Головна

Не бійтеся бути добрими і ніжними, – проповідь Папи під час інавгураційної Меси

Папа Франциск

Інавгураційна Меса Папи Франциска, яка триває на площі Святого Петра у Ватикані, зібрала десятки тисяч вірних, 130 офіційних делегацій, серед яких 30 президентів країн. Вперше майже за тисячу років в інавгурації бере участь Патріарх Константинополя.

Свою проповідь Папа Франциск виголосив для усіх людей доброї волі, а не лише для християн. Святіший Отець говорив про покликання зберігати красу світу, яке стосується усіх людей.

На початку проповіді Святіший Отець зізнався, що інавгурація в урочистість його улюбленого святого – це збіг, який має велике значення. Також Папа закликав цього дня молитися за свого попередника – Йозефа Ратцінгера.

Святий Йосиф, за словами Папи Франциска, дає нам приклад того, як потрібно довіряти Божій волі. «В Євангелії ми чули, що Йосиф робить так, як йому наказав Ангел Господній, і приймає Марію як свою Наречену. У цьому бачимо покликання Йосифа – зберігати Марію та Ісуса. Це передається на цілу Церкву, як про те казав блаженний Папа Йоан ХХІІІ. Він завжди відкритий на Божий поклик та на свій розум. Йосиф довіряється Божій волі, щоб сам Господь його провадив. У святому Йосифові бачимо, як потрібно відповідати на Боже покликання».

Центром покликання кожного християнина є Христос. Потрібно зберігати Христа у своєму житті, – сказав Папа. Проте це покликання стосується не лише християн, а кожної людини: зберігати творіння, зберігати його красу. Про це читаємо у Книзі Буття. І саме це нам показав св. Франциск Ассізький. Це стосується тієї землі, на якій ми живемо, – говорив Святіший Отець.

«Також це покликання стосується маленьких дітей та людей похилого віку, які часто перебувають не в центрі нашої уваги. Часто в житті буває так, що батьки оберігають дітей, а потім, коли діти виростають, то вони оберігають батьків. Все довірене людині, щоб вона оберігала цілий Всесвіт. Ви маєте бути зберігачами Божих дарів», – говорив Папа.

Якщо людина не виконує цієї місії та не оберігає красу Всесвіту, тоді доходить до того, що вона починає знищувати все навколо. «Хочу просити всіх, хто має відповідальність у цьому світі, хочу просити всіх чоловіків та жінок доброї волі: щоб ми зберігали цілий Всесвіт, у якому живемо. Для того, щоб оберігати, маємо зберігати себе самих. Злість, заздрість, пиха – це все те, що руйнує наше життя. Зберігати – означає дивитися на наше серце, тому що з нього виходять бажання: злі чи добрі. Не потрібно боятися бути добрими», – сказав Папа Франциск і додав: «Аби зберігати, нам потрібна доброта, ніжність. Святий Йосиф – сильний чоловік, але одночасно він має доброту й ніжність, він відкритий на іншу людину. І має в своєму серці любов. Не потрібно боятися бути добрими та ніжними», – закликав Папа.

Покликання Святішого Отця – це служіння, сказав Папа. «Сьогодні святкуємо початок нового служіння Єпископа Рима. Знаємо, що Ісус Христос дав владу Петру. Але про яку владу тут йдеться? Ісус Христос тричі запитує Петра про любов і далі каже: «Паси Мої вівці». Справжня влада є служінням. Також і Папа, щоб мати цю владу, повинен дедалі більше й більше входити у своє служіння. Це покірне служіння. Папа Римський має відкрити свої обійми, щоб прийняти увесь Божий люд, особливо найслабкіших».

Наприкінці проповіді Папа Франциск згадав про Авраама, про якого сьогодні читалося у Другому читанні. Він повірив, не зважаючи ні на що. Святіший Отець закликав віруючих брати приклад з Авраама та святого Йосифа, щоб бачити світло, яке дає надію, щоб оберігати бідних та увесь світ.

Для свого служіння Святіший Отець попросив заступництва Діви Марії, святого Йосифа, святих Петра і Павла, а також св. Франциска.

http://www.credo-ua.org/2013/03/79406

катехизм

Молитва св. Папи Івана Павла ІІ за Україну в церкві св. Миколая на Аскольдовій Могилі

«О Всеблагая Діво Маріє, Зарваницька Богородице, дякую Тобі за ласку перебування на київській землі, з якої світло Євангелія поширилося по всій Україні. Тобі, Мати Божа і Мати Церкви, перед Твоєю чудотворною іконою віддаю у руки мою апостольську подорож в Україну.

Пресвята Мати Божа, покрий Твоїм Материнським Покровом усіх християн, чоловіків та жінок доброї волі, які живуть у цій великій країні. Провадь їх до Свого Сина Ісуса, Який для всіх є Дорогою, Правдою і Життям. Амінь».

редакційна колегія


  • ПОЖЕРТВА

реквізити парафії для пожертв:

РГ УГКЦ Парафії Св Миколая на Аскольдовій Могилі,

код: 20051904 Ощадбанк АТ,

iban:  UA543226690000026003300218570

http://askoldova-mohyla.org/uk/

 

Офіційний сайт жіночого вокального ансамблю "Аніма" УГКЦ св. Миколая Чудотворця на Аскольдовій Могилі

 http://anima.askoldova-mohyla.org/