Головна

Шкільна система виховує невдах

Близько 90% школярів, яких виховують  сучасні навчальні заклади, швидше нагадують бездумних роботів для роботи на виробництвах. Адже саме для цього і створювалась 200 років тому система освіти, яка використовується і в наш час.

Діти по своїй природі активні та життєрадісні, вони люблять бігати, стрибати, долучатися до різних забав. Натомість їх примусово садять за шкільну парту, обмежують будь-який прояв емоцій та еволюцію, не лише інтелектуальну і моральну, а ще й фізичну. У чому ж полягають причини того, що школа замість розвитку дитини, вбиває її природні таланти?

1. Вислів «на помилках вчаться» не даремно такий популярний. Науковці довели, що діти вчаться краще тоді, коли помиляються і мають змогу розібратися у своїх помилках. Натомість, шкільні правила карають дітей за найменші похибки, неправильні відповіді. З часом у школярів виробляється страх перед поганою оцінкою чи викликом батьків до школи. Як результат — у дорослому житті людина боїться почати щось нове і помилитися.

2. Більшість шкільних завдань передбачає лише два варіанти відповідей: правильний або неправильний. Насправді ж багато задач можна розв’язати великою кількістю способів. Маючи більше ніж два варіанти відповіді дитина не бачитиме світ плоским, а зрозуміє, що у будь-якому випадку можна знайти кілька шляхів вирішення проблеми.

3. Навчальний процес дуже обмежений у часі. Колись давні філософи відводили своїх учнів на природу, наприклад, до річки, давали їм тему для роздумів, а ті могли кілька днів вести дискусію та шукати рішення. Сьогодні ж дітям дають кілька хвилин на розв’язання задачі, та ще й з детальним її описом. Як результат, діти просто не мають часу думати, а починають робити усе механічно.

4. Більшість сучасних учнів та студентів настільки ненавидять систему освіти, що після отримання диплому назавжди відрікаються від бажання щось вчити. А це, відповідно, притуплює вміння щось пізнавати і у дорослому житті.

5. У школі все прив’язане до навчальної програми. Але в період, коли все розвивається, колишні знання втрачають актуальність. Тому головне, чому повинна вчити школа — розвиватися самостійно. На жаль, сучасні школи не дають і найменшого поняття, як це робити.

За матеріалами: Видавництво Старого Лева

http://www.credo-ua.org/

катехизм

Молитва св. Папи Івана Павла ІІ за Україну в церкві св. Миколая на Аскольдовій Могилі

«О Всеблагая Діво Маріє, Зарваницька Богородице, дякую Тобі за ласку перебування на київській землі, з якої світло Євангелія поширилося по всій Україні. Тобі, Мати Божа і Мати Церкви, перед Твоєю чудотворною іконою віддаю у руки мою апостольську подорож в Україну.

Пресвята Мати Божа, покрий Твоїм Материнським Покровом усіх християн, чоловіків та жінок доброї волі, які живуть у цій великій країні. Провадь їх до Свого Сина Ісуса, Який для всіх є Дорогою, Правдою і Життям. Амінь».

редакційна колегія


  • ПОЖЕРТВА

реквізити парафії для пожертв:

РГ УГКЦ Парафії Св Миколая на Аскольдовій Могилі,

код: 20051904 Ощадбанк АТ,

iban:  UA543226690000026003300218570

http://askoldova-mohyla.org/uk/

 

Офіційний сайт жіночого вокального ансамблю "Аніма" УГКЦ св. Миколая Чудотворця на Аскольдовій Могилі

 http://anima.askoldova-mohyla.org/