Головна

«Якщо не буде діалогу, то це приведе до ще більшого кровопролиття»

Архиєпископ-емерит Блаженніший Любомир (Гузар) вважає, що єдиним виходом з критичної ситуації в Україні є діалог.

Про це він сказав у ефірі «Громадського телебачення» сьогодні, 22 грудня, у День Соборності України, відповідаючи на питання, який він бачить вихід з ситуації.

«Єдина розв’язка даної ситуації в Україні – можливість говорити, діалогувати, спільно шукати правди. Якщо цього нема, то нема й іншого способу розв’язувати труднощі. Якщо не буде такого бажання з обох сторін, то це приведе до ще більшого кровопролиття. Не знаю, може хтось цього хоче, може для нього це відповідь, може це чиєсь бажання, аби проливалася кров. Якщо так, то нема про що говорити і нема людей нічим потішити. Якщо тіла умерлих, забитих їм не промовляють до сумління, то можемо чекати на ще більше загиблих. …Отже розв’язка – це діалог і ще раз діалог», – наголосив духовний лідер українців.

Він також нагадав, що влада повинна зрозуміти, що вона теж є частиною народу. «Влада – це люди, яким доручено керувати країною, але це керування має бути в повній відповідальності за справжнє добро: мир, збереження прав, захист від нападів. Хто має владу, той несе цей тягар і за це мусить відповідати», – запевняє Архиєпископ Любомир.

На його погляд, справжнього діалогу досі ще не було і наслідком цього є те, що декількох людей позбавлено життя. Проте почати діалог ніколи не пізно, вважає Блаженніший Любомир.

На запитання журналістів, чи він особисто намагався зустрітися з президентом Януковичем, Блаженніший відповів, що такий крок був від ініціативної групи «Перше грудня»: «Ініціативна група "Перше грудня" звернулась до президента, аби могти з ним діалогувати, обговорити дану ситуацію. Не бачу особливої потреби, користі говорити з підвладними, треба говорити з президентом, який остаточно відповідальний і який є гарантом Конституції і який присягав на Євангелії і Конституції, що служитиме цьому народові. Наскільки я знаю, до президента також звернулась Всеукраїнської Рада Церков, яка теж хоче зав’язати безпосередній контакт з президентом, щоб знайти шляхи розв’язання проблеми», – розповів Блаженніший Любомир.

Департамент інформації УГКЦ

катехизм

Молитва св. Папи Івана Павла ІІ за Україну в церкві св. Миколая на Аскольдовій Могилі

«О Всеблагая Діво Маріє, Зарваницька Богородице, дякую Тобі за ласку перебування на київській землі, з якої світло Євангелія поширилося по всій Україні. Тобі, Мати Божа і Мати Церкви, перед Твоєю чудотворною іконою віддаю у руки мою апостольську подорож в Україну.

Пресвята Мати Божа, покрий Твоїм Материнським Покровом усіх християн, чоловіків та жінок доброї волі, які живуть у цій великій країні. Провадь їх до Свого Сина Ісуса, Який для всіх є Дорогою, Правдою і Життям. Амінь».

редакційна колегія


  • ПОЖЕРТВА

реквізити парафії для пожертв:

РГ УГКЦ Парафії Св Миколая на Аскольдовій Могилі,

код: 20051904 Ощадбанк АТ,

iban:  UA543226690000026003300218570

http://askoldova-mohyla.org/uk/

 

Офіційний сайт жіночого вокального ансамблю "Аніма" УГКЦ св. Миколая Чудотворця на Аскольдовій Могилі

 http://anima.askoldova-mohyla.org/