Головна

Не робімо знаку хреста на собі, коли…

Четвер, 21 квітня 2016, 11:10

k_1У Велику Суботу можна побачити предивне явище. А саме те, як Вселенська Церква перетворюється на Церкву — скажемо так — святої ковбаси і благословенного яйця. Як це можливе? І які з цього випливають висновки для нас?

Хочу звернути увагу на справу, яку би можна визнати веселою і спустити на гальмах мовчання, але я особисто маю враження, що варто поглянути на «проблему свяченинки» у ширшому контексті. Спробуймо замислитися, що відбувається з католиками у Велику Суботу.

Add a comment

Читати далі: Не робімо знаку хреста на собі, коли…

 

«Дерево без коріння якийсь час буде зеленим, але уже ніколи не принесе плоду»

Понеділок, 18 квітня 2016, 19:32

shevchuk_lublin2Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав днями побував з офіційним візитом у Польщі з нагоди 1050-ліття Хрещення. Предстоятель поділився з Департаментом інформації УГКЦ своїми враженнями від урочистостей.

Блаженніший Святославе, цей ювілей Хрещення, християнська ідентичність Польщі, України, наскільки вона, на вашу думку, важлива для країни, для суспільства?

Add a comment

Читати далі: «Дерево без коріння якийсь час буде зеленим, але уже ніколи не принесе плоду»

 

Спільна Декларація Глав Католицької Церкви і Константинопольської та Елладської Православних Церков

Субота, 16 квітня 2016, 22:25

RV1499В рамках відвідин табору «M?ria Refugee Camp» на грецькому острові Лесбос, що відбулися у суботу, 16 квітня 2016 р., Глави Католицької Церкви та Константинопольської й Елладської Православних Церков підписали наступну спільну декларацію:

Add a comment

Читати далі: Спільна Декларація Глав Католицької Церкви і Константинопольської та Елладської Православних Церков

   

«Церква сама прийшла до мене», – Блаженніший Святослав

Субота, 16 квітня 2016, 08:12

z_focusu_16_2Блаженніший Святослав – постать, відома багатьом, навіть далеким від життя Української Греко-Католицької Церкви. Будучи Главою УГКЦ вже п’ять років, він займає вагому позицію у житті українського суспільства.

З його думкою рахуються, до нього прислухаються. У свої 45 років, він є духовним батьком для багатьох українців не тільки в нашій країні, а й далеко за її межами. Після кожної Літургії до нього підходять люди, діляться болем і радістю, розповідають, а він слухає. Та цього разу розповідати буде він. Про свою сім’ю, дитинство, навчання в медичному училищі, поклик до священичого життя та ще про багато моментів, з яких складається його життя. Add a comment

Читати далі: «Церква сама прийшла до мене», – Блаженніший Святослав

 

Кілька питань щодо Божественної Літургії Передшеосвячених Дарів

Вівторок, 29 березня 2016, 18:18

183999.pЧас Великої Чотиридесятниці є особливим під багатьма оглядами. У традиційних християнських церквах це час переосмислення власних поглядів на своє життя й на особисте християнство. Це час приготування до найбільшого із свят усього християнського світу – свята Воскресіння Христового. Свято Воскресіння є джерелом віри християн і, водночас, сповненням їх остаточного очікування – входження у радість Воскреслого, участі вже тут і тепер у вічності Його життя.

Add a comment

Читати далі: Кілька питань щодо Божественної Літургії Передшеосвячених Дарів

   

Сторінка 6 з 81

катехизм

Молитва св. Папи Івана Павла ІІ за Україну в церкві св. Миколая на Аскольдовій Могилі

«О Всеблагая Діво Маріє, Зарваницька Богородице, дякую Тобі за ласку перебування на київській землі, з якої світло Євангелія поширилося по всій Україні. Тобі, Мати Божа і Мати Церкви, перед Твоєю чудотворною іконою віддаю у руки мою апостольську подорож в Україну.

Пресвята Мати Божа, покрий Твоїм Материнським Покровом усіх християн, чоловіків та жінок доброї волі, які живуть у цій великій країні. Провадь їх до Свого Сина Ісуса, Який для всіх є Дорогою, Правдою і Життям. Амінь».

редакційна колегія
http://askoldova-mohyla.org/