Головна

«Особливість України в тому, що Церкви і релігійні організації є у ній важливим чинником суспільства...»

29 жовтня 2013 року відбулась офіційна зустріч Блаженнішого Святослава (Шевчука), Отця і Глави УГКЦ, з міністром культури України Леонідом Новохатьком. Під час зустрічі було обговорено виклики, які стоять перед українським суспільством, пов’язані з глобалізацією, зокрема у сфері культури і духовності.

Обидві сторони визнали, що релігійний чинник є важливим у формуванні та дотриманні моральних норм суспільства за умови неухильного дотримання конституційного принципу відокремлення Церкви і Держави. Блаженніший Святослав запропонував відновити і пришвидшити процес прийняття вже давно опрацьованої спільними зусиллями експертів з боку державної влади, Церкви, громадянського суспільства та погодженої міжрелігійним співтовариством України, ? Концепції державно-конфесійних відносин в Україні як засад державної політики у сфері державно-конфесійних відносин.

На думку Предстоятеля УГКЦ, Концепція державно-конфесійних відносин є своєрідним проектом напрямів розвитку церковно-державних стосунків, які наберуть своєї актуальності після підписання Асоціації України з ЄС. «З одного боку, такий проект затвердить положення «світськості держави». Це означає, що всі Церкви та релігійні організації мають однаковий статус і є рівними перед державним законом, ? пояснив Блаженніший Святослав. – А, з іншого - вона забезпечить місце Церквам та релігійним організаціям у суспільному дискурсі».

Глава УГКЦ переконаний, що сьогодні в Європі відбувається процес секуляризації, який полягає у відкиданні із суспільного дискурсу будь-яких ознак релігійного життя. «На нашу думку, Концепція є оформленням чіткого положення про місце релігійної складової в українському суспільстві, що є вкрай необхідним для збереження особливості Української держави і суспільства. Ця особливість полягає в тому, що в Україні Церкви і релігійні організації є активними і важливими чинниками громадянського суспільства. Тому є необхідним, щоб це було законодавчо закріплено і офіційно задекларовано», ? додав Предстоятель УГКЦ.

У цьому контексті було стверджено як позитив, що в цій сфері правові норми європейської спільноти надають національному законодавству превалювання та свободу задля збереження національної культури і самобутності.

На завершення зустрічі міністр культури висловив побажання щодо подальшої ефективної практичної співпраці та частіших особистих контактів задля суспільного блага нашого народу. Блаженніший Святослав підтримав цю пропозицію та подарував очільникам Міністерства культури України презентаційні фотоальбоми про Українську Греко-Католицьку Церкву і пам’ятні монети Національного банку України, випущені з нагоди освячення Патріаршого собору Воскресіння Христового в Києві.

У зустрічі також взяли участь: Михайло Мошкола, голова Департаменту у справах релігій та національностей Міністерства культури України, та митрофорний протоієрей Олекса Петрів, керівник Департаменту зовнішніх зв’язків УГКЦ в Україні.

Департамент інформації УГКЦ

катехизм

Молитва св. Папи Івана Павла ІІ за Україну в церкві св. Миколая на Аскольдовій Могилі

«О Всеблагая Діво Маріє, Зарваницька Богородице, дякую Тобі за ласку перебування на київській землі, з якої світло Євангелія поширилося по всій Україні. Тобі, Мати Божа і Мати Церкви, перед Твоєю чудотворною іконою віддаю у руки мою апостольську подорож в Україну.

Пресвята Мати Божа, покрий Твоїм Материнським Покровом усіх християн, чоловіків та жінок доброї волі, які живуть у цій великій країні. Провадь їх до Свого Сина Ісуса, Який для всіх є Дорогою, Правдою і Життям. Амінь».

редакційна колегія


  • ПОЖЕРТВА

реквізити парафії для пожертв:

РГ УГКЦ Парафії Св Миколая на Аскольдовій Могилі,

код: 20051904 Ощадбанк АТ,

iban:  UA543226690000026003300218570

http://askoldova-mohyla.org/uk/

 

Офіційний сайт жіночого вокального ансамблю "Аніма" УГКЦ св. Миколая Чудотворця на Аскольдовій Могилі

 http://anima.askoldova-mohyla.org/