

Розкажіть, будь ласка, історію заснування школи?

Фактично цей, зведений 1912 року навчальний заклад, відродився 2002-го, бо раніше, ще до війни тут функціонувала жіноча гімназія-інтернат. Вона, на відміну від більшості українських шкіл, була визнана тодішньою польською владою і отримала так зване «право прилюдності». Тобто, кажучи сучасною мовою, ліцензію. Монастир складається з трьох корпусів: у найбільшому розташована школа, в інших - монастирська церква та кляузура, келії сестер. Так було заплановано відразу, щоб сестри-черниці мали змогу вести освітньо-виховну діяльність.

Add a comment

Читати далі: Особливості шкільництва в УГКЦ

 

Тарас Шевченко: між двома міфами

Субота, 05 березня 2011, 11:36

Господь дарував українському народові пророка, який став для нього ідейним, моральним та духовним дороговказом. Парадокс полягає у тому, що впродовж багатьох десятиліть «канонізуючи» Тараса Шевченка, мало що було зроблено для пізнання причин його істинної слави та величі.

До речі, викривлене сприйняття, а той відверте фальшування місця і ролі Т. Шевченка у суспільному та духовному житті нації розпочалося аж ніяк не в радянську добу, як вважає чимало нинішніх апологетів Кобзаря. Відомий поет і філософ Євген Маланюк справедливо зазначав, що біля витоків першого міфу, який спотворив образ справжнього Шевченка у XIX сторіччі стояли українські «народники».

Add a comment

Читати далі: Тарас Шевченко: між двома міфами

   

«Я – вже земля. А вам ще треба неба…»

Вівторок, 22 лютого 2011, 11:53

Всесвіт шляхетности: Вадим Бородін.

 

Розтерзаний. «Закатаний». Убитий.

В круту, –  безоднями, – моє ти ГОРЕ й досі…

Стоїть у головах закутий вітер

І рве в подоли твою мертву осінь.

Add a comment

Читати далі: «Я – вже земля. А вам ще треба неба…»

 

Духовний спротив Марії Матіос

Вівторок, 25 січня 2011, 08:03

У 2001 році я написав рецензію на одну із найвідоміших книжок Марії Матіос «Нація». Рецензія мала доволі промовисту назву - «Нація під прицілом «калашнікова». На мій погляд, вона добре віддзеркалювала зміст та ідейну спрямованість книжки. Тоді навіть не міг уявити, що через десять років «під прицілом» опиниться сама письменниця, тепер уже визнаний метр вітчизняної літератури.

Add a comment

Читати далі: Духовний спротив Марії Матіос

   

Сторінка 73 з 84

катехизм

Молитва св. Папи Івана Павла ІІ за Україну в церкві св. Миколая на Аскольдовій Могилі

«О Всеблагая Діво Маріє, Зарваницька Богородице, дякую Тобі за ласку перебування на київській землі, з якої світло Євангелія поширилося по всій Україні. Тобі, Мати Божа і Мати Церкви, перед Твоєю чудотворною іконою віддаю у руки мою апостольську подорож в Україну.

Пресвята Мати Божа, покрий Твоїм Материнським Покровом усіх християн, чоловіків та жінок доброї волі, які живуть у цій великій країні. Провадь їх до Свого Сина Ісуса, Який для всіх є Дорогою, Правдою і Життям. Амінь».

редакційна колегія


  • ПОЖЕРТВА

реквізити парафії для пожертв:

РГ УГКЦ Парафії Св Миколая на Аскольдовій Могилі,

код: 20051904 Ощадбанк АТ,

iban:  UA543226690000026003300218570

http://askoldova-mohyla.org/uk/

 

Офіційний сайт жіночого вокального ансамблю "Аніма" УГКЦ св. Миколая Чудотворця на Аскольдовій Могилі

 http://anima.askoldova-mohyla.org/