Головна

«Ми є різні, але не поділені. Поділ між українцями намагаються створити політики»

Блаженніший Святослав закликав міжнародну спільноту до максимальної уваги до подій, що зараз відбуваються в Україні, наголосивши, що «небезпека ще не минула».

Про це він сказав у Римі під час прес-конференції для представників італійських та міжнародних ЗМІ, акредитованих при Апостольській Столиці.

«У деяких регіонах України лунають сепаратистські заклики із зазіханнями на територіальну цілісність України. Європа не повинна себе ізолювати від цих проблем, адже рано чи пізно вони торкнуться кожного європейця», – зазначив Глава Церкви.

Відповідаючи на запитання журналіста італійської газети «Месаджеро» про роль Росії у загостренні ситуації в Україні, Глава УГКЦ зазначив, що «до нас надходять певні тривожні сигнали, які посилає нам російський уряд, і це нас насторожує, однак заява Держдуми про повагу до територіальної цілісності України, як і інші заяви, зроблені у минулому, дають нам підстави сподіватись, що ані Росія, ані будь-яка інша країна, не дозволять собі зазіхати на суверенітет української держави».

Глава УГКЦ переконаний, що в українському суспільстві немає підстав для розгортання громадянської війни: «Ми є різні, але не поділені. Поділ між українцями намагаються створити політики для своїх політичних цілей. Майдан доказав, що українці є єдиним народом у своєму прагненні жити в мирній країні».

Глава УГКЦ представив журналістам ретроспективу подій в Україні впродовж останніх трьох місяців, розповів про миротворчу роль українських Церков та закликав міжнародну спільноту до солідарності з українським народом. Модератором прес-конференції був о. Федеріко Ломбарді, прес-секретар Папи та керівник ватиканської прес-служби.

Протести в Україні, зазначив Блаженніший Святослав, були відповіддю українців на дії корумпованої влади та маніфестацією справжньої європейської ідентичності українського народу. Предстоятель УГКЦ категорично не погоджується з тими, хто називає маніфестантів екстремістами чи терористами.

«Хочу наголосити, що це були мирні протести мирних людей. Характеристикою Майдану була його релігійна складова: люди молились кожного дня, а коли снайпери відкрили вогонь по мітингувальниках, люди шукали священика, щоб приступити до сповіді. Хіба так поводяться терористи?» – поставив риторичне запитання Блаженніший Святослав.

Глава УГКЦ також розповів журналістам про роль Всеукраїнської ради Церков і релігійних організацій у врегулюванні ситуації. Він зокрема наголосив, що цей орган, який представляє 90 відсотків населення України, від самого початку підтримав європейський вибір українського народу. Саме тому, «коли наші вірні попросили нас про духовний супровід, ми відчували наш моральний обов’язок бути разом з ними».

За його словами, Майдан став справжнім феноменом екуменічного та міжрелігійного діалогу: «Це був простір, який об’єднав різних людей, незалежно від їхньої релігійної, етнічної чи мовної приналежності». Предстоятель УГКЦ переконаний, що жертви Майдану змінили серця мільйонів українців та розбудили їхню свідомість.

Блаженніший Святослав також закликав міжнародну спільноту до максимальної уваги до подій, що зараз відбуваються в Україні, наголосивши, що «небезпека ще не минула». Він також закликав країни Європейського Союзу переосмислити стосунки з Україною, дозволити українцям вільно пересуватися по території Європи та попросив прийняти на лікування поранених учасників протестів.

На запитання про те, наскільки Папа Франциск обізнаний із ситуацією в Україні, Блаженніший Святослав зазначив, що Святіший Отець тричі висловлював свою підтримку українському народу та у своїх словах дав зрозуміти, що це було протистояння між корумпованою владою та українським народом.

Додамо, що в ці дні Глава УГКЦ перебуває з візитом у Ватикану для участі в роботі Ради Папського Синоду Єпископів. Проведення прес-конференції Глави УГКЦ стало відповіддю на великий інтерес іноземних ЗМІ до подій в Україні.

Департамент інформації УГКЦ

катехизм

Молитва св. Папи Івана Павла ІІ за Україну в церкві св. Миколая на Аскольдовій Могилі

«О Всеблагая Діво Маріє, Зарваницька Богородице, дякую Тобі за ласку перебування на київській землі, з якої світло Євангелія поширилося по всій Україні. Тобі, Мати Божа і Мати Церкви, перед Твоєю чудотворною іконою віддаю у руки мою апостольську подорож в Україну.

Пресвята Мати Божа, покрий Твоїм Материнським Покровом усіх християн, чоловіків та жінок доброї волі, які живуть у цій великій країні. Провадь їх до Свого Сина Ісуса, Який для всіх є Дорогою, Правдою і Життям. Амінь».

редакційна колегія


  • ПОЖЕРТВА

реквізити парафії для пожертв:

РГ УГКЦ Парафії Св Миколая на Аскольдовій Могилі,

код: 20051904 Ощадбанк АТ,

iban:  UA543226690000026003300218570

http://askoldova-mohyla.org/uk/

 

Офіційний сайт жіночого вокального ансамблю "Аніма" УГКЦ св. Миколая Чудотворця на Аскольдовій Могилі

 http://anima.askoldova-mohyla.org/