Головна

Рада Церков переконана, що Конституція повинна спиратися на моральні цінності

Вівторок, 20 жовтня 2015, 22:29

vrtiro_15Керівники релігійних об’єднань України визначили свою позицію щодо конституційного процесу та низки законодавчих ініціатив, які викликали резонанс у суспільстві.

Дискусія відбулася в ході засідання Всеукраїнської ради Церков і релігійних організацій 19 жовтня 2015 року, повідомляє Інститут релігійної свободи.

Add a comment

Читати далі: Рада Церков переконана, що Конституція повинна спиратися на моральні цінності

 

Новий нунцій повинен докладати всіх сил, щоб світ поглянув по-новому на Україну

П'ятниця, 16 жовтня 2015, 23:33

11228906Колишній Апостольський нунцій в Україні архиєпископ Томас Ґалліксон отримав нове призначення. У вівторок, 13 жовтня 2015 року в Берні він вручив свої ввірчі грамоти, 26 жовтня ця ж процедура відбудеться в Ліхтенштейні. Архиєпископ Ґалліксон був нунцієм в нашій країні у найбільш інтенсивний і відповідальний період української сучасної історії (з травня 2011 року): Революції гідності (2013-2014) і війни на сході країни. Своєю чесною і чіткою позицією на боці українського народу, він заслужив велику любов і повагу українців – римо-католиків, греко-католиків, православних і людей доброї волі. Add a comment

Читати далі: Новий нунцій повинен докладати всіх сил, щоб світ поглянув по-новому на Україну

 

Синод: 40 тез малих груп

Четвер, 15 жовтня 2015, 22:33

1444811419Головний редактор єзуїтського видання «Civilta Catolica» отець Антоніо Спадаро SJ звернув увагу на тези, що були опубліковані після дискусії ІІ частини Instrumentum laboris. Це не є вичерпний підсумок або ж замінник повного вичерпного читання тексту. Це як короткий підсумок дискусії в одній з малих груп.

1. Зміни, щоб поліпшити силу виразу, використовуючи термінологію більш позитивну і зрозумілу. Наприклад: іноді нерозривність, на жаль, представляється як ярмо, важко зрозумілими є терміни: природа, чи природне. Слід також більш широко черпати з натхнення Біблії, особливо з книг поетичних і мудрих.

Add a comment

Читати далі: Синод: 40 тез малих груп

   

За тих, хто не з Богом, але й не проти Нього

Вівторок, 13 жовтня 2015, 22:13

4887Питання віри, все ж, чи не найскладніше. Церква, традиція, обряд та інші обставини — це все значно простіше. А про віру навіть говорити непросто. Складно у тому сенсі, що кожен приходить до неї по-своєму, має свої переживання і аргументи. Але — може трохи наївно — спробую запропонувати не змушувати людину вірити.

1. Є один феномен: коли, наприклад, батьки вашого друга постійно вказують тому другові, що ви кращі від нього, що робите все правильніше, що йому треба бути схожим на вас — це може підсвідомо вплинути на того друга. Він може мати немов би якусь образу. Підсвідомо. Ваші стосунки можуть стати прохолодними, може з'явитися злість. Друзі — це один із варіантів. Таке може статися між братами-сестрами, між будь-ким іншим.

Add a comment

Читати далі: За тих, хто не з Богом, але й не проти Нього

 

Єдність українського православ’я. Бути чи не бути?

Субота, 12 вересня 2015, 07:28

1religІз 29 серпня до 3 вересня 2015 року в храмі Святої Трійці в кварталі Пера Константинополя (нині — Стамбул) відбувся Синаксис (Собор єпископів) Константинопольського патріархату. Одним із важливих питань було питання єдності українського православ’я. Щодо цієї проблеми відбулися наради Святішого Вселенського патріарха Варфоломія із ієрархами УПЦ США та Канади, двоє із яких нещодавно були в Україні, де виступали як посередники в об’єднавчих переговорах між УАПЦ і УПЦ КП.

Add a comment

Читати далі: Єдність українського православ’я. Бути чи не бути?

   

Сторінка 10 з 81

катехизм

Молитва св. Папи Івана Павла ІІ за Україну в церкві св. Миколая на Аскольдовій Могилі

«О Всеблагая Діво Маріє, Зарваницька Богородице, дякую Тобі за ласку перебування на київській землі, з якої світло Євангелія поширилося по всій Україні. Тобі, Мати Божа і Мати Церкви, перед Твоєю чудотворною іконою віддаю у руки мою апостольську подорож в Україну.

Пресвята Мати Божа, покрий Твоїм Материнським Покровом усіх християн, чоловіків та жінок доброї волі, які живуть у цій великій країні. Провадь їх до Свого Сина Ісуса, Який для всіх є Дорогою, Правдою і Життям. Амінь».

редакційна колегія
http://askoldova-mohyla.org/