Головна

Історичні постаті у християнстві

Свята Анна

Вівторок, 22 грудня 2015, 11:14

svjata-anna-1Чи помічали ми як часто нам хочеться пришвидшити здійснення мрії! Як нам хочеться дістати все й відразу! Читаємо казки про джинів, хочемо миттєвого сповнення бажань. А чекати? Лопає терпіння. Впадаємо в розпач у кращому випадку, у гіршому – в депресію. З цього приводу в естонців є хороше прислів’я: «Риба клює у того, хто чекає”.

За тривале терпіння і незрадливість Слову Божому є, як правило, гарний результат. Чи достатньо  ми є вірними меті — яка об’єднує всіх людей на планеті: добру відповідь дати на Страшному Суді, прийти до Бога в розкаянні за гріхи, з чистим сумлінням?

Яскравим прикладом довготерпіння для сучасної людини є життя праведної Анни – бабусі Ісуса Христа.

Add a comment

Читати далі: Свята Анна

 

Апостол Андрій

Неділя, 13 грудня 2015, 01:36

apostol_Andriy_Pervozvannyy_01Наш український народ має багаті традиції — кожна пора року була сповнена для українців різними святкуваннями, звичаями, обрядами. Особливо багатою в цьому відношенні була зима, коли господарі не були зайняті роботами на своїх полях, а більше часу проводили в домівках із своїми родинами. Саме в такий час у церковному житті звершується вшанування пам’яті святого, котрий має особливе значення для Церкви Христової в Україні. 13 грудня за новим стилем православні українці вшановують святого апостола Андрія Первозванного.

Апостол Андрій походив із Вифсаїди — міста у Галілеї — північній частині Палестини, відомої родючістю земель та гостинністю жителів. В часі земного служіння Господа нашого Ісуса Христа в Палестині проживало досить багато греків, а тому й не дивно, що дехто із юдеїв носили імена грецького походження. Так і у святого апостола, про якого йде мова, грецьке ім’я: «Андрій» в перекладі на українську означає «мужній».

Add a comment

Читати далі: Апостол Андрій

 

Андрей Шептицький – спогади рабина Давида Кахане

Четвер, 26 листопада 2015, 14:13

lvov14bУродженець містечка Гримайлів, що на Тернопільщині, Давид син Шломо Кахане оселився у Львові в 1929 р. У той час викладав релігію у польських державних та єврейських приватних школах.

У 1930 році був обраний рабином прогресистської синагоги в центральному єврейському кварталі Львова, згодом очолив Науковий інститут вивчення ТаНаХу. У квітні 1936 року правління Львівської єврейської релігійної громади звернулось до міністерства військових справ Польщі з проханням призначити Давида Кахане помічником рабина для вояків-євреїв Львівського гарнізону.

Add a comment

Читати далі: Андрей Шептицький – спогади рабина Давида Кахане

   

Дні преподобної матері Йосафати/ Життєвий шлях

Четвер, 19 листопада 2015, 00:00

645646Стопи мої твердо тримаються твоєї Стежки, і ноги мої не спіткнулися. Псалом 17:5

Кожна людина має право вибирати свій життєвий шлях. Але як його вибрати і не помилитися? До Неба ведуть різні стежки, але яка твоя? Господь дає людині вибирати у свободі різні життєві дороги: подружжя, самотній стан та чернецтво.

Запитувала Михайлина Бога у молитвах: який шлях її? А Господь, як ми знаємо,ніколи  не відкине людину, яка Його шукає. Він відповідав їй через її бажання, поради отця Єремії та обставини життя, які складалися довкола неї. Отож, Михайлина вирішила присвятити своє життя Богу в монастирі, де б вона цілком могла віддаватися молитві.

Add a comment

Читати далі: Дні преподобної матері Йосафати/ Життєвий шлях

 

Дні Преподобної Матері Йосафати. Початок був звичайний… Йосафата насамперед була дитиною.

Вівторок, 17 листопада 2015, 22:11

61498Ти сотворив моє нутро, ти мене виткав в утробі матері моєї. Хвалю тебе, що сотворив мене так дивно: діла твої предивні, ти душу мою знаєш вельми добре. Псалом 139, 13-14

Надворі стояла пізня осінь 1869 року. Це було 20 листопада, саме п’ятниця. Ніхто не пам’ятає яка тоді була погода: дощова чи сонячна, можливо, вже й сніжком припорошувало, - а в родині Якова та Ксенії це був справді сонячний, теплий і дуже радісний день. У сім’ї на світ народилася ще одна донечка, якраз перед днем Святого Архистратига Михаїла, тому вирішили, що її хресне ім’я буде Михайлина. Ніхто не знав, ким виросте дівчинка,  але всі дуже тішилися, що на землі появилася ще одна людина – дарунок Творця та вияв Його благословення.

Add a comment

Читати далі: Дні Преподобної Матері Йосафати. Початок був звичайний… Йосафата насамперед була дитиною.

   

Сторінка 10 з 42

катехизм

Молитва св. Папи Івана Павла ІІ за Україну в церкві св. Миколая на Аскольдовій Могилі

«О Всеблагая Діво Маріє, Зарваницька Богородице, дякую Тобі за ласку перебування на київській землі, з якої світло Євангелія поширилося по всій Україні. Тобі, Мати Божа і Мати Церкви, перед Твоєю чудотворною іконою віддаю у руки мою апостольську подорож в Україну.

Пресвята Мати Божа, покрий Твоїм Материнським Покровом усіх християн, чоловіків та жінок доброї волі, які живуть у цій великій країні. Провадь їх до Свого Сина Ісуса, Який для всіх є Дорогою, Правдою і Життям. Амінь».

редакційна колегія
http://askoldova-mohyla.org/uk/

 

Офіційний сайт жіночого вокального ансамблю "Аніма" УГКЦ св. Миколая Чудотворця на Аскольдовій Могилі

 http://anima.askoldova-mohyla.org/