Головна

Великий піст — час для зміни курсу

«Великопісному шляху», який розпочинається у Попільну Середу, Папа присвятив своє повчання під час загальної аудієнції, яка відбулася 5 березня на площі Святого Петра у Ватикані.

Він зауважив, що цей сорокаденний шлях веде нас до Пасхального Тридення, спомину про страсті, смерть і воскресіння Господа Ісуса, що є серцем Таїнства нашого спасіння.

Великий піст приготовляє нас саме до цього дуже важливого моменту, а тому є дуже «інтенсивним періодом, поворотним моментом, який може посприяти зміні кожного з нас, наверненню», адже кожному з нас потрібно ставати кращими, змінитись на краще, а «Чотиридесятниця нам допомагає у цьому».

Святіший Отець зауважив, що у цьому періоді Церква звертається з двома закликами: перший – дедалі більше усвідомлювати відкуплення, звершене Христом, а другий – із ще більшим зобов’язанням жити даром Хрещення. Усвідомлення пречудових речей, які Бог здійснив задля нашого спасіння, «відкриває наш розум і серце на вдячність Господеві за все, що Він нам дарував». І з цього починається наше навернення, яке є «вдячною відповіддю на пречудове таїнство Божої любові».

До глибини жити Хрещенням означає, серед іншого, «не звикати до ситуацій занепаду та нужди», які зустрічаємо на вулицях наших міст і сіл. «Завжди існує небезпека, – зазначив Папа, – пасивно погоджуватися на певну поведінку та не дивуватися перед обличчям сумних дійсностей, які нас оточують. Ми звикаємо до насильства, як до самозрозумілої щоденної новини, звикаємо до наших братів і сестер, які сплять на вулиці, які не мають даху для відпочинку. Звикаємо до біженців, які шукають свободи й гідності, але не знаходять належного прийняття. Звикаємо жити у суспільстві, яке вважає, ніби може обійтися без Бога, у якому батьки вже більше не вчать дітей молитися та перехреститися». У цьому контексті Папа звернувся до присутніх: «Чи ваші діти вміють перехреститися? Задумайтеся над цим! Чи ваші онуки вміють робити знак святого Хреста? Чи ви їх цього навчили? Подумайте та дайте відповідь самі собі у своєму серці. Чи вони вміють молитися «Отче наш», молитися до Богородиці?».

За словами Святішого Отця «це звикання до нехристиянської поведінки, до шукання зручності, наркотизує наші серця». Тому, Великий піст даний нам, як «час для зміни курсу, щоб відновити здатність реагувати на дійсність зла, що завжди ставить нам виклик». Великий Піст слід переживати, «як час навернення, особистого та спільнотного оновлення шляхом наближення до Бога та довірливого прийняття Євангелія». Це дає нам змогу «оновленим поглядом дивитися на ближніх та їхні потреби». «Ось чому, – додав Папа, – Чотиридесятниця є сприятливою нагодою для того, щоб навернутися до любові до Господа Бога і до ближнього». Адже роздумуючи над «головними таїнствами віри – Христовими страстями, хрестом і воскресінням», ми усвідомлюємо, що неоціненний дар Відкуплення даний нам «з безкорисливої Божої ініціативи».

Підсумовуючи, Святіший Отець зазначив, що «суттєвими елементами» переживання Великого Посту є «вдячність Богові за таїнство Його розп’ятої любові, автентична віра, навернення та відкритість сердець для ближніх». «На цій дорозі, – додав він, – з особливою довірою бажаємо молитися за захист і допомогу Пречистої Діви Марії: нехай же Вона, Перша, що увірувала в Христа, супроводжує нас протягом днів наполегливої молитви й покаяння, щоб очищені та оновлені духом ми дійшли до святкування великого таїнства Пасхи Її Сина».

За матеріалами: Радіо Ватикану

катехизм

Молитва св. Папи Івана Павла ІІ за Україну в церкві св. Миколая на Аскольдовій Могилі

«О Всеблагая Діво Маріє, Зарваницька Богородице, дякую Тобі за ласку перебування на київській землі, з якої світло Євангелія поширилося по всій Україні. Тобі, Мати Божа і Мати Церкви, перед Твоєю чудотворною іконою віддаю у руки мою апостольську подорож в Україну.

Пресвята Мати Божа, покрий Твоїм Материнським Покровом усіх християн, чоловіків та жінок доброї волі, які живуть у цій великій країні. Провадь їх до Свого Сина Ісуса, Який для всіх є Дорогою, Правдою і Життям. Амінь».

редакційна колегія


  • ПОЖЕРТВА

реквізити парафії для пожертв:

РГ УГКЦ Парафії Св Миколая на Аскольдовій Могилі,

код: 20051904 Ощадбанк АТ,

iban:  UA543226690000026003300218570

http://askoldova-mohyla.org/uk/

 

Офіційний сайт жіночого вокального ансамблю "Аніма" УГКЦ св. Миколая Чудотворця на Аскольдовій Могилі

 http://anima.askoldova-mohyla.org/