Головна

Спільнота

Тридцяті роковини Чорнобильської катастрофи у фокусі Церкви та суспільства

Вівторок, 19 квітня 2016, 21:59

ArticleImages_63120_160418_1Найстрашнішою була тиша. Мовчання, яке оточило трагедію Чорнобиля невідомою загрозою для кожного. Озираючись на події тридцятирічної давності, ми згадуємо про помилки, технології, науку. Натомість за катастрофою стоять людські постаті, які часто ціною свого життя намагались зупинити трагедію та зберегти живих. Представники різних Церков та самі ліквідатори зібрались разом в Інституті Томи Аквінського у Києві, 14 квітня, аби у рамках Міжнародної екуменічної конференції «Екологічний та антропологічний вимір Чорнобильської аварії» обговорити особливу роль духовності для попередження можливих помилок та допомоги героям минулого.

Add a comment

Читати далі: Тридцяті роковини Чорнобильської катастрофи у фокусі Церкви та суспільства

 

Перед нами реальна загроза хаосу – Мирослав Попович

Вівторок, 05 квітня 2016, 21:43

t280x180_ArticlePreviewImage_19046Так чи інакше, криза, що склалася, закінчиться новими виборами.

Який уряд кращий для України: технократичний з віддаленими від політики професіоналами чи політичний, створений на основі парламентської коаліції?

Сьогодні надії суспільства переважно пов’язані з першим варіантом – урядом технократів. Насамперед, це пояснюється тим, що люди розчаровані в політичних партіях, окремих особах і в політиці загалом. Звідси і парадоксальне прагнення мати партію, що не входить у жодну з партій.

Add a comment

Читати далі: Перед нами реальна загроза хаосу – Мирослав Попович

 

Наша Надія і наші суди

Понеділок, 04 квітня 2016, 21:28

huzar_blogyВ останні кілька місяців в Україні та поза її межами багато говорилося про долю української громадянки, депутата Парламентської асамблеї Ради Європи, льотчиці Надії Савченко.

23 березня я мав нагоду почути розмову трьох осіб. Як незрячий, можу говорити про них тільки як про голоси. Перший голос дуже емоційно, з почуттям глибокого обурення коментував, що відбувалося впродовж довшого часу поневолення Надії Савченко, про різні судові махінації та про те, що сталося в кінці – скандальний, жорстокий, остаточний судовий вирок, який був об’єктивно безпідставний і несправедливий.

Add a comment

Читати далі: Наша Надія і наші суди

   

«Кримінальне покарання має на меті не помсту за правопорушення, а переміну життя цієї людини»

Понеділок, 28 березня 2016, 19:34

maxresdefaultОтець Костянтин Пантелей, керівник Відділу душпастирства в пенітенціарній системі України Патріаршої курії УГКЦ, відповів на запитання Департаменту інформації УГКЦ.

Отче, уряд задекларував реформування пенітенціарної системи України. У чому, на ваш погляд, має полягати ця реформа?

Те, що планується така реформа, дуже добре. Бо не можливо, аби пенітенціарна система залишалася в теперішньому вигляді.

Add a comment

Читати далі: «Кримінальне покарання має на меті не помсту за правопорушення, а переміну життя цієї людини»

 

Іван Франко - українському народові невідомий християнин

П'ятниця, 25 березня 2016, 22:27

85452565Дивну тему поставив я, щоб вшанувати нашу велику історичну особу ХІХ-го і початку ХХ-го століть — Івана Франка як віруючого християнина. Він – мислитель, письменник, поет, науковець, філософ, великий громадянин, над­звичайно здібна людина і постать нашої культури, духовости в роках відро­дження Європи в ХІХ столітті і в нашій Україні, яка опинилася в найтяжчих часах свого буття. І тоді-то кілька осіб рушили наш нарід зі сну до праці над собою, щоб стати собою, вони і приготували нас до нашої Державности при кінці ХХ-го століття.

Add a comment

Читати далі: Іван Франко - українському народові невідомий християнин

   

Сторінка 10 з 74

катехизм

Молитва св. Папи Івана Павла ІІ за Україну в церкві св. Миколая на Аскольдовій Могилі

«О Всеблагая Діво Маріє, Зарваницька Богородице, дякую Тобі за ласку перебування на київській землі, з якої світло Євангелія поширилося по всій Україні. Тобі, Мати Божа і Мати Церкви, перед Твоєю чудотворною іконою віддаю у руки мою апостольську подорож в Україну.

Пресвята Мати Божа, покрий Твоїм Материнським Покровом усіх християн, чоловіків та жінок доброї волі, які живуть у цій великій країні. Провадь їх до Свого Сина Ісуса, Який для всіх є Дорогою, Правдою і Життям. Амінь».

редакційна колегія
http://askoldova-mohyla.org/