Головна

Символ очищення і перемоги життя

Христове Воскресіння єднає нас вірою, надією та любов'ю. Вірою в мир і власні сили. Надією, що життя буде змінюватися на краще. Пасха – це символ очищення і перемоги життя. Паска вважається найважливішим християнським святом, котре виказує радість з приводу перемоги Божого Сина над Смертю та вічним Забуттям. У Воскресінні християни бачать підтвердження життя після смерті, що і є головним змістом святкування.

Цього року на Великдень у Штутгарті зібралося дуже багато вірних. У Капеллі Kolpinghaus майже не було вільного місця. У співслужінні отців Романа Врущака та Анатолія Теслі відбулася Великодня літургія, яку супроводжував спів Українського церковного хору. Потім отці посвятили Пасхи. Також відбулося мировання. Зібрані благодійні кошти були передані на харитативні цілі в Україні.

Після Служби Божої, як завжди, відбулася спільна Святочна трапеза. До великої зали Kolpinghaus прийшли учні Української суботньої школи, яка працює в Тюбінгені. Діти виступили з Великоднем привітанням та запросили всіх до танку «Подолянчик». Школяриків підготували до виступу вчителі Галина Бурт та Анна Арламова.

Для Парафії Святого Василія Великого cтало доброю традицією запрошувати до себе священиків з України під час Великого посту. Цього року гостем Парафії був священик Церкви на Аскольдовій могилі у Києві Анатолій Тесля. Між парафіями Святого Миколая Чудотворця на Аскольдовій могилі (Київ – Печерськ) та Святого Василія Великого з центром у Штутгарті склалися добрі побратимські відносини.

Реколекії розпочалися Богослужінням на Благовіщення. Отець Анатолій проводив науку. Цього року духовні бесіди київського священика відбувалися як українською, так і російською мовою, бо серед тих, хто приходить до Української церкви у Вюртембергу побільшало нових парафіян. Це російські німці, що прибули з Росії та Казахстану. Тут вони знайшли свій Храм Божий. Також була відслужена Хресна дорога. Отець Анатолій повів і заняття і з учнями Української суботньої школи в Тюбінгені. Протягам реколекцій отець Тесля сповідав мирян, проголошував змістовні проповіді, розказував мирянам про Україну.

– Дай Боже, щоб у нашій Україні панувала любов і єдність, - зверталися вірні нашої Церкви, проводжаючи київського пароха у зворотну дорогу.

Дмитро Мірецький, Штутгарт, світлини автора та Олександра Клікмайєра, для «Оранти»

катехизм

Молитва св. Папи Івана Павла ІІ за Україну в церкві св. Миколая на Аскольдовій Могилі

«О Всеблагая Діво Маріє, Зарваницька Богородице, дякую Тобі за ласку перебування на київській землі, з якої світло Євангелія поширилося по всій Україні. Тобі, Мати Божа і Мати Церкви, перед Твоєю чудотворною іконою віддаю у руки мою апостольську подорож в Україну.

Пресвята Мати Божа, покрий Твоїм Материнським Покровом усіх християн, чоловіків та жінок доброї волі, які живуть у цій великій країні. Провадь їх до Свого Сина Ісуса, Який для всіх є Дорогою, Правдою і Життям. Амінь».

редакційна колегія


  • ПОЖЕРТВА

реквізити парафії для пожертв:

РГ УГКЦ Парафії Св Миколая на Аскольдовій Могилі,

код: 20051904 Ощадбанк АТ,

iban:  UA543226690000026003300218570

http://askoldova-mohyla.org/uk/

 

Офіційний сайт жіночого вокального ансамблю "Аніма" УГКЦ св. Миколая Чудотворця на Аскольдовій Могилі

 http://anima.askoldova-mohyla.org/