Головна

Тема номера

Митрополит Андрей Шептицький та український національний рух

Вівторок, 29 липня 2014, 12:15

Особлива позиція А. Шептицького та його оточення, т. зв. «кола Св. Юра», в роки німецької окупації стала підставою для сприйняття керівництва Греко-католицької церкви на тогочасній політичній арені як окремої політичної сили, на рівні з УЦК та ОУН.

Не дивлячись на щорічні міжнародні конференції, розмаїття сучасної літератури різних жанрів, радіо- і теле- передач, оцінка постаті глави Греко-католицької церкви (ГКЦ) Андрея Шептицького, а особливо його релігійної та суспільно-політичної діяльності в роки Другої світової війни, залишаються серед найбільш дискусійних тем не лише в середовищі українських та польських істориків, а й громадськості обох країн.

Add a comment

Читати далі: Митрополит Андрей Шептицький та український національний рух

 

Суспільно-політичні погляди Андрея Шептицького

Вівторок, 29 липня 2014, 12:09

Митрополит Андрей граф Шептицький увійшов в історію України не лише як релігійний, але також як визначний політичний діяч. Свою суспільно-політичну діяльність він розглядав насамперед з християнської точки зору - як вияв любові до Бога та ближнього.

Вплив Шептицького на політичну історію України є безперечний, однак не слід забувати, що через ряд як об'єктивних, так і суб'єктивних факторів ідеї цього патріота-державника так і не були зреалізованими на сто відсотків –Вдадика Андрей двічі пережив національно-визвольне піднесення українського народу, і в обох випадках українська державність була втоплена окупантами в крові.

Add a comment

Читати далі: Суспільно-політичні погляди Андрея Шептицького

 

Карпатські стежки від «розчарування»

Вівторок, 29 липня 2014, 11:55

Гуцулка, яка пройшла сталінські концтабори, пропонує частіше згадувати про українських героїв

«Дівчатка, якби хтось із вас пережив, — не забудьте за нас. Наші кістки хоч схоронені не будуть, але дух перед Богом проситиме за Україну. І Україна вийде без крові», — почула 27-річна Одосія, опритомнівши в бараку концтабору на Колимі. Поряд на долівці вмирали худющі люди, яким уже кілька днів не давали навіть хліба. Це було в 1949 році.

Add a comment

Читати далі: Карпатські стежки від «розчарування»

   

«Єднаймося в дусі та ділі, щоб запобігти злу, яке поширюється на Європу та весь світ», – владика Борис (Ґудзяк)

П'ятниця, 25 липня 2014, 22:03

У листі-співчуття, з яким президент УКУ, єпископ єпархії Святого Володимира Великого в Парижі Борис (Ґудзяк) звернувся до сімей загиблих у малазійському "Боїнгу 777", ідеться про те, що терористи замахнулися на Богом дану гідність жертв, бо, окрім того, що обірвали їхні життя, ще й знущалися над тілами після смерті.

Add a comment

Читати далі: «Єднаймося в дусі та ділі, щоб запобігти злу, яке поширюється на Європу та весь світ», – владика Борис (Ґудзяк)

 

Церква і Євросоюз

П'ятниця, 25 липня 2014, 12:45

Від самого початку Апостольська Столиця уважно слідкувала і підтримувала процес європейської інтеграції, що започаткували такі відомі люди як Конрад Аденауер, Альчіде де Гаспері або Роберт Шуман.

Прагнучи підкреслити вагу євроінтеграції, у 1948 році папа Пій ХІІ проголосив св. Бенедикта покровителем Європи. Так само Павло VI багаторазово висловлював свою підтримку у справі творення спільної Європи, а нунцію в Брюселі, крім відносин із бельгійською владою, довірив співпрацю з європейськими інституціями.

Add a comment

Читати далі: Церква і Євросоюз

   

Сторінка 104 з 148

катехизм

Молитва св. Папи Івана Павла ІІ за Україну в церкві св. Миколая на Аскольдовій Могилі

«О Всеблагая Діво Маріє, Зарваницька Богородице, дякую Тобі за ласку перебування на київській землі, з якої світло Євангелія поширилося по всій Україні. Тобі, Мати Божа і Мати Церкви, перед Твоєю чудотворною іконою віддаю у руки мою апостольську подорож в Україну.

Пресвята Мати Божа, покрий Твоїм Материнським Покровом усіх християн, чоловіків та жінок доброї волі, які живуть у цій великій країні. Провадь їх до Свого Сина Ісуса, Який для всіх є Дорогою, Правдою і Життям. Амінь».

редакційна колегія


  • ПОЖЕРТВА

реквізити парафії для пожертв:

РГ УГКЦ Парафії Св Миколая на Аскольдовій Могилі,

код: 20051904 Ощадбанк АТ,

iban:  UA543226690000026003300218570





http://askoldova-mohyla.org/uk/

 

Офіційний сайт жіночого вокального ансамблю "Аніма" УГКЦ св. Миколая Чудотворця на Аскольдовій Могилі

 http://anima.askoldova-mohyla.org/