Головна

Християнське вчення

Що означає бути парафіянином?

Понеділок, 21 серпня 2017, 17:43

shcho_oznachaiebuti_parafiyaninom-Часто в католицьких колах можна почути фразу «хороший парафіянин». Але що ж воно таке? Який парафіянин «хороший», а який «поганий»? І взагалі: хто він такий цей «парафіянин»?

Загалом парафіянин має розділяти обов’язки, які є частиною приналежності до певної парафії. Чому? Тому що модель парафії схожа на модель родини, а не бізнесу. Парафія – це не бізнес, що пропонує святий товар.

Add a comment

Читати далі: Що означає бути парафіянином?

 

Як навчитися прощати: 10 кроків

Вівторок, 15 серпня 2017, 09:23

62357458Жодні стосунки не здатні існувати без колапсів. Кризи і проблеми, хоч би які жорстокі вони іноді були, все ж мають швидше будівничу функцію, аніж руйнівну. Хоча й залежить це саме від того, що обираємо ми.

Прощення — досить абстрактна і дуже конкретна річ водночас. Бо навіть трирічна дитина уже має досвід просити пробачення. Однак із віком прощати стає дедалі важче, особливо коли це стосується життєво важливих або життєво принципових речей.

Add a comment

Читати далі: Як навчитися прощати: 10 кроків

 

Поради старого ченця

Середа, 12 липня 2017, 07:26

1_525518956У нашому шаленому ритмі життя прагнення до духовного насправді аж ніяк не маліє. І так багато духовних пошуків щодня у кожного з нас. Пропонуємо декілька простих, але геніальних спостережень афонського ченця, які не втрачають своєї значимості і сьогодні.

Життя не має глухих кутів – людина сама їх знаходить.

Add a comment

Читати далі: Поради старого ченця

   

Теологія Євхаристії

Середа, 05 липня 2017, 11:38

CROSSТаїнство Євхаристії є одним з трьох Таїнств втаємничення або християнської ініціації. Якщо Хрещення є початком цієї ініціації, Миропомазання – зміцненням на цій дорозі, то Євхаристія – ціллю. В Євхаристії Бог дає людині повноту своєї любові, дає дар, понад який немає більшого дару – самого себе.

Євхаристія – це Тіло «що за нас дається» (пор. 1 Кор 11, 24). Тобто Євхаристія є доказом, що Бог існує не просто так, але існує для нас. Це велика Таємниця, яка робить християнство винятковою релігією.

Add a comment

Читати далі: Теологія Євхаристії

 

«Отож Я з вами по всі дні аж до кінця віку»

Вівторок, 27 червня 2017, 16:39

907daa093fe398865cc8abe61872f29d«Якщо кожного разу, коли проливається Кров, вона проливається на відпущення гріхів, — я повинен приймати її завжди, щоб вона завжди відпускала мої гріхи. Я, що завжди грішу, повинен завжди мати ліки». (св. Амвросій)

Червень ми називаємо місяцем Божої Любові, тому що в цей місяць у наших храмах відправляється молебень до Христа Чоловіколюбця і всі вірні співають «О найсвятіше Серце Ісуса, помилуй нас!». Також на цей час зазвичай припадають два великі свята Божої Любові — Пресвятої Євхаристії та Найсолодшого Господа нашого Ісуса Христа, або «Христа Чоловіколюбця».

Add a comment

Читати далі: «Отож Я з вами по всі дні аж до кінця віку»

   

Сторінка 10 з 113

катехизм

Молитва св. Папи Івана Павла ІІ за Україну в церкві св. Миколая на Аскольдовій Могилі

«О Всеблагая Діво Маріє, Зарваницька Богородице, дякую Тобі за ласку перебування на київській землі, з якої світло Євангелія поширилося по всій Україні. Тобі, Мати Божа і Мати Церкви, перед Твоєю чудотворною іконою віддаю у руки мою апостольську подорож в Україну.

Пресвята Мати Божа, покрий Твоїм Материнським Покровом усіх християн, чоловіків та жінок доброї волі, які живуть у цій великій країні. Провадь їх до Свого Сина Ісуса, Який для всіх є Дорогою, Правдою і Життям. Амінь».

редакційна колегія


  • ПОЖЕРТВА

реквізити парафії для пожертв:

РГ УГКЦ Парафії Св Миколая на Аскольдовій Могилі,

код: 20051904 Ощадбанк АТ,

iban:  UA543226690000026003300218570

http://askoldova-mohyla.org/uk/

 

Офіційний сайт жіночого вокального ансамблю "Аніма" УГКЦ св. Миколая Чудотворця на Аскольдовій Могилі

 http://anima.askoldova-mohyla.org/