Головна

Папа Франциск про присутність попередника у Ватикані: Це немовби мати вдома мудрого дідуся

«У народу є майбутнє, якщо він прямує вперед з цими двома полюсами: з молоддю, тобто з силою, яке веде вперед, і з похилими віком людьми, тому що вони є тими, хто дає життєву мудрість», – ці слова Папа Франциск сказав, вітаючи на борту літака журналістів, які разом з його супроводом летіли до Бразилії. Вирушаючи у свою першу Апостольську подорож, Святіший Отець зазначив:

«Думаю, що ми дещо несправедливі з похилими віком: відсуваємо їх набік, так, ніби вони не мають нічого, щоб нам дати. Вони ж мають мудрість: мудрість життя, історичну мудрість, мудрість своєї батьківщини, родинну мудрість. А ми цього потребуємо. Ось чому я кажу, що їду зустрічатися з молоддю, але в їхньому суспільному середовищі, тобто, також і з похилими віком».

У літургічний спомин святих Йоакима та Анни, дідуся і бабусі Ісуса Христа. Святіший Отець пригадав, що у Бразилії, як зрештою і в багатьох країнах світу, того дня відзначали свято дідусів та бабусь, і з цієї нагоди він наголосив на великій цінності сім’ї, що є упривілейованим місцем передавання віри. Він підкреслив, що особа бабці та дідуся є надзвичайно важливою у передаванні наступним поколінням тієї спадщини людяності та віри, яка є основною для кожного суспільства. «І якою важливою є зустріч та діалог між поколіннями, зокрема всередині сім’ї», – додав Вселенський Архиєрей, після чого процитував «Документ з Апаресіди», у якому пригадується, що діти та люди похилого віку становлять майбутнє кожного народу; діти задля того, що продовжуватимуть історію, а люди похилого віку через те, що передають досвід та мудрість свого життя. «Ці стосунки, цей діалог між поколіннями, є даром, який потрібно зберігати та підтримувати!»

У дещо несподіваний спосіб до теми стосунків між поколіннями Папа Франциск повернувся під час півторагодинної прес-конференції на борту літака, яким повертався з Бразилії до Ватикану. Одне із запитань було наступне: «Ми б хотіли знати, якими є Ваші робочі взаємини, не лише дружні, але співпраця з Венедиктом XVI? Адже ніколи ще не було чогось подібного. Чи ви маєте часті контакти і чи він допомагає Вам?»

«Думаю, що останній раз, коли були два або три Папи, вони не спілкувалися, перебували далеко один від одного, доводячи, хто з них є справжнім», – пожартував Папа Франциск, згадуючи про події так званої Західної Схизми.А повертаючись до запитання, він зазначив: «Існує одна річ, якою позначені мої взаємини з Венедиктом: я бажаю йому всього найкращого. Я завжди бажав йому добра. Для мене він є Божим чоловіком, смиренним мужем, людиною, що молиться. Я дуже зрадів, коли його обрали Папою. І також, коли він представив своє зречення, то це для мене було прикладом величі. Лише велика людина здатна на таке! Божа людина, людина молитви. Він тепер проживає у Ватикані і дехто мені каже: Як таке можливе? Два Папи у Ватикані! Він тобі не заважає? Він не робить тобі революцій спротиву? Різні такі речі говорять, чи не так? Я не знайшов кращого речення, щоб відповісти: “Це так, ніби мати в домі дідуся”, але дідуся мудрого. Коли в родині вдома є дідусь, його шанують, люблять, прислухаються. Він – розсудливий чоловік. У ніщо не втручається. Я багато разів говорив йому: “Ваша Святосте, можете приймати гостей, приходити до нас, вести своє життя”. Він прийшов на урочисте відкриття та посвячення статуї святого Михаїла. Ось це речення про все говорить. Він для мене є, немов дідусь в домі: він – мій батько. Маючи труднощі, не розуміючи якоїсь речі, я можу зателефонувати до нього і запитати: “Скажіть мені, можу те чи те зробити?” І коли я прийшов обговорити з ним цю велику проблему

Vatileaks, він дуже просто про все мені розповів, готовий послужити».

У цьому контексті Святіший Отець пригадав слова свого попередника, сказані під час прощальної зустрічі з кардиналами, що відбулася 28 лютого 2013 р.: «Між вами є майбутній Папа. Вже відтепер обіцяю йому послух», – сказав тоді Венедикт XVI.

Текст із сторінки http://uk.radiovaticana.va/news/

катехизм

Молитва св. Папи Івана Павла ІІ за Україну в церкві св. Миколая на Аскольдовій Могилі

«О Всеблагая Діво Маріє, Зарваницька Богородице, дякую Тобі за ласку перебування на київській землі, з якої світло Євангелія поширилося по всій Україні. Тобі, Мати Божа і Мати Церкви, перед Твоєю чудотворною іконою віддаю у руки мою апостольську подорож в Україну.

Пресвята Мати Божа, покрий Твоїм Материнським Покровом усіх християн, чоловіків та жінок доброї волі, які живуть у цій великій країні. Провадь їх до Свого Сина Ісуса, Який для всіх є Дорогою, Правдою і Життям. Амінь».

редакційна колегія


  • ПОЖЕРТВА

реквізити парафії для пожертв:

РГ УГКЦ Парафії Св Миколая на Аскольдовій Могилі,

код: 20051904 Ощадбанк АТ,

iban:  UA543226690000026003300218570

http://askoldova-mohyla.org/uk/

 

Офіційний сайт жіночого вокального ансамблю "Аніма" УГКЦ св. Миколая Чудотворця на Аскольдовій Могилі

 http://anima.askoldova-mohyla.org/