Головна

Апостольський Нунцій: Я не боюся викликів, я боюся держав без викликів

Середа, 30 грудня 2015, 22:02

ClaudioНовий Папський Нунцій в Україні архиєпископ Клаудіо Ґуджеротті на Святвечір побував у Львові та очолив Пастирку у Львівській катедрі. Цього ж дня ієрарх зустрівся з львівськими журналістами. Публікуємо частину розмови з владикою Ґуджеротті.

Нунцій розповів CREDO про те, як дає собі раду з переїздами, як живе та якими будуть його перші кроки в служінні для України.

Add a comment

Читати далі: Апостольський Нунцій: Я не боюся викликів, я боюся держав без викликів

 

Святкування таїнства Христа або як відзначали Різдво перші християни

Середа, 30 грудня 2015, 19:47

knoЦю нотатку пишу як наслідок спостережень кількох останній років, які стосуються літургійних святкувань особливо тих, які стосуються святкувань Різдва Христового.

Вже кількасот років, а деякі церкви (наприклад вірменська) навіть кільканадцятьсот років святкують певні важливі для християнства події з життя Спасителя у різні дні. У випадку святкування Різдва Христового та інших свят, які беруть свій відлік саме від цієї події, різниця у святкуваннях є приблизно два тижні, тоді як різниця святкування Воскресіння Христового та залежних від цього свята церковних святкувань може навіть у певні роки збігатися або ж навпаки складати місяць і більше різниці. 

Всі церкви свідомі цих проблем, які склалась історично, вони розуміють необхідність свідчення єдності християн саме зараз, але перші кроки назустріч насправді даються не так легко.

Add a comment

Читати далі: Святкування таїнства Христа або як відзначали Різдво перші християни

 

Яке Різдво святкуємо? Кілька думок про святкову дату...

П'ятниця, 25 грудня 2015, 16:32

rizdvo-2014Святе Письмо не розповідає нам про точну дату народження Ісуса. Але воно вказує нам на значення часу, у якому відбулася ця важлива подія. Читаємо у Євангелії від Луки: «У ці дні вийшов наказ від Кесаря Августа, щоб переписати всю землю».

Цей лаконічний вступ до розповіді про народження Христа вислужений Папа Венедикт XVI у своїй богословській книзі «Дитинство Ісуса» пояснює, що таким чином святий Лука хоче вказати на те, як сталося так, що це народження відбулося у Вифлеємі.

Add a comment

Читати далі: Яке Різдво святкуємо? Кілька думок про святкову дату...

   

Нунцій Клаудіо Ґуджеротті: Папа попросив мене бути знаком розради для українців Джерело: CREDO

Середа, 23 грудня 2015, 17:13

654597Новий Апостольський Нунцій архиєпископ Клаудіо Ґуджеротті, який нещодавно прибув в Україну, розповів CREDO про свої робочі плани та виклики, а також про мрії та побажання.

— Ваше Високопреосвященство, з яким настроєм Ви їхали в Україну, адже у нас нині непроста ситуація?

— З одного боку, я відчув радість. Я працював багато років разом із українським народом і для нього, та з його пастирями тоді, коли від 1985 до 2002 р. виконував своє служіння у Ватикані при Конгрегації Східних Церков. То були роки виходу з підпілля для нашої католицької спільноти. Зокрема, я займався вихованням кліру (формацією духовенства). То були роки великого ентузіазму. Тепер я прибуваю до України зраненої, і це завдає мені болю і тривожить. Війна — це знищення, це безкінечне джерело зла, болю, понівеченої пам’яті. Провокувати війну — тяжкий гріх. Християни не можуть бути ініціаторами війни, хоч би ким вони були. За це вони відповідатимуть перед Богом. Add a comment

Читати далі: Нунцій Клаудіо Ґуджеротті: Папа попросив мене бути знаком розради для українців Джерело: CREDO

 

Спільна Декларація католицьких єпископів України з приводу небезпеки нового ідеологічного поневолення нашого народу

П'ятниця, 11 грудня 2015, 01:11

rv540_articoloСім'я є найстаршою інституцією на Землі. Вона існувала до появи таких видів укладу людського життя, як народ, нація чи держава. Протягом тисячоліть саме в сім’ї найглибше проявляється любов та відповідальність, вірність та відданість, служіння та жертовність. Значення сім’ї для суспільства також неоціненне, тому що вона є джерелом соціального капіталу, який складається з низки чеснот, зокрема чесності, працьовитості, довіри та вміння працювати разом.

Add a comment

Читати далі: Спільна Декларація католицьких єпископів України з приводу небезпеки нового ідеологічного поневолення нашого народу

   

Сторінка 10 з 82

катехизм

Молитва св. Папи Івана Павла ІІ за Україну в церкві св. Миколая на Аскольдовій Могилі

«О Всеблагая Діво Маріє, Зарваницька Богородице, дякую Тобі за ласку перебування на київській землі, з якої світло Євангелія поширилося по всій Україні. Тобі, Мати Божа і Мати Церкви, перед Твоєю чудотворною іконою віддаю у руки мою апостольську подорож в Україну.

Пресвята Мати Божа, покрий Твоїм Материнським Покровом усіх християн, чоловіків та жінок доброї волі, які живуть у цій великій країні. Провадь їх до Свого Сина Ісуса, Який для всіх є Дорогою, Правдою і Життям. Амінь».

редакційна колегія
http://askoldova-mohyla.org/