Головна

9 ознак зрілої та справжньої любові

d1464228774Якою має бути зріла любов? Чи наші очікування щодо неї можуть бути задоволені? Чи є якійсь рецепт, як досягти зрілої і справжньої любові? Питання можна продовжувати, кожен з нас має своє бачення. Розглянемо, отже, якими повинні бути її риси.

1. Зріла любов живе реальністю, а не уявленнями. Не залишає зачарованими першим враженням, яке хтось на нас справив, а спонукає пізнати душу того іншого, аби прийняти його таким, як він є, навіть із його недоліками, — а також до зусиль, щоби той інший, довірившись нам, зумів осягнути власну повноту. Зріла любов заохочує кохану людину бути собою, бути вірним своєму покликанню, а не нашим очікуванням.

2. Зріла любов ставить перед собою далекосяжні цілі. Зможе чекати без знеохочення на відповідь, яку кожна людина може дати відповідно до ритму свого дозрівання. Вміє жити, спираючись на вічні цінності. Стійка до розчарування, вміє вибирати, а також чимось жертвувати.

3. Хто дозріває в любові, той не боїться звернутися за порадою і допомогою. Не гордує розумною залежністю від іншого, що єднає їх у спільному завданні: будують разом і кожен вносить щось своє в спільну працю. Також він вчиться справжнього смирення і, усвідомивши межі власних можливостей, здатний скористатися допомогою інших, вдячний за неї та за любов, якої є вираженням.

4. Уміє бути незалежним. Хоче залишитися собою, зі своїми переконаннями та індивідуальними рисами. Не ухиляється від прийняття властивих йому рішень, зокрема тих, що згідно його совісті вирішують його долю. Тим самим зможе поважати той інтимний куточок совісті інших, зокрема, свого подруга, якого підтримує в його вірності власній совісті й власному покликанню.

5. Уміє мудро й правильно спрямувати свій гнів, що робить його творчою силою. Не дозволяє йому отруювати, може його приборкати, щоб не було конфліктів у сім’ї! Але й не виливає його назовні руйнівною лавиною на інших.

6. Здатний подолати вроджений егоїзм, здатний забути про себе, дати себе іншій людині, взяти відповідальність за неї. Панує над своєю вразливістю. Щирий у почуттях. Висловлює їх без страху, що його можуть не зрозуміти; вміє так ризикувати, але завжди намагається жити в правді.

7. Зріла любов між двома людьми не зупиняється на постійному погляді одне на одного, а має сили включитися в спільну працю, не міряється заслугами одного і другого, без взаємного звинувачення в помилках і млявості. Труд створення сім’ї слід розуміти як спільне завдання, в яке кожен із двох вкладає свою частину й бере на себе відповідальність за ціле, але вільний від постійного страху чи очікувань. Такий страх тримає у постійному напруженні та робить неможливим будь-який відпочинок.

8. Зріла любов вимагає певної гнучкості та вміння пристосовуватися. Потрібно діяти в міру потреб та умов, а не обов’язково за жорсткими схемами.

9. У любові зрілої сексуальність досягає гармонії та єдності в найглибшій сфері людини, так, що дарування себе іншому й сексуальні стосунки стають справжнім і красномовний знаком ніжності й близькості двох людей. Знаком радості та вдячності, пробачення і прийняття, висловлюючи через тіло те, що іноді дух не може висловити.

Альфонсо Верґара SJ, Deon

Джерело: CREDO

катехизм

Молитва св. Папи Івана Павла ІІ за Україну в церкві св. Миколая на Аскольдовій Могилі

«О Всеблагая Діво Маріє, Зарваницька Богородице, дякую Тобі за ласку перебування на київській землі, з якої світло Євангелія поширилося по всій Україні. Тобі, Мати Божа і Мати Церкви, перед Твоєю чудотворною іконою віддаю у руки мою апостольську подорож в Україну.

Пресвята Мати Божа, покрий Твоїм Материнським Покровом усіх християн, чоловіків та жінок доброї волі, які живуть у цій великій країні. Провадь їх до Свого Сина Ісуса, Який для всіх є Дорогою, Правдою і Життям. Амінь».

редакційна колегія


  • ПОЖЕРТВА

реквізити парафії для пожертв:

РГ УГКЦ Парафії Св Миколая на Аскольдовій Могилі,

код: 20051904 Ощадбанк АТ,

iban:  UA543226690000026003300218570

http://askoldova-mohyla.org/uk/

 

Офіційний сайт жіночого вокального ансамблю "Аніма" УГКЦ св. Миколая Чудотворця на Аскольдовій Могилі

 http://anima.askoldova-mohyla.org/