Навечір'я Богоявлення
Субота, 18 січня 2014, 06:09
Свято Богоявлення, яке в народі називають ще Водохрещенням, за Юліанським календарем відзначають 19 січня (6 січня — за Григоріанським), воно завершує цикл Різдвяних свят. Йдеться про хрещення Ісуса Христа в ріці Йордан, під час якого Христос об'являє себе як Месію і Спасителя. Про це свідчить при Хрещенні, як каже Євангеліє, сам Отець Небесний голосом із неба: «Ти єси Син мій любий, у тобі — моє уподобання» (Мр. 1, 11); свідчить Святий Дух, що у вигляді голуба сходить на Нього; свідчить також Іван Хреститель, вказуючи на Нього: «Ось Агнець Божий, який гріхи світу забирає» (Йо. 1, 29).
Обрізання Господнє
Вівторок, 14 січня 2014, 00:18
Апостол: Кл 2, 8-12 Євангеліє: Лк 2, 20-21. 40-52
На восьмий день після Різдва Христового святкуємо Його найменування, про це нам говорить Євангеліє: "Як сповнилося вісім день, коли мали обрізати хлоп'ятко, назвали його Ісус - ім'я, що надав був ангел, перше, ніж він зачався у лоні" (Лк 2, 21). У Старому Завіті знаходимо слова, котрі Господь сказав до Авраама: "Ти берегтимеш союз мій, ти й твої потомки... Ви одріжете тіло на передній вашій шкірці, й це буде знаком союзу між мною й вами.
Add a commentАгентурна справа "Ходячие". НКВД проти УГКЦ
Понеділок, 13 січня 2014, 23:25
Справу розпочали у 1939-му, а завершили у 1945 році. Загалом ув'язнено дев'ять осіб на чолі з митрополитом Йосипом Сліпим. Це стало першим ударом по греко-католицькій церкві на шляху до її остаточної ліквідації. Та це був лише початок... Далі "розробки" продовжилися.
Із встановленням радянської влади на західноукраїнських землях розпочався чітко організований і спланований наступ на Українську Греко-Католицьку церкву.
Add a commentДовіра — недовіра
Понеділок, 13 січня 2014, 01:07
Наша цивілізація — це у великій мірі цивілізація підозри й недовіри. Роберт Блай пише: «Минуло ледве 140 років від початку фабричної праці на Заході, (…) а впродовж цього періоду з кожним поколінням слабне зв’язок батька з дітьми. Якщо син не бачить місця праці свого батька або те, що він виготовляє, то чи може уявити батька як героя, як воїна? (…) Відповідь Олександра Мітшерліха сумна: це порожнє місце займають демони підозри. Ці демони, невидимі, але балакучі, заохочують ставитися з підозрою до всіх старших. Така підозрілість нищить єдність між старшими й молодшими мужчинами».
Колядуй до останньої краплі крові
Субота, 11 січня 2014, 01:24
Якщо хтось вважає, що час Різдва Христового – це радісний час, призначений лише на святкування, веселе колядування, сидіння за святковим столом у товаристві родини, знайомих, друзів, коли не варто чи навіть не треба згадувати про якісь негативні речі, смутки, терпіння, труднощі, а тим більше про насилля, кров, вбивста, то він сильно помиляється. Позавчора ми святкували Різвдо. Сьогодні ми згадуємо вбивство Степана, першого мученика. Чому саме тепер? Навіщо псувати святковий безтурботний настрій? Не можна зробити цього в іншому часі? Чому Церква згадує мученика Степана власне одразу після Різдва?
Більше статей...
Сторінка 71 з 84