Головна

Український Кобзар

Субота, 09 березня 2013, 14:22

199 років тому народився Тарас ШевченкоЩороку 9 березня українці святкують День народження Тараса Григоровича Шевченка, символа Української держави, поета і прозаїка, художника і мислителя.

Тарас Шевченко народився 9 березня 1814 року у с. Моринці (нині Черкаської області) в закріпаченій селянській родині. Рано втративши матір (1823 року), яка померла від тяжкої праці й злиднів, залишивши сиротами шестеро дітей, він з дитинства зазнав багато горя і знущань.

Add a comment

Читати далі: Український Кобзар

 

На березі вавилонських рік

Субота, 02 березня 2013, 22:42

На Утрені в неділю «Про блудного сина» звучить псалом 136, На берегу вавилонських рік, який має ностальгічний зміст і також ностальгічну мелодію і він співаєтся тільки три рази в році (в Неділю Блудного сина, М’ясопусну і Сиропусну Неділю).

Цей псалом був написаний як відповідь чи спомин на конкретний досвід Ізраїльського народу, який жив у Вавилонському полоні (587 р. перед Христом). Йдеться переважно про єврейську еліту людей, інтелектуалів та провідників народу, які після знищення Єрусалиму були вивезені до Вавилону.

Add a comment

Читати далі: На березі вавилонських рік

 

"Вже від сьогодні обіцяю новому Папі свою безумовну пошану та послух", - Бенедикт XVI до кардиналів

Четвер, 28 лютого 2013, 23:06

Після подячного слова, яке на початку останньої зустрічі Папи Бенедикта XVI з Колегією Кардиналів, що відбулася 28 лютого 2013 р., виголосив її Декан кардинал Анджело Содано, вислужений Державний Секретар, з прощальним словом до присутніх звернувся Святіший Отець: 

Шановні і дорогі браття!

з великою радістю приймаю вам та складаю кожному з вас свої найщиріші побажання. Дякую кардиналові Анджело Содано, який, як завжди, зумів стати виразником почуттів усієї колегії. Дякую, еміненціє, від щирого серця. Хочу сказати вам, посилаючись на подію, що трапилася з учнями в Емаусі, що також і для мене було великою радістю крокувати разом з вами протягом цих восьми років у світлі присутності Воскреслого Господа.

Add a comment

Читати далі: "Вже від сьогодні обіцяю новому Папі свою безумовну пошану та послух", - Бенедикт XVI до кардиналів

   

Понтифікат Бенедикта ХVІ і УГКЦ

Четвер, 28 лютого 2013, 19:36

Добігають останні хвилі понтифікату Святішого Отця Папи Бенедикта ХVІ. Понтифікату, який випав на час генерального наступу диктатури релятивізму на самі основи західної цивілізації. Понтифікату, який став часом внутрішньої консолідації Вселенської Спільноти Католицької Церкви. Понтифікату, який ще раз потвердив, що саме Католицька Церква є основною перешкодою для сил, які змагають до дегуманізації суспільства і деконструкції самої людини. Add a comment

Читати далі: Понтифікат Бенедикта ХVІ і УГКЦ

 

Чия мова найбагатша

Середа, 06 лютого 2013, 11:36

"Нації вмирають не від інфаркту. Спочатку їм відбирає мову."
Ліна Костенко

Було це давно, ще за старої Австрії, далекого 1916 року. В купе першого класу швидкого потяга "Львів-Відень" їхали англієць, німець, італієць. Четвертим був відомий львівський юрист Богдан Костів. Балачки точилися довкола різних тем. Нарешті заговорили про мови: чия краща, багатша і якій належить світове майбутнє. Звісно, кожен заходився вихваляти рідну.

Add a comment

Читати далі: Чия мова найбагатша

   

Сторінка 73 з 79

катехизм

Молитва св. Папи Івана Павла ІІ за Україну в церкві св. Миколая на Аскольдовій Могилі

«О Всеблагая Діво Маріє, Зарваницька Богородице, дякую Тобі за ласку перебування на київській землі, з якої світло Євангелія поширилося по всій Україні. Тобі, Мати Божа і Мати Церкви, перед Твоєю чудотворною іконою віддаю у руки мою апостольську подорож в Україну.

Пресвята Мати Божа, покрий Твоїм Материнським Покровом усіх християн, чоловіків та жінок доброї волі, які живуть у цій великій країні. Провадь їх до Свого Сина Ісуса, Який для всіх є Дорогою, Правдою і Життям. Амінь».

редакційна колегія


  • ПОЖЕРТВА

реквізити парафії для пожертв:

РГ УГКЦ Парафії Св Миколая на Аскольдовій Могилі,

код: 20051904 Ощадбанк АТ,

iban:  UA543226690000026003300218570

http://askoldova-mohyla.org/uk/

 

Офіційний сайт жіночого вокального ансамблю "Аніма" УГКЦ св. Миколая Чудотворця на Аскольдовій Могилі

 http://anima.askoldova-mohyla.org/