Головна

Глава УГКЦ: Деякі українці нині нагадують ізраїльтян, котрі на шляху до землі обітованої, сумували за рабством

Понеділок, 26 вересня 2016, 05:38

new_zhezl_5Сьогодні Україна подорожує посеред непростої смертоносної пустелі своєї історичної дороги до повноти свободи в обітованій Богом даній землі. І ми дуже часто сьогодні переживаємо подібні спокуси, як колись ізраїльтяни в пустелі. Ми нарікаємо і на Господа Бога і на наших провідників.

Нам здається, що три-чотири роки тому було краще, ніж сьогодні. Подібно, як ізраїльтяни вважали, що в єгипетському рабстві є краще, ніж іти в обітовану Богом дану їм землю. Про це говорив сьогодні Отець і Глава Української Церкви Блаженніший Святослав під час проповіді до вірних у Патріаршому Соборі Воскресіння Христового, що в Києві.

Add a comment

Читати далі: Глава УГКЦ: Деякі українці нині нагадують ізраїльтян, котрі на шляху до землі обітованої, сумували за рабством

 

Різдво Пресвятої Богородиці

Середа, 21 вересня 2016, 05:32

4354349453_a15a799157У невеличкому галілейському місті Назареті жила літня подружня пара - Іоаким і Анна. Обоє були праведні і благочестиві. Святе подружжя Іоаким і Анна довгий час були бездітними і плакали про те, що у них немає дітей. Одного разу Іоаким у велике свято приніс в Єрусалимський храм дари Господу Богу. Але священик не захотів прийняти дарів Іоакима, тому що він був бездітний, а діти вважалися благословенням Божим.

Тим часом дружина його, що залишалася вдома, теж почула, що первосвященик в храмі відмовився прийняти їх дари через бездітність. Вона дізналася також, що чоловік її, засмучений і плачучий, пішов у пустелю, і сама заплакала. Анна пішла у свій сад, сіла під деревом лавровим, зітхнула і, глянувши на небо повними сліз очима, помітила вгорі, на дереві, гніздо, в якому пищали маленькі пташенята. «Навіть птахи мають дітей, а у нас немає такого щастя у старості», - подумала Анна.

Add a comment

Читати далі: Різдво Пресвятої Богородиці

 

Бути українцем

Субота, 17 вересня 2016, 21:09

42189767Відзначаємо 25-ліття Незалежності Української Держави. З одного боку – оглядаємося на ті роки чи навіть ще далі, а з іншого – цікавимося нашим майбутнім.

Минулі десятиліття і століття дають нагоду замислитися не над одним питанням, а погляд у майбутнє ще більш актуальний, бо небезпідставно постає перед нами запитання: як нам бути в нових обставинах?

Add a comment

Читати далі: Бути українцем

   

Чи любите Ви своїх дітей?

Понеділок, 05 вересня 2016, 22:52

1361209565_905413f033_bДавніше батьківське покарання викликало не лише пошану, а й страх у дітей. Караюча постава батька походила з його влади в родині. Від його рішень залежало дуже багато, навіть майбутнє дітей. Непослух сина батькові, відкритий конфлікт із батьками – і син міг бути позбавлений спадку. Син тоді втрачав засоби до життя. Виховання дітей часто характеризувалося великим страхом перед батьківським покаранням. Такий стиль батьківства сильно підтримувався суспільними та релігійними умовами.

Add a comment

Читати далі: Чи любите Ви своїх дітей?

 

Крапля в морі, що стала океаном милосердя!

Субота, 03 вересня 2016, 16:58

mt_4-355x533«Все, що ми робимо – це крапля в морі, але якщо ми не будемо цього робити, то й цього не буде!», – це слова відважної революціонерки у відданій, безкорисливій, альтруїстській любові зі щирим, навіть сміливим милосердям – Матері Терези з Калькутти, нобелівського лауреата миру. Так, без краплі не буде моря! Вимоглива до себе, наполеглива, цілеспрямована жінка з невимовно журним, молитовним, заклопотаним поглядом – світопереживальним, але з радісною усмішкою та впевненою довірою до Господа. Її покликання вона називала – жити серед людей, у яких нічого немає – серед найбідніших з найбідніших.

26 серпня 1910 року народилася Аґнес Ґонджа Бояджіу, тепер знана як Мати Тереза, в столиці нинішньої Македонії, Скоп’є, в албанській родині, в дитинстві завжди співала у церковному хорі. Була в сім’ї третьою дитиною. У 18 років пішла в монастир Ордену сестри Лорето, звідки її скерували до їхнього монастиря в Індії.

Add a comment

Читати далі: Крапля в морі, що стала океаном милосердя!

   

Сторінка 9 з 64

катехизм

Молитва св. Папи Івана Павла ІІ за Україну в церкві св. Миколая на Аскольдовій Могилі

«О Всеблагая Діво Маріє, Зарваницька Богородице, дякую Тобі за ласку перебування на київській землі, з якої світло Євангелія поширилося по всій Україні. Тобі, Мати Божа і Мати Церкви, перед Твоєю чудотворною іконою віддаю у руки мою апостольську подорож в Україну.

Пресвята Мати Божа, покрий Твоїм Материнським Покровом усіх християн, чоловіків та жінок доброї волі, які живуть у цій великій країні. Провадь їх до Свого Сина Ісуса, Який для всіх є Дорогою, Правдою і Життям. Амінь».

редакційна колегія
http://askoldova-mohyla.org/