Головна

Християнське вчення

«Закордоном катехизація конкурує із спортом і танцями», ? Владика Петро (Стасюк)

Вівторок, 22 січня 2013, 00:55

Споконвіків представники УГКЦ дбали про пізнання дітьми та дорослими основних правд християнської віри. Так, ще Митрополит Андрей Шептицький наголошував на важливості катехизації дітей: «Одне слово з Божої науки, висказане ревним катехитом, може на ум і на серце дитини зробити таке враження, що не дасться затерти до старости». Тепер же Блаженніший Святослав Шевчук, Глава УГКЦ, зазначає, що  важливими складовими «живої парафії» є  добрий душпастир, літургійне життя – звершення таїнств Христової Церкви, катехизація – навчання віри, койнонія – об’єднання вірян у єдину спільноту, дияконія – служіння спільноти вірян іншим людям, місійність – коли віряни діляться своєю вірою з близькими.

Add a comment

Читати далі: «Закордоном катехизація конкурує із спортом і танцями», ? Владика Петро (Стасюк)

 

Кожна людина бажає бачити Боже обличчя, навіть невіруючі

П'ятниця, 18 січня 2013, 01:50

foto_37Ісус не просто щось нам каже про Бога, але Сам є об’явленням Бога, Божого обличчя. На це звернув увагу Папа Бенедикт XVI, зазначаючи, що саме у Христовому Різдві ми споглядали здійснення Божих обітниць про повноту Божого об’явлення.

Папа пригадав, що Старий Завіт розповідає нам, що Бог, не зважаючи на гріх, завжди пропонує людині Свою дружбу. Це ставалося і через союз з Авраамом, через завіт з вибраним народом.

Add a comment

Читати далі: Кожна людина бажає бачити Боже обличчя, навіть невіруючі

 

Важкі питання. Чи не є Хрещення немовлят насиллям над особистістю?

Середа, 16 січня 2013, 02:20

ПИТАННЯ: Чи не є Хрещення немовлят своєрідним насильством над їх особистістю? Чи не краще залишити це на їх розсуд, коли вони стануть дорослими?

ВІДПОВІДЬ: Звичай хрестити немовлят сходить до найдавніших часів історії Церкви. Про це, починаючи з другого сторіччя, є свідоцтва.

Але вже в Святому Письмі  ми можемо знайти вказівки на цю тему. Наприклад, коли розповідається, що цілі родини приймали Хрещення.

Add a comment

Читати далі: Важкі питання. Чи не є Хрещення немовлят насиллям над особистістю?

   

Зіслання Святого Духа. П'ятидесятниця

Субота, 02 червня 2012, 22:31

 

Коротка історія

Світлий празник Пасхи завершується не менше світлим і великим празником Святої П’ятдесятниці. По Христовому Різдві і Воскресінні цей празник належить до найбільших празників нашого церковного року. Зіслання Святого Духа це - наче вінець і печать на ділі спасіння людського роду, що його доконав Божий Син. В дні св. П’ятдесятниці сам Святий Дух помазує апостолів на проповідників Христового Благовістя. В дні Зіслання Святого Духа родиться і починає діяти Христова Церква. Святий Дух її провадить, просвічує, освячує і зберігає на дорозі правди.

Add a comment

Читати далі: Зіслання Святого Духа. П'ятидесятниця

 

Благовіщення Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії

Четвер, 29 березня 2012, 21:06

Коротка історія

Святкування Благовіщення почалося у Східній Церкві в кінці IV або на початку V ст. Цісар Маврикій (582-602) робить цей празник обов'язковим у цілій державі. У перші століття цей празник уважався Господським, як на Сході, так і на Заході. На це вказують його первісні назви: Христове Зачаття, Благовіщення про Христа, Початок відкуплення, Благовіщення, Благовіщення ангела Марії, День Поздоровлення, День або празник Благовіщення. Щойно в VII віці усталюється сьогоднішня назва для цілої Східної Церкви: Благовіщення Пресвятої Богородиці, а сам празник належить до Богородичних.

Add a comment

Читати далі: Благовіщення Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії

   

Сторінка 106 з 116

катехизм

Молитва св. Папи Івана Павла ІІ за Україну в церкві св. Миколая на Аскольдовій Могилі

«О Всеблагая Діво Маріє, Зарваницька Богородице, дякую Тобі за ласку перебування на київській землі, з якої світло Євангелія поширилося по всій Україні. Тобі, Мати Божа і Мати Церкви, перед Твоєю чудотворною іконою віддаю у руки мою апостольську подорож в Україну.

Пресвята Мати Божа, покрий Твоїм Материнським Покровом усіх християн, чоловіків та жінок доброї волі, які живуть у цій великій країні. Провадь їх до Свого Сина Ісуса, Який для всіх є Дорогою, Правдою і Життям. Амінь».

редакційна колегія


  • ПОЖЕРТВА

реквізити парафії для пожертв:

РГ УГКЦ Парафії Св Миколая на Аскольдовій Могилі,

код: 20051904 Ощадбанк АТ,

iban:  UA543226690000026003300218570

http://askoldova-mohyla.org/uk/

 

Офіційний сайт жіночого вокального ансамблю "Аніма" УГКЦ св. Миколая Чудотворця на Аскольдовій Могилі

 http://anima.askoldova-mohyla.org/