Головна

Спільнота

Розстріляний з'їзд кобзарів:забута трагедія

Вівторок, 22 листопада 2016, 10:57

00На початку грудня 1930 року в Харківському оперному театрі відбувся З’їзд народних співців Радянської України, куди з різних областей було звезено 337 делегатів. Основним завданням З’їзду було питання активного залучення народних співців до соціалістичного будівництва, відходу від виконавських традицій і визначення нових ідеологічних приорітетів.

Add a comment

Читати далі: Розстріляний з'їзд кобзарів:забута трагедія

 

Незалежність держав така ж природна, як свобода поодиноких осіб

Субота, 10 вересня 2016, 12:59

57a4d1f5bf8f2Цими днями часто чуємо слово "незалежність".

Не треба дивуватися, бо це поняття дуже важливе, надто тому, що Українська Держава завершила перших двадцять п’ять років свого незалежного існування в останніх століттях. Від ХVIII століття Україна була підневільна різним окупантам, часто між ними поділена.

Щойно двадцять п’ять років тому, майже за чудесним збігом обставин, ми отримали свою незалежну державу, справді свою.

Add a comment

Читати далі: Незалежність держав така ж природна, як свобода поодиноких осіб

 

Група «Першого грудня» закликала остарігатися популізму

Середа, 31 серпня 2016, 08:15

Популізм, суттю якого є політична корупція, став реальною загрозою українській державності — говорять відомі інтелектуали.

Про це ідеться в поширеному сьогодні зверненні Ініціативної групи “Першого грудня”.В ньому В’ячеслав Брюховецький, Богдан Гаврилишин, кардинал Любомир Гузар, Іван Дзюба, Євген Захаров, Мирослав Маринович, Володимир Панченко, Мирослав Попович, Вадим Скуратівський, Юрій Щербак та Ігор Юхновський звертають увагу суспільства на загрозу популізму як джерела та суті політичної корупції. Add a comment

Читати далі: Група «Першого грудня» закликала остарігатися популізму

   

Мама і син: життєві дороги Марії Крупник-Ступки

Субота, 27 серпня 2016, 22:37

15stupka1Існує таке твердження, що за кожним великим чоловіком стоїть велика жінка. Жінка, яка дала життя талановитому українцю Богдану Ступці, яскраве цьому підтвердження. Вшановуючи пам’ять великого українського актора, якому 27 серпня 2015 р. минуло би 74 роки, хочеться також згадати про його маму, якій у той же день виповнилось би 103 роки. Марія Григорівна Крупник-Ступка трохи більше місяця не дожила до свого 95 річчя і пішла з життя  лише на п’ять років раніше за свого сина. Вони народилися в однин день і померли з різницею у 2 дні... Все життя вона давала йому поради,  молилася за нього, його сім’ю, і напевне, її щира турбота тримала його на всіх його життєвих дорогах...

Add a comment

Читати далі: Мама і син: життєві дороги Марії Крупник-Ступки

 

«Пліснесько дає ключ до розуміння складних процесів найбільш раннього слов’янського державотворення на землях Галичини»

П'ятниця, 26 серпня 2016, 23:11

fulupchuk-2-720x340Інтерв’ю з заступником директора з наукової роботи Історико-культурного заповідника «Давній Пліснеськ» Андрієм Филипчуком

Пане Андрію, відносно недавно було створено Історико-культурний заповідник «Давній Пліснеськ». Статус Заповідника, це й статус території, яка охороняється державою. Що, властиво, тут такого є, що це потрібно охороняти?

Add a comment

Читати далі: «Пліснесько дає ключ до розуміння складних процесів найбільш раннього слов’янського державотворення на землях Галичини»

   

Сторінка 8 з 74

катехизм

Молитва св. Папи Івана Павла ІІ за Україну в церкві св. Миколая на Аскольдовій Могилі

«О Всеблагая Діво Маріє, Зарваницька Богородице, дякую Тобі за ласку перебування на київській землі, з якої світло Євангелія поширилося по всій Україні. Тобі, Мати Божа і Мати Церкви, перед Твоєю чудотворною іконою віддаю у руки мою апостольську подорож в Україну.

Пресвята Мати Божа, покрий Твоїм Материнським Покровом усіх християн, чоловіків та жінок доброї волі, які живуть у цій великій країні. Провадь їх до Свого Сина Ісуса, Який для всіх є Дорогою, Правдою і Життям. Амінь».

редакційна колегія
http://askoldova-mohyla.org/