Головна

У Росії злякалися катехизису Андрея Шептицького

Книжку митрополита Андрея (Шептицького) було визнано в Росії екстремістською і включено у Федеральний список екстремістських матеріалів, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на російський Інформаційно-аналітичний центр "Сова".

Наприкінці листопада 2013 року увагу громадськості привернув п. 2087 Федерального списку екстремістських матеріалів, що з`явився там 4 жовтня 2013 р. Це книжка митрополита Андрея (Шептицького) "Правдива Вiра" (Люблін, 1990), включена до Списку на підставі рішення Мещанського районного суду Москви від 14 березня 2013 р.

Книжка була серед великої кількості літератури, вилученої на початку 2011 року під час обшуку в Бібліотеці української літератури в Москві, що проходив у рамках розслідування за ст. 282 КК. Згодом справу було припинено через відсутність складу злочину, але процес визнання екстремістськими конфіскованих книжок продовжився.

Збірка під назвою "Правдива віра : пастир. лист до вірних на Буковині" була написана в 1900 році і перевидана в польському місті Люблін в 1990-му. Її можна визначити як катехізис, де митрополит Андрей (Шептицький), Предстоятель Української Греко-католицької церкви в 1900–1944 роках, нині – кандидат на беатифікацію, в основному закликає українців підтримувати католицьку віру.

В Інформаційно-аналітичному центрі "Сова" не мали можливості ознайомитися з книжкою, проте, на думку співробітників центру, немає підстав вважати, що тексти митрополита Андрея можуть будити ненависть або пропагувати насильницькі дії. "Більше того, очевидно, що твір більш як столітньої давності має в основному історичну цінність. - йдеться на сайті центру. - Пропаганду ж переваги католицтва над іншими конфесіями, яка неминуче міститься в тексті, не можна розглядати як ознаку екстремізму, оскільки це суперечить як законодавству, так і здоровому глузду".

Нагадаємо, 3 листопада 2013 р. американська організація боротьби з антисемітизмом, Антидефамаційна ліга, нагородила посмертно за "відвагу і героїзм у порятунку євреїв" за часів Другої світової війни митрополита Андрея Шептицького.

Митрополита Шептицького відзначили нагородою імені Яна Карського за "відвагу проявити турботу" – за те, що він відважно рятував українських євреїв від винищування, влаштовуючи їм притулок за часів, коли такі дії каралися смертю.

Також у 2013 році Єврейська громада України у співпраці з Українською греко-католицькою церквою заснували особливу відзнаку – медаль митрополита Андрея Шептицького, якою нагороджуватимуть осіб, які найбільше прислужилися справі українсько-єврейського примирення.

http://expres.ua/

катехизм

Молитва св. Папи Івана Павла ІІ за Україну в церкві св. Миколая на Аскольдовій Могилі

«О Всеблагая Діво Маріє, Зарваницька Богородице, дякую Тобі за ласку перебування на київській землі, з якої світло Євангелія поширилося по всій Україні. Тобі, Мати Божа і Мати Церкви, перед Твоєю чудотворною іконою віддаю у руки мою апостольську подорож в Україну.

Пресвята Мати Божа, покрий Твоїм Материнським Покровом усіх християн, чоловіків та жінок доброї волі, які живуть у цій великій країні. Провадь їх до Свого Сина Ісуса, Який для всіх є Дорогою, Правдою і Життям. Амінь».

редакційна колегія


  • ПОЖЕРТВА

реквізити парафії для пожертв:

РГ УГКЦ Парафії Св Миколая на Аскольдовій Могилі,

код: 20051904 Ощадбанк АТ,

iban:  UA543226690000026003300218570

http://askoldova-mohyla.org/uk/

 

Офіційний сайт жіночого вокального ансамблю "Аніма" УГКЦ св. Миколая Чудотворця на Аскольдовій Могилі

 http://anima.askoldova-mohyla.org/