Головна

Любити ворогів – це молитися за них

Папа ФранцискЛюбити ворогів нелегко, але цього від нас вимагає Ісус. Папа Франциск  підкреслив, що для того, аби могти простити ворогам, фундаментальною справою є молитися за них.

Святіший Отець поставив питання про те, як можливо любити ворогів, у загальнолюдському контексті. Як можна любити тих, які приймають рішення про бомбардування, вбиваючи багатьох людей? Як можна любити тих, «які задля любові до грошей» перешкоджають доступові людей похилого віку до ліків, залишаючи їх помирати? Чи тих, які шукаючи виключно особистих інтересів, чинять багато зла? Але цього від нас вимагає Ісус.

За словами Папи, ми всі маємо ворогів, але, по-суті, ми самі можемо стати ворогами для інших, просто не бажаючи їм добра. Любити ворогів не є легко. «Ми іноді думаємо, що Ісус вимагає від нас забагато», – зауважив проповідник, але ми мусимо так чинити, бо інакше ми не є християнами.

Як це можливо? Святіший Отець пригадав про дві речі, яких нас навчає Христос. Перша, це споглядати Небесного Отця, Який наказує сонцю сходити над злими і над добрими, а друга, це заклик «бути досконалими, як Небесний Отець досконалий». Мститися, натомість, не по-християнськи.

Ми зможемо це осягнути, молячись. «Молитися! Це те, що нам радить Ісус: «Моліться за ворогів ваших! Моліться за тих, які вас переслідують». Моліться! Це означає сказати Богові: «Переміни їхнє серце. У нього кам’яне серце, тож зміни його, дай йому тілесне серце, яке є чутливим і любить», – наголосив Папа Франциск, додаючи: – Залишаю лишень ось це запитання, а кожен з нас нехай відповість на нього у своєму серці: «Чи молюся за своїх ворогів? Чи молюся за тих, які не бажають мені добра?» Якщо відповідь буде «так» то я скажу: «Вперед, молися ще більше, це – добра дорога». Якщо відповідь є «ні», то Господь скаже: «Бідолахо, також і ти є неприятелем для інших!» Треба молитися, щоб Господь перемінив їхні серця».

За матеріалами: Радіо Ватикан

катехизм

Молитва св. Папи Івана Павла ІІ за Україну в церкві св. Миколая на Аскольдовій Могилі

«О Всеблагая Діво Маріє, Зарваницька Богородице, дякую Тобі за ласку перебування на київській землі, з якої світло Євангелія поширилося по всій Україні. Тобі, Мати Божа і Мати Церкви, перед Твоєю чудотворною іконою віддаю у руки мою апостольську подорож в Україну.

Пресвята Мати Божа, покрий Твоїм Материнським Покровом усіх християн, чоловіків та жінок доброї волі, які живуть у цій великій країні. Провадь їх до Свого Сина Ісуса, Який для всіх є Дорогою, Правдою і Життям. Амінь».

редакційна колегія


  • ПОЖЕРТВА

реквізити парафії для пожертв:

РГ УГКЦ Парафії Св Миколая на Аскольдовій Могилі,

код: 20051904 Ощадбанк АТ,

iban:  UA543226690000026003300218570

http://askoldova-mohyla.org/uk/

 

Офіційний сайт жіночого вокального ансамблю "Аніма" УГКЦ св. Миколая Чудотворця на Аскольдовій Могилі

 http://anima.askoldova-mohyla.org/