Головна

10 змін на краще, які стануться, якщо вийти з соцмереж

Соціальні медіа можуть бути чудовим засобом для того, щоб підтримувати контакти з людьми, заводити нових друзів і спілкуватися. На жаль, не всі використовують їх саме так.

Багато хто з нас заходить у соцмережі, як на роботу: постять щось заради лайків, нескінченно переглядають оновлення стрічки і до одержимості хочуть відразу дізнаватися про все, що діється у світі. Можливо, настав час зробити перерву?

Блогер Джо Гінді вважає, що зміни на краще почнуться відразу, щойно ви перестанете проводити в соцмережах більшу частину часу.

Ваш мозок перестане бути мертвим

— Я використовую вираз «мертвий мозок» у переносному сенсі. Коли ви поховані в моніторі за перевіркою оновлень у Фейсбуці, то не звертаєте уваги на світ навколо. Можливо, вам потрібно погодувати кота або погуляти з собакою, але ви не зробите цього, поки не відішлете усіх повідомлень. Ви можете піти кудись, але все одно проводити весь час у своєму смартфоні. Коли таке відбувається, то ви навіть не відчуєте, що покинули будинок. Якщо ж ви відірвете погляд від екрану, то побачите, що навколо діється безліч речей. Тоді й кіт буде ситий, і друзі задоволені можливістю нарешті поговорити з вами наживо.

Ви зможете виконувати більше роботи

Як блогер, я буваю в інтернеті досить часто (читай «постійно»), і мій найлютіший ворог — соціальні мережі. Варто на хвилинку зайти у Фейсбук, як хвилинка перетворюється на чверть години, а ще за мить я розумію, що втратив уже хвилин 30. Завдяки смартфонам і швидкісному інтернету ви можете перевіряти соцмережі де завгодно, також і на роботі. Коли ви вийдете зі своїх акаунтів, то, рятуючись від нудьги, вам доведеться робити щось інше — наприклад, займатися своїми безпосередніми робочими обов'язками. Варто тільки закрити соцмережі, і продуктивність одразу ж підвищиться.

Ви зможете зосередитися на інших речах

Соцмережі забирають багато часу. Можна проводити години, просто прокручуючи оновлення. Однак цей час можна використати з більшою користю: наприклад, побути з сім'єю або зміцнити відносини з коханими, поспілкуватися з друзями або встати нарешті на бігову доріжку і привести себе у форму. Ваші можливості безмежні — адже ви будете витрачати час на те, що самі захочете зробити.

Ви зможете дізнатися, хто ваші справжні друзі

Наявність швидкісного інтернету робить дружбу простішою. Ви витрачаєте лічені секунди на те, щоб лайкнути чиїсь пости у соцмережах або прокоментувати фотографії. Іноді чужа увага до ваших постів виглядає як щира зацікавленість, але щойно ви вийдете з Фейсбука, багато чого зникне. Єдині люди, для яких ви по-справжньому дорогі, хочуть бачити вас поруч із собою і піклуватися про вас. Залишивши соцмережі, ви знайдете їх досить швидко.

Ви виявите, що «лайк» не має сенсу

Журналіст Huffington Post Одра Рандл стверджує, що «лайки» в соцмережах вже давно не показують, що вам справді подобається цей пост. Це обов'язкова дія, яка демонструє, що ви бачили цей запис і визнаєте його існування. Однак більшість із нас навіть не замислюється над цим. Зробивши крок убік, ви можете побачити, наскільки марною є кнопка «Мені подобається» і як мало людей насправді турбуються про речі, які подобаються їм по-справжньому.

Ви зможете завершити розпочате

Визначальною характеристикою соцмереж є те, що ви ніколи не можете закінчити свою діяльність там. Завжди можна подивитися щось ще, написати щось ще, додати щось ще. Це відчуття незавершеності емоційно і психологічно тисне на користувача. Проблему можна легко вирішити, роблячи щось поза межами соцмереж. Ви можете дочитати книжку. Ви можете домити посуд. Майже будь-яке завдання в реальному світі ви можете довести до логічного завершення — а для людини дуже важливе почуття спроможності, виконаного обов'язку. Не позбавляйте себе цих емоцій. Закрийте Фейсбук і закінчіть що-небудь.

Ви почнете краще думати про себе

Одне з останніх досліджень наочно показало, що соцмережі помітно знижують самооцінку користувачів. Ніхто не лайкає ваш статус — і вам здається, що оточуючі вважають вас ідіотом. Представники протилежної статі не коментують ваші фото, і ви починаєте думати, ніби ви потворні. Вас постійно оточують люди успішніші й щасливіші за вас, із міцнішими стосунками і вдалою кар'єрою. Хіба це не привід постійно почуватися пригніченим? То чому ж ви постійно ставите себе в таке становище? Кращий спосіб припинити це — зробити перерву в соцмережах.

Ви почнете краще думати про те, що у вас є

Репортер Reuters Белінда Голдсміт опублікувала статтю про результати дослідження, проведеного в Німеччині. Воно показало, що більшість людей насправді заздрять тому, що бачать у інших в соцмережах. Це може бути пост про новий телефон, автомобілі, будинок або про останню відпустку. Є ті, хто заздрить стосункам — дружбі, романтичним зв'язкам чи сім’ї. Соцмережі — чудове місце, щоб похвалитися, а також щоб почитати про те, що є в інших, але чого немає у нас. І я повторюю своє питання — так чому ж ви весь час ставите себе в таке становище?

Ви зрозумієте, що були всього лиш частиною аудиторії, яка переглядала рекламу в соцмережах

Ми не сумніваємося, що в соцмережах є люди, які на законних підставах піклуються про вас. Але ми також не сумніваємося в тому, що кожен користувач є всього лише частиною величезної бази даних, яку соцмережі експлуатують у власних цілях. Ваше головне завдання там — перегляд реклами, трата грошей на ігри і збагачення сайту. Те, що відбувається з вами насправді, не має для соцмережі ніякого значення. Ви б стали підтримувати стосунки з людиною, яка поводиться так? То що затримує вас у соцмережах?

Проблема в тому, що за останні кілька років ми забули, задля чого створювалися соціальні медіа. Вони більше не допомагають знаходити людей, спілкуватися, підтримувати стосунки. Вони стали пасткою. Оновлення статусу і лайки стали для нас тим самим, що й цигарка для завзятого курця. Це залежність і робота, яка нічого вам не дає. Я не кажу, що потрібно залишити соцмережі назавжди, — це було би занадто. Можна просто зменшити їхню кількість у нашому житті. Ви нічого не втратите, не заходячи на свою сторінку по 30 разів на день. Я обіцяю.

adme.ru

Переклад: Ольга Литвиненко, СREDO

катехизм

Молитва св. Папи Івана Павла ІІ за Україну в церкві св. Миколая на Аскольдовій Могилі

«О Всеблагая Діво Маріє, Зарваницька Богородице, дякую Тобі за ласку перебування на київській землі, з якої світло Євангелія поширилося по всій Україні. Тобі, Мати Божа і Мати Церкви, перед Твоєю чудотворною іконою віддаю у руки мою апостольську подорож в Україну.

Пресвята Мати Божа, покрий Твоїм Материнським Покровом усіх християн, чоловіків та жінок доброї волі, які живуть у цій великій країні. Провадь їх до Свого Сина Ісуса, Який для всіх є Дорогою, Правдою і Життям. Амінь».

редакційна колегія


  • ПОЖЕРТВА

реквізити парафії для пожертв:

РГ УГКЦ Парафії Св Миколая на Аскольдовій Могилі,

код: 20051904 Ощадбанк АТ,

iban:  UA543226690000026003300218570





http://askoldova-mohyla.org/uk/

 

Офіційний сайт жіночого вокального ансамблю "Аніма" УГКЦ св. Миколая Чудотворця на Аскольдовій Могилі

 http://anima.askoldova-mohyla.org/