Головна

Як навчитися прощати: 10 кроків

62357458Жодні стосунки не здатні існувати без колапсів. Кризи і проблеми, хоч би які жорстокі вони іноді були, все ж мають швидше будівничу функцію, аніж руйнівну. Хоча й залежить це саме від того, що обираємо ми.

Прощення — досить абстрактна і дуже конкретна річ водночас. Бо навіть трирічна дитина уже має досвід просити пробачення. Однак із віком прощати стає дедалі важче, особливо коли це стосується життєво важливих або життєво принципових речей.

Немає рецепту, за яким прощати стало би легше. Однак пропонуємо декілька порад, як поводитися у цей нелегкий час.

-          Пробачити собі. Сталося щось, чого не можна забути, спростувати, викинути і пам’яті. Хоч як ми намагаємось переформатувати свою увагу та ставлення, а болісні відчуття не полишають. Часто в такі моменти здається, що пробачити неможливо. Зрада, образа, фальш… Хіба таке прощають? Так, і більше того: зробити це варто якнайшвидше і почати від себе. Пробачити собі. Обміркувавши всі деталі незгоди, спробуймо спершу просити вибачення у себе самих за те, що сталося так, а не інакше. Не докоряючи, але з відчуттям здорового егоїзму. Це перший крок.

-          Дати собі час. Здебільшого, емоційні шквали — це звичний супровід будь-якої проблеми. І найкраще, коли ці емоції природно втихнуть: тоді в голові світлішає. Поки ти ще готовий розмазати винуватця своїх болів по стінці — до прощення ти ще точно не готовий.

-          Обмежити спілкування з тим, кому не готовий пробачити. Це ефект дієти. Утриматися заради того, щоб змогти повернутись.

-          Бути чесним із собою. Якщо рана нестерпно болить і кровоточить, а ви змушуєте себе усміхатись, наче нічого не сталося, то пам’ятайте: сталося. Те, що ви не позбудетесь проблеми, а запхнете її у якийсь внутрішній куточок, не зробить вас щасливими, тільки нещасними.

-          Шукати порадника. Дуже багато життєвих колапсів і труднощів іноді справді видаються катастрофічними. Однак ніхто з нас не живе у безлюдному світі. Комунікація — це подарунок, що здатен порятувати. Знайти людину, яка вислухає і допоможе тверезо оцінити ситуацію, — це дуже вагомий крок до прощення.

-          Читати Біблію. В жодній іншій книзі не знайдеш стільки історій прощення, як тут. Увесь Старий Завіт усипаний розповідями про людей із бурхливими емоціями; їхні життя ніколи не були бездіяльними, а отже — не були позбавленими криз. Але всі ці випробування робили їх сильнішими.

-          Вчитися в Ісуса. Ісус жив між людьми, а люди завжди були різними. Ісус був сповнений мудрості у стосунках із людьми, а ще більше — сповнений любові. На хресті Спаситель молився, щоб Бог пробачив усім, хто з Нього знущається. І покірно віддавав життя за юрби зрадників та грішників. А після смерті прийшов до учнів, які зі страху розбіглись, залишивши Його. І до Петра, який тричі відрікся…

-          Пам’ятати про свої провини. Ніщо так не активізує процесу прощення, як співчуття. Кожен із нас встигає завинити перед іншими, деколи — це страшно необ’єктивні непорозуміння. І кожен переживав відчуття умиротворення, коли йому пробачали. Ми — не ідеальні. Ми — вчимося.

-          Молитися «Отче наш». У цій молитві, яку залишив людям Ісус, є чудові слова: і прости нам провини наші, як і ми прощаємо винуватцям нашим. Щоразу в розмові з Богом ми визнаємо свою неміч і невтамоване бажання бути прощеними, тобто відновити зв’язок із Богом-Любов’ю. Та це можливо лише за умови, якщо прощаємо тому, хто поруч.

-          Довіряти Богу. В найбільш безнадійних ситуаціях завжди присутній Бог. Він знає і бачить. Тут варто згадати про блаженство вбогих духом — нашу залежність від Божої моці, і дозволити Йому діяти. А Він — знає, як все це «розрулити».

Тетяна Трачук, ДивенСвіт

Джерело: http://credo.pro/

катехизм

Молитва св. Папи Івана Павла ІІ за Україну в церкві св. Миколая на Аскольдовій Могилі

«О Всеблагая Діво Маріє, Зарваницька Богородице, дякую Тобі за ласку перебування на київській землі, з якої світло Євангелія поширилося по всій Україні. Тобі, Мати Божа і Мати Церкви, перед Твоєю чудотворною іконою віддаю у руки мою апостольську подорож в Україну.

Пресвята Мати Божа, покрий Твоїм Материнським Покровом усіх християн, чоловіків та жінок доброї волі, які живуть у цій великій країні. Провадь їх до Свого Сина Ісуса, Який для всіх є Дорогою, Правдою і Життям. Амінь».

редакційна колегія


  • ПОЖЕРТВА

реквізити парафії для пожертв:

РГ УГКЦ Парафії Св Миколая на Аскольдовій Могилі,

код: 20051904 Ощадбанк АТ,

iban:  UA543226690000026003300218570

http://askoldova-mohyla.org/uk/

 

Офіційний сайт жіночого вокального ансамблю "Аніма" УГКЦ св. Миколая Чудотворця на Аскольдовій Могилі

 http://anima.askoldova-mohyla.org/