Ікона Зарваницької Матері Божої прибула до м. Капуа в Італії

Світ

Субота, 11 квітня 2009, 04:25

У 5-ту неділю Великого Посту у храм Св. Марчелло, м. Капуа, де збирається на молитву українська спільнота, що носить ім'я Св. Первомученика Архидиякона Степана, прибула ікона Матері Божої Зарваницької. Слід відзначити, що Ікона вже кілька років мандрує Італійською землею. З благословення Владики Василія (Семенюка), Єпарха Тернопільсько-Зборівського, ікону супроводжує священик Ігор Горішний, який опікується українськими спільнотами м. Пізи та м. Ліворно.

Add a comment

Читати далі: Ікона Зарваницької Матері Божої прибула до м. Капуа в Італії

   

Глава УГКЦ зустрівся з представниками земляцтв областей України

Україна

Субота, 11 квітня 2009, 04:22

«Наша сила не у тому, щоб ми всі були однакові, а у тому, щоб ми всі були разом», - сказав Блаженніший Любомир, Глава УГКЦ, звертаючись до членів Ради земляцтв, які зібралися на засідання 9 квітня 2009 року у храмі Святого Василія Великого (Київ, Вознесенський узвіз, 7). Мета зустрічі: ознайомлення УГКЦ з діяльністю Ради земляцтв та налагодження співпраці з УГКЦ. «Радію, що маю нагоду з вами зустрітися і тепер думаю про те особливе багатство, яке несе з собою кожна частина України. А що приносить ще більшу радість - це те, що ви є разом, є спільнотою. Це щось прекрасного, що вселяє надію на краще майбутнє», - відтак сказав Предстоятель УГКЦ.

Add a comment

Читати далі: Глава УГКЦ зустрівся з представниками земляцтв областей України

   

Неділя Квітна. Вхід Господній у Єрусалим

Тема номера

Субота, 11 квітня 2009, 03:29

Коротка історія 

Празник торжественного в'їзду Ісуса Христа до Єрусалима належить до найдавніших празників у Східній Церкві. Свідчення про його святкування сягають III століття. Святкування цього празника почалося в Єрусалимі і невдовзі стало празником усієї Східної Церкви. 

Сильвія Аквітанська у щоденнику свого паломництва святими місцями детально описує, як відбувався цей празник у Єрусалимі в IV столітті. Там читаємо, що вірні Єрусалима щорічно намагалися наново переживати подію Христового в'їзду до Єрусалима так, як вона відбулася перший раз. У Квітну неділю, після ранішніх відправ у храмі Божого Гробу, вірні збиралися близько першої години пополудні на Оливній Горі коло церкви Христового Вознесення. Сюди приходив єпископ з дияконами, і коли збирався народ, співали різні гімни і псалми та читали зі святого Євангелія про подію Христового в'їзду до Єрусалима. Приблизно через дві години, коли вже всі зійшлися, починався величавий похід-процесія в сторону Єрусалима. Під час процесії і старші, й діти, несучи пальмові чи оливкові галузки співали гімни і псалми, що закінчувалися окликами: "Благословен, хто йде в ім'я Господнє". Похід замикав єпископ із своїми помічниками. І він, подібно як Христос, їхав на осляті. Процесія ішла через місто аж до храму Божого Гробу. Торжество закінчувалося відправою вечірні.

Add a comment

Читати далі: Неділя Квітна. Вхід Господній у Єрусалим

   

Сторінка 1294 з 1362

катехизм

Молитва св. Папи Івана Павла ІІ за Україну в церкві св. Миколая на Аскольдовій Могилі

«О Всеблагая Діво Маріє, Зарваницька Богородице, дякую Тобі за ласку перебування на київській землі, з якої світло Євангелія поширилося по всій Україні. Тобі, Мати Божа і Мати Церкви, перед Твоєю чудотворною іконою віддаю у руки мою апостольську подорож в Україну.

Пресвята Мати Божа, покрий Твоїм Материнським Покровом усіх християн, чоловіків та жінок доброї волі, які живуть у цій великій країні. Провадь їх до Свого Сина Ісуса, Який для всіх є Дорогою, Правдою і Життям. Амінь».

редакційна колегія


  • ПОЖЕРТВА

реквізити парафії для пожертв:

РГ УГКЦ Парафії Св Миколая на Аскольдовій Могилі,

код: 20051904 Ощадбанк АТ,

iban:  UA543226690000026003300218570





http://askoldova-mohyla.org/uk/

 

Офіційний сайт жіночого вокального ансамблю "Аніма" УГКЦ св. Миколая Чудотворця на Аскольдовій Могилі

 http://anima.askoldova-mohyla.org/