Головна

«Єднаймося в дусі та ділі, щоб запобігти злу, яке поширюється на Європу та весь світ», – владика Борис (Ґудзяк)

У листі-співчуття, з яким президент УКУ, єпископ єпархії Святого Володимира Великого в Парижі Борис (Ґудзяк) звернувся до сімей загиблих у малазійському "Боїнгу 777", ідеться про те, що терористи замахнулися на Богом дану гідність жертв, бо, окрім того, що обірвали їхні життя, ще й знущалися над тілами після смерті.

Усім родичам та співгромадянам жертв терористичної атаки на малазійський лайнер MH17

Дорогі брати і сестри!

Неймовірна трагедія сталася з 298 громадянами Нідерландів та багатьох інших країн: Малайзії, Австралії, Індонезії, Сполученого Королівства, Німеччини, Бельгії, Філіппін, Нової Зеландії, Канади та  Сполучених  Штатів Америки.

Теракт жорстоко обірвав надійні, творчі, плідні життя сотень невинних людей.  Їхня Богом дана гідність була вкрай зневажена: їхні життя знищені, але терористи продовжували їх принижувати навіть після смерті – коли не дозволяли похоронити останки.

Від імені усіх віруючих Української Греко-Католицької єпархії у Франції, Бельгії, Люксембурзі, Нідерландах та Швейцарії та від імені всіх українців, які живуть в цих країнах, я висловлюю наше глибоке співчуття та духовну солідарність.

Цими днями ми відправляємо панахиди за невинно вбитих жертв.  Президент України Петро Порошенко сказав:  “Ми, українці,  останні  півроку проливаємо сльози через насильство, тероризм і війну в нашій країні.  Сьогодні ми проливаємо їх разом із вами. Українці думали, що вже вичерпалися всі наші сльози, але це не так – вони існують, і сьогодні наші сльози та молитви  з вами”.

Ми зворушені гідністю відповідей ваших урядів, Церков, релігійних згромаджень, громадянського суспільства  та громадянам, особливо – реакцією родичів жертв. Хай єдність та спільність голландців та всіх людей, які  несуть тягар наслідків цього жахливого злочину, служить натхненням для усього світу у цей час трагедії та глибокого морального замішання і заціпеніння.

Скорбота та тривога воєнного часу для українців є ще більшою через злочинну нелюдськість, яка сталася у нашому небі і на нашій землі.  Нас одночасно мучить заподіяне насильство, і нам соромно через негідне ставлення до тіл померлих.  Важко знайти слова, щоб описати наше безсилля перед цією жорстокістю, яка є зараз в Україні.  Ми просимо вибачення за те, що  не змогли зробити більше.  Зараз просимо у Господа мудрості та стійкості, щоб зрозуміти та діяти за Божею волею.

Впродовж багатьох місяців українці робили все, що могли. Віч-на-віч протистояли злу  мирними демонстраціями, нічними чуваннями посеред холодної зими, та безперервною молитвою на площах України та багатьох країн світу. Їх били, катували,  вбивали  перед камерами з усього світу.  Україна втратила сотні своїх найкращих громадян,  - найкращих із найкращих.  Ми втратили територію.  Величезною ціною, але  українці здобули гідність та єдність. Ми страждаємо від авторитарного насильства, яке інші принесли на нашу землю і яке завдало страждання також і Вам.  Сьогодні це страждання  зближує нас і надає нам спільну мету.

Єднаймося в дусі та  ділі, щоб запобігти злу, яке поширюється на Європу та  на увесь світ.  Ми віддані молитві, свідченню та діялогу із усіма людьми доброї волі.  Підтримуймо одне одного Євангельською обіцянкою ,  що зло буде подолане, і що тільки у  Бозі ми знайдемо життя істинне.

Вічная пам’ять невинним жертвам!

Ваш у Христі,

+ Борис Ґудзяк

Президент Українського католицького університету

Єпископ єпархії Святого Володимира Великого для українців греко-католиків у Франції, Бельгії, Нідерландах, Люксембурзі і Швейцарії.

Голова Відділу зовнішних церковних зв’язків Української Греко-Католицької Церкви

http://news.ugcc.ua/

катехизм

Молитва св. Папи Івана Павла ІІ за Україну в церкві св. Миколая на Аскольдовій Могилі

«О Всеблагая Діво Маріє, Зарваницька Богородице, дякую Тобі за ласку перебування на київській землі, з якої світло Євангелія поширилося по всій Україні. Тобі, Мати Божа і Мати Церкви, перед Твоєю чудотворною іконою віддаю у руки мою апостольську подорож в Україну.

Пресвята Мати Божа, покрий Твоїм Материнським Покровом усіх християн, чоловіків та жінок доброї волі, які живуть у цій великій країні. Провадь їх до Свого Сина Ісуса, Який для всіх є Дорогою, Правдою і Життям. Амінь».

редакційна колегія


  • ПОЖЕРТВА

реквізити парафії для пожертв:

РГ УГКЦ Парафії Св Миколая на Аскольдовій Могилі,

код: 20051904 Ощадбанк АТ,

iban:  UA543226690000026003300218570

http://askoldova-mohyla.org/uk/

 

Офіційний сайт жіночого вокального ансамблю "Аніма" УГКЦ св. Миколая Чудотворця на Аскольдовій Могилі

 http://anima.askoldova-mohyla.org/