Головна

Маємо Папу

Брати і сестри, добрий вечір!

Як вам відомо, обов’язком Конклаву було надати Риму єпископа. Виглядає на те, що мої брати-кардинали дійшли майже до краю землі, щоб знайти його… але ось ми тут. Дякую вам за вітання, що надійшли від єпархіальної спільноти Риму.

Перш за все хочу вас просити про молитву за нашого Папу-емерита Бенедикта ХVІ, щоб Господь його благословив, а Мати Божа оберігала.

Отче наш…

Богородице Діво…

Слава Отцю….

Тепер розпочинаємо цю подорож, Єпископ і народ, цю подорож Римської Церкви, яка в любові очолює усі Церкви, подорож братерства в любові та взаємній довірі. Молімося одні за одних. Молімося за весь світ, щоб у ньому панувало відчуття братерства. Бажаю, щоб цей шлях Церкви, який сьогодні знову розпочинаємо, був плідний для євангелізації цього прекрасного міста.

А зараз я хочу уділити вам благословення, але спершу хочу попросити вас про послугу. Перед тим як єпископ благословляє народ, я прошу вас, щоб ви молились, щоб господь благословив мене – про молитву народу за їх Єпископа. Помолімося – вашу молитву за мене – в тишині.

А тепер я уділяю моє благословення вам і усьому світу, усім чоловікам і жінкам доброї волі.

Брати і сестри, залишаю вас. Дякую вам за вітання. Моліться за мене, і скоро побачимось.

До скорої зустрічі.

Завтра молитимусь до Богородиці, щоб вона захищала Рим.

Надобраніч і хороших снів!

 

Папа Франциск. Біографія

Народився в сім'ї італійського залізничника, був одним з п'яти дітей. Після отримання диплому в галузі хімії він вступив до семінарії в Вілья-Девото, недалеко від Буенос-Айреса. 11 березня 1958 року вступив в орден єзуїтів і продовжив свою освіту в студійних домах ордену. Новіціат проходив у Чилі, там він також вивчав гуманітарні науки. У Вищій колегії святого Йосифа в Сан-Мігель, недалеко від Буенос-Айреса, він здобув ліценціат з філософії, вивчав також літературу, психологію і богослов'я в колегії Непорочної в Санта-Фе і колегії Спасителя в Буенос-Айресі.

Висвячений на священика 13 грудня 1969 року єпископом Рамоном Хосе Кастельяно, після чого продовжив навчання в Іспанії. Останні обіти в ордені єзуїтів склав 22 квітня 1973 року. Берґольйо був магістром новіціату в Вілья-Баріларі, професором богословського факультету, радником єзуїтської провінції і ректором Вищої колегії святого Йосифа в Сан-Мігель, провінційним настоятелем Аргентини (1973—1979). Після перебування деякий час у Німеччині він був духівником колегії Спасителя в Кордові, а потім знову ректором Вищої колегії святого Йосифа в Сан-Мігель.

20 травня 1992 року Папа Римський Іван Павло II призначив Хорхе Берґольйо титулярним єпископом Ауки, єпископом-помічником Буенос-Айреса. Єпископська хіротонія відбулася 27 червня того ж року в кафедральному соборі Буенос-Айреса (головним святителем був архієпископ Буенос-Айреса кардинал Антоніо Куаррачіно, а співсвятителями — єпископ Мерседес-Луґан Еміліо Оґнєновіч і апостольський нунцій в Аргентині архієпископ Убальдо Калабрезі. 3 червня 1997 року призначений архієпископом-коад'ютором архідієцезії Буенос-Айреса; успадкував престол Буенос-Айреса 28 лютого наступного року, після смерті кардинала Куаррачіно. 6 листопада 1998 року призначений також ординарієм для вірних східних обрядів, що проживають в Аргентині і не мають власної ієрархії. Великий канцлер Католицького університету Аргентини і віце-президент єпископської конференції Аргентини.

На консисторії, що відбулася 21 лютого 2001 року, Папа Іван Павло II надав архієпископові Берґольйо сан кардинала-пресвітера з титулом римської церкви Сан-Роберто Белларміно. Брав участь у конклаві 2005 року, під час якого згадувався як один з можливих наступників Івана Павла II.

З 2005 по 2011 рік, упродовж двох каденцій, кардинал Берґольйо був головою єпископської конференції Аргентини.

13 березня 2013 року був обраний 266 Папою Римським. Взяв тронне ім'я Франциск, яке досі не використовувалося. Він став першим Папою в історії з-за меж Європи чи Північної Африки.

Джерело: http://uk.wikipedia.org

http://ua.euronews.com/2013/03/13/jorge-mario-bergoglio-champion-of-the-poor-becomes-pope/

 

Коментарі

Новообраний Папа Римський - Франциск І (Хорхе Берґольо, Архоєпископ-Кардинал Буенос-Айреса).

 

Це дуже символічно. ДУЖЕ. Ніби і не європеєць, але і не латино-амереканець, адже є етнічним італійцем.

 

Як перший не-європеєць взяв не вживане досі ім"я.

 

Але, на жаль, людина в віці. Це і інший світогляд і менше часу аби реалізувати задуми.

 

До речі, слід відзначити, що Кардинала Берґольо називали ймовірним обранцем на конклаві 2005 р.

 

Короче кажучи, Він - компромісна фігура. Догодили всім.

Велика надія на якнайшвидші реформаторські дії в Церкві. Щоправда, тут певні сумніви: Він - єзуїт (орден Товариство Ісуса)

 

ПС: Прохання Верховного Архоєпископа Києво-Галицького Святослава щодо патріархату УГКЦ буде вирішувати вже Папа Франциск. Будемо сподіватися на Його лояльність до українців, як людини, яка добре відома з нашою діаспорою в Аргентині, власне як і з самим Святославом Шевчуком.

Українське Радіо Діаспори Америки

 

Чому Папа носить білу сутану і червоні черевики?

Одяг, який носить Папа Римський, має давню традицію і саме завдяки йому, Наслідник Св. Петра є однією із осіб, яких легко розпізнати.

Найбільш відомою частиною гардеробу Папи є біла сутана, яка символізує чистоту і святість. Не всім відомо, що вона має 33 ґудзики, котрі відображають кожен рік життя Ісуса. Традицію носити білу сутану в 16-ому столітті започаткував Папа Пій V, котрий був домініканцем і після обрання Папою зберіг сутану, яку носить його орден.

Ще одним відомим елементом одягу Папи є червоні черевики. Вони символізують кров мучеників Церкви. Папа Павло ІV додав до них ще й золотий хрест, який люди цілували, звертаючись до нього.

Під час урочистих богослужінь, як наприклад, на Різдво чи Великдень, Папа одягає довгі святкові ризи, які містять орнаменти, які носили Папи впродовж віків.

Мітра, яку одягає Папа на урочистості, символізує його владу навчати. Іван Павло ІІ часто носив мітри простого дизайну, однак за останні кілька років Бенедикт XVI повернув традицію використання більш складних візерунків.

Посох є символом влади Папи. Він символізує позицію Папи, як пастиря Церкви. Посох, який використовував Бенедикт XVI містив золотий грецький хрест, який ще у 1800-их роках використовував Папа Пій ІХ.

Під час зустрічей з главами інших держав сучасні Папи одягають червону накидку, довжиною до пліч (моцетту), яка символізує його політичну владу, як глави міста-держави Ватикан.

Кожен елемент одягу, який впродовж віків носили Папи, має свою історію і призначення. Однак за останні роки кожен Папа додавав до них щось свого.

За матеріалами Romereports.com

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=KN2E9Qoaek4

 

 

катехизм

Молитва св. Папи Івана Павла ІІ за Україну в церкві св. Миколая на Аскольдовій Могилі

«О Всеблагая Діво Маріє, Зарваницька Богородице, дякую Тобі за ласку перебування на київській землі, з якої світло Євангелія поширилося по всій Україні. Тобі, Мати Божа і Мати Церкви, перед Твоєю чудотворною іконою віддаю у руки мою апостольську подорож в Україну.

Пресвята Мати Божа, покрий Твоїм Материнським Покровом усіх християн, чоловіків та жінок доброї волі, які живуть у цій великій країні. Провадь їх до Свого Сина Ісуса, Який для всіх є Дорогою, Правдою і Життям. Амінь».

редакційна колегія


  • ПОЖЕРТВА

реквізити парафії для пожертв:

РГ УГКЦ Парафії Св Миколая на Аскольдовій Могилі,

код: 20051904 Ощадбанк АТ,

iban:  UA543226690000026003300218570

http://askoldova-mohyla.org/uk/

 

Офіційний сайт жіночого вокального ансамблю "Аніма" УГКЦ св. Миколая Чудотворця на Аскольдовій Могилі

 http://anima.askoldova-mohyla.org/