Головна

Спільнота

Волинська трагедія: аргументи і факти

Вівторок, 09 серпня 2016, 19:49

E0CDB64Кілька тижнів тому відбулася подія, після якої українське суспільство затамувало подих:  Польський Сейм проголосив Волинську трагедію геноцидом, вчиненим українцями щодо тотального винищення поляків на Волині.

Трагічна сторінка історії двох сусідських народів набирає нового оберту у відносинах. На перший погляд, чому не досить взаємних вибачень у найбільш трагічний період Європи, коли радикальні режими, пройшовши до влади у більшості країн Європи, розв’язали велику війну, під час якої загинули мільйони жертв, коли зіткнули між собою і завойовані народи?

Add a comment

Читати далі: Волинська трагедія: аргументи і факти

 

Якби Україна мала півмільйона пластунів, за її майбутнє можна було б не турбуватися – Богдан Гаврилишин

Понеділок, 13 червня 2016, 00:00

5FED1C2На відміну від польського президента, керівники української держави до скаутів, у будь-якій їхній формі, прихильності не мають. Хоча, якби в Україні було півмільйона пластунів, це була б інша країна, переконаний пластун із понад 70-літнім стажем, відомий економіст, колишній радник українських президентів та прем’єр-міністрів Богдан Гаврилишин. Почесний голова Опікунської ради «Пласту» Богдан Гаврилишин шкодує, що питання виховання молоді не зацікавило жодного українського керівника, бо, за словами досвідченого пластуна, думати про інших – це не лише моральний обов’язок, але і «величезне задоволення». А почали ми розмову з того, що «Пласт» дав особисто йому, професорові Богданові Гаврилишину, який більшу частину життя прожив за кордоном.

Add a comment

Читати далі: Якби Україна мала півмільйона пластунів, за її майбутнє можна було б не турбуватися – Богдан Гаврилишин

 

Доктор морального богослов’я про евтаназію: поширені міфи, реальність та сучасні виклики

Середа, 11 травня 2016, 16:44

eutanasia_2Евтаназія ще не означає безболісної і швидкої смерті, бо лише у 16 зі 100 випадків люди помирали без агонії, а решта йшли з життя у тривалих і більших стражданнях. Як аргументують свою позицію прихильники евтаназії, чи полегшує вона передсмертні дні невиліковно хворої людини?

Про це під час наукового семінару «Евтаназія від античності до сьогоднення: міфи, реальність та сучасні виклики» розповіла доктор морального богослов’я, викладач біоетики, старша медсестра паліативного відділення у Шпиталі ім. Митрополита Андрея Шептицького с. Йосафата Дробик із Згромадження сестер милосердя св. Вікентія.

Add a comment

Читати далі: Доктор морального богослов’я про евтаназію: поширені міфи, реальність та сучасні виклики

   

Збережімо державу від саморуйнації! ?Звернення Ініціативної групи «Першого грудня»?

Вівторок, 10 травня 2016, 10:41

top_1-12Знаком нинішнього часу є тяжка й затяжна боротьба нового зі старим. Так, ми зуміли поламати російські сценарії знищення України як держави, проте багато й втратили. Стаємо сильнішими як нація, проте на нас чекає ще багато політичних пасток. І не тільки на Донбасі чи в Мінську, а й у Києві. Тому наше завдання – не лише втішатися здобутим, а передусім виявити загрози і вчасно нейтралізувати їх.

Add a comment

Читати далі: Збережімо державу від саморуйнації! ?Звернення Ініціативної групи «Першого грудня»?

 

Блаженніший Любомир Гузар: Наша влада – люди духовно поранені…

Понеділок, 09 травня 2016, 13:12

guzar-5-650x433Розмова із предстоятелем Української греко-католицької церкви (2005-2011),  Верховним архієпископом-емеритом Любомиром.

— Блаженніший, моє перше питання до Вас – чому, на Вашу думку, Революція Достоїнства, яка вселила надії в серця українців, знову закінчилася поразкою.

— Є така приповідка. Довіряй Богові так, якби все залежало від Бога, а працюй так, якби все залежало від тебе… Ця приповідка вчить нас певної життєвої правди.

Add a comment

Читати далі: Блаженніший Любомир Гузар: Наша влада – люди духовно поранені…

   

Сторінка 7 з 72

катехизм

Молитва св. Папи Івана Павла ІІ за Україну в церкві св. Миколая на Аскольдовій Могилі

«О Всеблагая Діво Маріє, Зарваницька Богородице, дякую Тобі за ласку перебування на київській землі, з якої світло Євангелія поширилося по всій Україні. Тобі, Мати Божа і Мати Церкви, перед Твоєю чудотворною іконою віддаю у руки мою апостольську подорож в Україну.

Пресвята Мати Божа, покрий Твоїм Материнським Покровом усіх християн, чоловіків та жінок доброї волі, які живуть у цій великій країні. Провадь їх до Свого Сина Ісуса, Який для всіх є Дорогою, Правдою і Життям. Амінь».

редакційна колегія
http://askoldova-mohyla.org/