Головна

Духовенство Майдану провело зустріч з Віталієм Кличко

Представники духовенства на Майдані у Києві, які зорганізувались у мобільну групу священнослужителів, мають намір провести зустрічі з рядом політиків, щоб спонукати їх до вирішення проблеми протистояння у суспільстві. Вчора, 20 січня, вони говорили з лідером партії УДАР Віталієм Кличко.

«Ми з групою священиків прийняли рішення провести розмови з політиками та діячами при владі, аби спонукати їх скоріше вирішити проблему, яка зараз гостро постала в українському суспільстві. Дуже важливо молитись і далі за мир у країні, однак якщо є проблема – треба вирішувати її скоріше. Тому ми скористались духовною дипломатією, аби нас активно слухати та ми спробували вплинути на політиків», — розповів кореспонденту РІСУ пастор церкви «Нове життя» та один з постійних активістів Майдану Анатолій Калюжний.

Варто підкреслити, що крім християнських священнослужителів різних конфесій до ініціативної групи увійшли також і представники мусульманської спільноти.

Перші зустрічі були заплановані з Віталієм Кличко та Андрієм Клюєвим, секретарем РНБО, який мав вести переговори з опозицією. За словами Калюжного, Кличко одразу погодився на розмову, попередивши, що в нього буде лише 15 хвилин. В результаті вони спілкувались усім духовенством з політиком не менше години.

«Це була дуже чесна та відверта розмова, своєрідна закрита сповідь. Можна зрозуміти людину, оскільки слова сьогодні вже не діють, а він боїться брати відповідальність за життя людей, які готові штурмувати барикади. Тому в нього існує така внутрішня проблема. Ми давали йому поради, молились разом. Хоч він і не оратор, про що сам чудово знає, проте говорив дуже відверто», — поділився враженнями пастор.

Ще одним аспектом розмови стала зовнішня політика УПЦ (МП), яка збентежує опозиціонера, оскільки він є прихожанином цієї Церкви. Також духовенство спілкувалось з ним і на дуже особисті теми, які не можуть бути розголошеними.

Зовсім іншим був розвиток подій з Андрієм Клюєвим. Служителі подали прохання про зустріч у його канцелярію, де швидко відповіли, що в принципі згодні провести бесіду. Однак потім, пізно ввечері, поступив дзвінок від прес-секретаря Клюєва, який повідомив, що зустріч може відбутись, але суто з одним представником духовенства.

Калюжний нагадав, що подібний метод бесід тет-а-тет використовувався Віктором Януковичем, коли він прийшов до влади. Тоді саме Клюєв проводив подібні розмови, переконуючи священиків та пасторів працювати з владою на вигідних умовах. Майданівські служителі відмовились від подібної пропозиції, зазначивши, що чекають на зустріч за присутності усіх членів групи.

«Ми готові почекати, але зустрітись з Клюєвим усі разом. Вчора (20 січня) ми передали листа до канцелярії, будемо чекати на відповідь, поки він не захоче побачити усіх нас одразу. На сьогодні запланований ще ряд розмов, в тому числі з Молодіжним крилом Майдану, а також іншими політичними лідерами. Підкреслю, що ми не вважаємо себе владою та не будемо претендувати на це звання. Натомість ми не байдужі до того, що відбувається, тому намагаємось якось вплинути на швидше вирішення проблеми іншими способами, окрім молитви», — підсумував Анатолій Калюжний.

http://risu.org.ua/

катехизм

Молитва св. Папи Івана Павла ІІ за Україну в церкві св. Миколая на Аскольдовій Могилі

«О Всеблагая Діво Маріє, Зарваницька Богородице, дякую Тобі за ласку перебування на київській землі, з якої світло Євангелія поширилося по всій Україні. Тобі, Мати Божа і Мати Церкви, перед Твоєю чудотворною іконою віддаю у руки мою апостольську подорож в Україну.

Пресвята Мати Божа, покрий Твоїм Материнським Покровом усіх християн, чоловіків та жінок доброї волі, які живуть у цій великій країні. Провадь їх до Свого Сина Ісуса, Який для всіх є Дорогою, Правдою і Життям. Амінь».

редакційна колегія


  • ПОЖЕРТВА

реквізити парафії для пожертв:

РГ УГКЦ Парафії Св Миколая на Аскольдовій Могилі,

код: 20051904 Ощадбанк АТ,

iban:  UA543226690000026003300218570

http://askoldova-mohyla.org/uk/

 

Офіційний сайт жіночого вокального ансамблю "Аніма" УГКЦ св. Миколая Чудотворця на Аскольдовій Могилі

 http://anima.askoldova-mohyla.org/