Головна

Християнське вчення

о. Еміліан Ковч. Чому наші від нас утікають?

Понеділок, 17 червня 2013, 23:37

Нижче публікуємо працю о. Омеляна Ковча "Чому наші від нас утікають?". Книга написана 1932 року та вийшла друком "з одобрення духовної власти". Ця невеличка за обсягом брошура є плодом свого часу. Блаженний о. Омелян Ковч розмірковує в ній над тим, чому греко-католики покидали свою рідну Церкву та приєднувались до Латинської Церкви чи інших віросповідань. Уважний читач знайде багато з цих аргументів неактуальними сьогодні, проте деякі з тих проблем, на які вказував автор, існують по сьогодні.

Add a comment

Читати далі: о. Еміліан Ковч. Чому наші від нас утікають?

 

Неділя сліпородженого

Субота, 08 червня 2013, 10:30

Рим, СС – 05.04.2013 Сліпонародженого (Ів. 9: 1-38)

Фрагмент Євангелії про сліпородженого добре відображає характер фарисеїв та їм подібних, і одночасно показує, що звичайна людина своєю простотою і щирістю може виявити їх лицемірство. Головною особою євангельської події є сліпонароджений – людина, яка ніколи і нічого в своєму житті не бачила. Господь зустрічає його, оздоровляє - повертає йому зір… Крім, суто фізичного і тілесного значення, ця подія має також і символічне значення. А саме, Господь Ісус Христос є тим, хто дає прозріння, хто повертає світло людським очам. Дає їм світло Боже…

Add a comment

Читати далі: Неділя сліпородженого

 

Перенесення мощів св. Миколая Чудотворця з Мир до міста Барі

Середа, 22 травня 2013, 13:35

Перенесення мощів св. Миколая Чудотворця з Мир до міста Барі

В XI столітті грецька імперія переживала важкий час. Турки спустошували її володіння у Малій Азії, розоряли міста і села, вбивали їх жителів, і супроводжували свої розбійні напади зневагою святих храмів, мощів, ікон і книг. Мусульмани робили замах знищити мощі святителя Миколая, глибоко шанованого всім християнським світом.

Осквернення святинь обурювало не тільки східних, але і західних християн. Особливо побоювалися за мощі святителя Миколая християни в Італії, серед яких було багато греків.

Add a comment

Читати далі: Перенесення мощів св. Миколая Чудотворця з Мир до міста Барі

   

Неділя мироносиць

Неділя, 19 травня 2013, 21:31

Вернувшись від гробу, про все те сповістили Одинадцятьох та всіх інших. Лк.24.9

Дорогі браття і сестри у Христі, у неділю Мироносиць, читаючи розповідь про вірних жінок-учениць Христа, згадуємо про вірних і побожних жінок, послідовниць Ісуса Христа. Вони є прикладом живої віри в живого воскреслого Спасителя-Месії. Повірили у Воскресіння Спасителя, не побачивши Його тіла, перебороли страх нерозуміння і сповістили учням цю радісну новину.

Add a comment

Читати далі: Неділя мироносиць

 

Що було б із нашою цивілізацією, якби Христос не воскрес?

Неділя, 12 травня 2013, 13:19

Християни вірять, що Христос, прийшовши в наш уражений гріхом світ, не міг не померти, а померши, не міг не воскреснути. Для того Він - Бог - і став людиною. Уявити, що Він не воскресав - це все одно, що уявити, ніби Він і не народжувався.
Уявити таке можливо лише в рамках фантастики. І, до речі, деякі фантасти справді зверталися до цієї теми. Для більшості з них як людей нецерковних відсутність факту Воскресіння Христового означає, передусім, відсутність Церкви.

Add a comment

Читати далі: Що було б із нашою цивілізацією, якби Христос не воскрес?

   

Сторінка 102 з 116

катехизм

Молитва св. Папи Івана Павла ІІ за Україну в церкві св. Миколая на Аскольдовій Могилі

«О Всеблагая Діво Маріє, Зарваницька Богородице, дякую Тобі за ласку перебування на київській землі, з якої світло Євангелія поширилося по всій Україні. Тобі, Мати Божа і Мати Церкви, перед Твоєю чудотворною іконою віддаю у руки мою апостольську подорож в Україну.

Пресвята Мати Божа, покрий Твоїм Материнським Покровом усіх християн, чоловіків та жінок доброї волі, які живуть у цій великій країні. Провадь їх до Свого Сина Ісуса, Який для всіх є Дорогою, Правдою і Життям. Амінь».

редакційна колегія


  • ПОЖЕРТВА

реквізити парафії для пожертв:

РГ УГКЦ Парафії Св Миколая на Аскольдовій Могилі,

код: 20051904 Ощадбанк АТ,

iban:  UA543226690000026003300218570

http://askoldova-mohyla.org/uk/

 

Офіційний сайт жіночого вокального ансамблю "Аніма" УГКЦ св. Миколая Чудотворця на Аскольдовій Могилі

 http://anima.askoldova-mohyla.org/