Головна

Тема номера

Миколая Теплого

Неділя, 24 травня 2009, 00:21

Перенесення мощів св. Миколая

В XI столітті грецька імперія переживала важкий час. Турки спустошували її володіння в Малій Азії, розоряли міста і села, вбивали їх жителів, і супроводжували свої жорстокості зневагою святих храмів, мощей, ікон і книг. Мусульмани робили замах знищити мощі святителя Миколая, глибоко шанованого всім християнським світом.

Осквернення святинь обурювало не тільки східних, але і західних християн. Особливо побоювалися за мощі святителя Миколая християни в Італії, серед яких було багато греків. Жителі міста Бар, розташованого на березі Адріатичного моря, вирішили врятувати мощі святителя Миколая.

8 травня кораблі повернулися до Бар, і скоро радісна звістка облетіла все місто. Наступного дня, 9 травня, мощі святителя Миколая урочисто перенесли до церкви святого Стефана, що знаходилася недалеко від моря. Через рік була побудована церква на честь святителя Миколая і освячена папою Урбаном II.

Add a comment

Читати далі: Миколая Теплого

 

ВІД ОНУКА ВЕТЕРАНАМ І НЕ ТІЛЬКИ….. ПРО ПРИМИРЕННЯ В НАШОМУ СПІЛЬНОМУ ДОМІ ПО ДЕРЖАВНОМУ

Неділя, 03 травня 2009, 21:10

Киянин, громадянин України, онук воїна УПА та воїна Червоної Армії, онук двох військових вдів. Небайдужий до долі України, небездоганний в праці, в побуті, сім'ї. Щиро про наше, УКРАЇНСЬКЕ.

Всі святкування дня Великої Перемоги наших дідів супроводжувались в останні роки войовничими зіткненнями учасників військового лихоліття: воїнів Червоної Армії та УПА. Задамось питанням - чому досі йде ця шістдесятилітня виснажлива для України війна, кому вона потрібна, чи ми можемо щось всі разом змінити? Подивімося на все по ДЕРЖАВНОМУ.

Add a comment

Читати далі: ВІД ОНУКА ВЕТЕРАНАМ І НЕ ТІЛЬКИ….. ПРО ПРИМИРЕННЯ В НАШОМУ СПІЛЬНОМУ ДОМІ ПО ДЕРЖАВНОМУ

 

Свято жон-мироносиць - всехристиянський жіночий день

Неділя, 03 травня 2009, 20:39

У наш вік, коли на всі боки рекламується блуд, жага до грошей, жорстокість і матеріалізм, жінки і дівчата майже зовсім втратили свою жіночість, скромність і, найважливіше, духовну красу і доброчесність - це стало вже "не модно".

Add a comment

Читати далі: Свято жон-мироносиць - всехристиянський жіночий день

   

Томина неділя

Неділя, 26 квітня 2009, 19:06

Наступна неділя після Христового Воскресення має різні назви.

Неділя Томина - від події у святому Євангелії, де говориться про зустріч апостола Томи з воскреслим Христом.

Неділя Антипасхи, що з грецької означає "замість Пасхи", бо для перших християн вона була наче повторенням празника Пасхи. У Щоденнику паломництва Сильвії Аквітанської (IV ст. ) читаємо, що восьмого дня після Христового Воскресення в Єрусалимі були окремі торжества та, що того дня читали святе Євангеліє про навернення апостола Томи.

Add a comment

Читати далі: Томина неділя

 

Чистий четвер

Четвер, 16 квітня 2009, 08:15

Чистий четвер - це день весняного очищення. Ще вдосвіта, до східсонця селяни чистили в стайнях, коморах, на подвір'ї, в хатах - все повинно бути чистим і виглядати по-святковому. В саду і на городі господар згрібав на купу торішнє листя, бадилля бур'янів та сухе ріщя і підпалював - «щоб очистити землю від морозу, зими, смерти і всякої нечисти». Робилося це з спеціяльним закликанням:

Add a comment

Читати далі: Чистий четвер

   

Сторінка 141 з 146

катехизм

Молитва св. Папи Івана Павла ІІ за Україну в церкві св. Миколая на Аскольдовій Могилі

«О Всеблагая Діво Маріє, Зарваницька Богородице, дякую Тобі за ласку перебування на київській землі, з якої світло Євангелія поширилося по всій Україні. Тобі, Мати Божа і Мати Церкви, перед Твоєю чудотворною іконою віддаю у руки мою апостольську подорож в Україну.

Пресвята Мати Божа, покрий Твоїм Материнським Покровом усіх християн, чоловіків та жінок доброї волі, які живуть у цій великій країні. Провадь їх до Свого Сина Ісуса, Який для всіх є Дорогою, Правдою і Життям. Амінь».

редакційна колегія


  • ПОЖЕРТВА

реквізити парафії для пожертв:

РГ УГКЦ Парафії Св Миколая на Аскольдовій Могилі,

код: 20051904 Ощадбанк АТ,

iban:  UA543226690000026003300218570

http://askoldova-mohyla.org/uk/

 

Офіційний сайт жіночого вокального ансамблю "Аніма" УГКЦ св. Миколая Чудотворця на Аскольдовій Могилі

 http://anima.askoldova-mohyla.org/