Головна

У КИЄВІ ЗАВЕРШИВСЯ ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ СУСПІЛЬНИЙ ФОРУМ СОЦІАЛЬНОГО РОЗВИТКУ ГРОМАД

Oranta2


26 листопада в Києві відбувся Всеукраїнський Суспільний Форум «Участь активних громадян  у соціальному розвитку громад», який започаткувала Релігійна Місія Римо-Католицької Церкви в Україні «Карітас-Спес». Метою якого є представлення ролі  активних громадян, наділених вірою, у розвитку громад, представляючи проєкти соціальних служінь та залучення до співпраці місцевих, регіональних, національних і міжнародних партнерів з боку громад, влади та бізнесу. Загалом у Форумі взяли участь близько 80 осіб з 15 областей України. Це активісти релігійних громад, директори та працівники «Карітас-Спес», а також донори та партнери Місії. Про це РІСУ повідомили у «Карітас-Спес».

Форум став майданчиком зустрічей партнерів, громадських активістів, благодійників, волонтерів, представників бізнес-компаній та донорських організацій, представників уряду та органів місцевого самоврядування для спілкування, обміну досвідом, та представлення громадських ініціатив. Спільні зусилля учасників були спрямовані на синергію в побудові громадянського суспільства.

«Коли ми щось чуємо про громадянське суспільство, - то найчастіше асоціюємо його з активними громадянами, що об’єднуються у громадські організації. А також про місцеве самоврядування, що складає представництво громади. Однак, участь громадських і благодійних організацій, разом з місцевою владою у розвитку територіальних громад, без участі релігійних громад буде не повною. Адже, дослідження Фонду Демократичні ініціативи ім. Ілька Кучерева показують, що останні 5 років поспіль найбільшим рейтингом довіри громадян користується Церква, а третє місце посідають волонтерські організації» - такими словами розпочав Руслан Краплич, керівник Проєкту «Зміцнення місцевої самоорганізації та громадської активності в Україні».

Олександр Ярема, заступник Міністра з питань молоді, сім’ї та спорту, представляючи інструменти підтримки державними структурами проєктів, розповів про 7 можливостей надання підтримки молодіжним та культурно-мистецьким ініціативам громади з боку Уряду України.

«На сьогоднішній день міністерство, яке я очолюю, на стадії ліквідації, але створюється велике міністерство культури, молоді та спорту. Для нас важливо допомагати, щоб створювались майданчики діалогу. Ми намагаємось підтримувати всі конфесії, але бачачи як працює «Карітас-Спес», хочу висловити подяку за Вашу діяльність. Ми велику увагу приділяємо розвитку молодіжної освіти, молодіжної інфраструктури і ми відкриті до будь якої співпраці» - наголосив Олександр Ярема.

Пан Олександр розповів, що Уряд сьогодні надає фінансову підтримку на національному рівні та на рівні громад. Він представив 7 можливостей підтримки благодійних ініціатив: Міжнародна програма Україна-Литва, Україна-Польща, що включає підтримку короткотермінових навчальних обмінів; Програма мобільності, що фінансує обмін досвідом молодих людей; Міністерство ветеранів підтримує проєкти направлені на допомогу бійцям АТО/ООС; Міністерство соціальної політики підтримує соціальні проєкти; Обласні та державні адміністрації мають ряд програм підтримки соціальних проєктів; Український культурний фонд фінансує проєкти культурного сектору; Бюджети в муніципалітетах є також міцним ресурсом підтримки благодійних ініціатив; Ця тема значно зацікавила учасників, так як 50-60% проєктів, які подіють проєктні команди, належать до молодіжного напрямку.

Зацікавлення донорських організацій та Програми Міжнародної Технічної Допомоги для України – представив Володимир Шейгус, виконавчий директор ІСАР Єднання. Пан Володимир розповів про досвід своєї організації, яка понад 20 років працює з міжнародними грантовими програмами.

«В Україні було не так багато прикладів, щоб люди об’єднувались, для того щоб вирішувати питання, які їх хвилюють. В Радянському Союзі держава брала на себе цю функцію. І зараз люди не дуже розуміють, як ми можемо допомогти собі самим, та ближнім.  Дуже важливою є праця над тим, що ми можемо робити, щоб не постійно допомагати потребуючим, а співпрацювати так, щоб бідних і потребуючих ставало менше» - зазначив Володимир Шейгус, - «Програм технічної допомоги для України багато. Наприклад Агентство США з  міжнародного розвитку підтримує 60 програм в Україні. Ця потужна організація може підтримати будь-які сфери діяльності, наскільки різновекторні в них інтереси та великі можливості. На сайті кожної донорської організації є інформація, які пріоритети підтримки, які напрямки підтримує донор, наприклад наша організація підтримує проєкти організаційного розвитку», – нагадав пан Володимир, а також зазначив, що організація громадянського суспільство – це об’єднання людей, які направляють свою енергію, щоб змінити те, що їм не подобається.

«Наше завдання, створювати комфортні умови для бізнеса, для розвитку філантропії і корпоративно-соціальної відповідальності. Ми тільки разом можемо створити умови, в яких ми зможемо потужно діяти, щоб вирішувати проблеми, які нас хвилюють» - наголосив пан Володимир Шейгус.Він також зазначив, що донорських організацій дуже багато, і для того щоб отримати грантову допомогу потрібно докласти зусиль: розуміти, чим вони зацікавлені, щоб запропонувати їм партнерство.  «Познайомитись з донорськими організаціями, які працюють в Україні, легко, але благодійних, громадських, неурядових організацій на українському ринку близько 100 000, з них 20 000 дуже активні. Нам потрібно ставати ще кращими – виробляти стратегію, займатись оргрозвитком, готувати якісні, раціональні та прозорі проєкти» – про це на Форумі розповів Володимир Шейгус, виконавчий директор ІСАР Єднання.

Про роль Церкви у соціальному й економічному розвитку місцевої громади розповів Зиновій Свереда, доктор соціальної економіки, екс-доцент Папського Григоріанського Університету (м. Рим, Італія). Пан Зиновій наголосив, що Християнство - це релігія свободи, гідності та спів-відповідальності. Саме через те, що люди забули значення понять, через викорінення віри і духовності зі щоденного суспільно-політичного, економічного та культурного життя – до влади прийшли пройдисвіти.

«Завдання Церкви – це спасіння людини, збереження дару життя як такого. Якщо хочеш підкорити людей – дай їм забути значення слів», - розпочав свою промову Зіновій Свереда, - «Коли відділили економіку від релігії, політику від релігії – це призвело до того, що прийшли «Остапи Бендери», пройдисвіти, які стали управляти негідно. Сучасний лад – це прибуток на людських дефектах, що несе руйнацію здоров’ю, сімей та до нових форм політичного та економічного колоніалізму. Я переконаний, сьогодні принцип лишається той самий: будь-яка кількість «гроша» в економіці, що спрямована лише на прибуток, не створює добробуту та не розвиває громади та території.  Відродження культури та церкви в Україні є засобом морального оздоровлення людей, формування соціально-громадського капіталу, створення інноваційної форми економіки. Для якісних змін в громадах потрібні нові форми діалогу та співпраці. Проведення детальних досліджень території та ресурсів, спільне планування розвитку місцевості та інноваційна освіта. Ми прагнемо до якісного життя, добробуту та сталого розвитку, то ж головне вірити в свою справу професійно вивчати ситуацію, не піддаватися умовам і часу та підкорювати їх собі»» - наголосив пан Зиновій.

Також на Форумі були присутня представниця банківського сектору Сосєдка Юлія, акціонерка банку «Конкорд», засновниця благодійного фронду «Біржа благодійності», яка розповіла про підтримку соціальних проєктів з боку банків в рамках соціально-корпоративної відповідальності бізнесу.  «Ми підтримуємо різні проєкти. В минулому році ми зайняли 3 місце по рейтингу благодійних бірж – саме за прозорість. Я дуже радію, що сьогодні я познайомилась з такою кількість ініціатив, які можуть якісно міняти життя в Україні. Якщо ти врятуєш життя однієї людини – ти врятуєш світ» - заначила пані Юлія. Вона також сказала про десятину, яка не лише важлива для віруючих людей, а й навела приклад ефективної підтримки соціальних ініціатив завдяки 10% прибутку  відданих на благодійність.

«Коли про десятину говорить священник – це сприймається природньо. Але коли про десятину говорить представник банку, бізнесу – це вражаюче» - прокоментував слова пані Юлії отець Петро Жарковський, президент Місії «Карітас-Спес Україна»  - «Десятина це святі гроші – бо вони благословенні. Якщо людина допомагає своїми ресурсами, здатна поділитись з бідним, то таку справу благословляє Господь». – о. Петро Жарковський.

В другій частині Форуму були представлені громадські ініціативи, які успішно діють в місцевих громадах. Охріменко Євген, голова громадської організації «Громадський рух «Соціальна єдність», та Віталій Потапчук, голова компанії «Технології для людей» представили інноваційну модель  інклюзивних рішень для нечуючих людей: «ConnectPRO», та «Перекладач жестової мови», яка допомагає людям з вадами слуху в комунікації і фінансується самими користувачами: «Цією моделлю ми знищуємо мовний та психологічний бар’єр між нечуючими та чуючими людьми. Забезпечуємо доступом до контактного центру перекладачів жестової мови та робимо сервіси по всій Україні доступними для людей з порушенням слуху у будь-якому часі та місці» - розповів пан Євген. Антон Гулідін, працівник  «Громадський рух Соціальна єдність» на своїй стрінці в соцмережах після закінчення форуму написав: «Дуже вдячні Caritas-Spes за можливість взяти участь у цікавому заході де презентували проєкт «країна дружня до нечуючих». Ми розповіли про наші потуги створення безбар‘єрного простору для сотень тисяч українців, які спілкуються жестовою мовою. Про сотні врятованих життів завдяки роботі центру супроводу нечуючих людей та додатку «Перекаладач ЖМ», і авжеж байдужість більшості чиновників до цієї проблематики» - написав пан Антон.

Леонід Ігнатьєв керівник Громадської спілки «Міжнародна асоціація зі сприяння сталому розвитку півдня України Євростратегія» та Сергій Суднік, голова  Громадської спілки «Рада Соціального Інвестування» розповіли, як залучати ресурси за допомогою віртуальних платформ на прикладі «Соціальної краудфандингової ресурсної Платформи  «SIPstarter: Social Investment Projects». А після Форуму на своєму ресурсі в соцмережах зазначили: «Організатор Форуму – «Карітас-Спес», одна з перших організацій, яка підписала з Євростратегією та Радою Соціального Інвестування Меморандум з підтримки нашого великого проєкту – «SIPstarter». Команда представила роботу платформи, яка є соціальною краудфандинговою ресурсною платформою, національним сервісом з залучення та адміністрування міжнародних і внутрішньодержавних позабюджетних ресурсів, який сприяє реалізації повного проєктного циклу і забезпечує прозору фінансову звітність» - зазначено на сторінці Євростратегії.

Об’єднання мирян і богопосвячених в служінні на Сході України представив Андрій Оленчик, співзасновник екуменічного служіння «Християнська Служба Порятунку» (ХСП). Він розповів про шлях служіння особі, громаді, країні на прикладі ХСП. «Ми всі - це Церква. Нам нема на кого оглядатись, кожному треба брати  свою долю відповідальності за світ та націю і робити те, що належить. ХСП – об’єднує мирян, черниць, священників для надання всебічної допомоги (духовної, психологічної, гуманітарної, навчальної, соціальної, правозахисної, консультативної, освітньої, інформаційної) військовослужбовцям із зони АТО / ООС та цивільному населенню на прифронтових територіях, а також іншим громадянам, які постраждали внаслідок бойових дій у зоні війни на Донбасі (ветеранам та їхнім родинам, батькам, дружинам, дітям загиблих воїнів, переселенцям)» - розповів Андрій Оленчик.

Роль священника і активних парафіян в розвитку громади представив отець Андрій Пінчук, староста с. Волоське, Дніпропетровської області. Отець розповів про співпрацю з громадськими, благодійними та релігійними організаціями задля сталого розвитку свого села: «Вперше систематизував в одній презентації всі соціальні, благодійні та освітні проєкти, якими опікувалася та які фінансувала волоська парафія святого Архангела Михаїла протягом 16-ти років, завдяки участі небайдужих людей, організацій та мешканців нашого села» - розповів о. Андрій.

Досвід у  забезпеченні стійкості соціальних послуг для жінок у складних життєвих обставинах: передача сервісів на державне  фінансування представила Юлія Царевська, менеджерка проєктів ВБО «КОНВІКТУС Україна». Вона розповіла про створення соціальних сервісів  «під ключ» як відповідь на потреби регіону, забезпечення менторської підтримки, налагодження процесу. функціонування якісних соціальних послуг. Також представила роботу організації, яка працює над зміною положення центрів, притулків, шелтерів на більш лояльні до жінок із маргіналізованим суспільством груп.

Наприкінці Форуму відбулась консалтингова сесія та оголошений конкурс мікрогрантів.

Також були представлені активності в рамках проєкту «Зміцнення місцевої самоорганізації та громадської активності в Україні», яку Місія «Карітас-Спес»  планує на 2020 рік:

Форум проходив в рамках проєкту «Зміцнення місцевої самоорганізації та громадської активності в Україні», який у 2019 році Місія «Карітас-Спес»  розпочала за підтримки уряду Німеччини та Фонду Німецьких Католиків «Реновабіс». Проєкт покликаний посилити волонтерську соціальну активність у громадах, залучити ресурси місцевих громад до самоорганізації шляхом розвитку діалогу між активними громадськими групами, парафіяльними осередками, представниками місцевої влади, підприємцями задля розвитку у громадах якісних соціальних сервісів.

Світлина Католицького медіа-центру.

https://risu.org.ua/

катехизм

Молитва св. Папи Івана Павла ІІ за Україну в церкві св. Миколая на Аскольдовій Могилі

«О Всеблагая Діво Маріє, Зарваницька Богородице, дякую Тобі за ласку перебування на київській землі, з якої світло Євангелія поширилося по всій Україні. Тобі, Мати Божа і Мати Церкви, перед Твоєю чудотворною іконою віддаю у руки мою апостольську подорож в Україну.

Пресвята Мати Божа, покрий Твоїм Материнським Покровом усіх християн, чоловіків та жінок доброї волі, які живуть у цій великій країні. Провадь їх до Свого Сина Ісуса, Який для всіх є Дорогою, Правдою і Життям. Амінь».

редакційна колегія


  • ПОЖЕРТВА

реквізити парафії для пожертв:

РГ УГКЦ Парафії Св Миколая на Аскольдовій Могилі,

код: 20051904 Ощадбанк АТ,

iban:  UA543226690000026003300218570

http://askoldova-mohyla.org/uk/

 

Офіційний сайт жіночого вокального ансамблю "Аніма" УГКЦ св. Миколая Чудотворця на Аскольдовій Могилі

 http://anima.askoldova-mohyla.org/