Головна

Історичні постаті у християнстві

«Мій оптимізм базується на тому, що Бог нас тримає і провадить»

Вівторок, 02 серпня 2016, 00:15

sapeliak_andrij1111311Осіннього дощового дня 2013 року літній чоловік, дуже скоромно вбраний, спираючись на втомлену палицю, зайшов у сіре від негоди за вікном приміщення Личаківської міграційної служби Львова. На 93 році життя владика Адрій Сапеляк, найстарший єпископ греко-католицької церкви, вирішив прийняти українське громадянство.

Він просто пояснив своє рішення позбутись усіх привілеїв і чималих статків за кордоном: «Я 15 років живу в Україні і тішусь з того, що можу тут жити і вмирати. Коли я був поза Україною, я завжди працював для українців. Я так жив Україною, що хотів їхати в саме її серце. Це моє свідоме рішення — стати громадянином України».

 

Add a comment

Читати далі: «Мій оптимізм базується на тому, що Бог нас тримає і провадить»

 

Отець Єремія Ломницький

Понеділок, 04 липня 2016, 13:09

4v3 липня парафія св Миколая Мирлікійського на Аскольдовій Могилі молилася за прославу Слуги Божого отця Єремію Ломницького, ЧСВВ, співзасновника Згромадження Сестер Служебниць. Цього світлого Божого дня сповнилося 100 років із дня його мученичої смерті на засланні у російському Симбірську.

Отець Єремія Ломницький був сповнений Божого Духа. Саме ця свята наповненість його душі й надихала його на добрі вчинки, на корисні, навіть великі справи в ім'я Христової Церкви. Не мислив себе бездіяльним, перебував завше у якісь праці. У праці над вдосконаленням власної душі та розуму, у праці з іншими людьми, які мали прозріти, змудріти, за його ж прикладом зміцніти у вірі, врешті-решт, стати кращими і близькими Господові. Відчуваючи у собі присутність Божого Духа, хотів поділитися частинкою Його з кожним. Жертовний, духовний учитель. Саме так можна назвати отця Єремію Ломницького.

Add a comment

Читати далі: Отець Єремія Ломницький

 

Папа Пій X і Митрополит Андрей

П'ятниця, 22 квітня 2016, 11:11

654321987Можливо, що для широких кіл української громади, зокрема в діяспорі, не точно відомо, що Папа Пій X святий, має великі заслуги не тільки для Вселенської, але теж і Української Католицької Церкви. У 1891 році помер кардинал-патріярх Венеції і Папа Лев XIII призначив на те становище кардинала архиєпископа Йосифа Сатро. В тому часі часто приїздив до Венеції єромонах Чину СВВ Андрей Шептицький. Він у монастирі мехіратистів св. Юрія шукав у архівах за перводруками і рукописами, які в XV сторіччі друкувалися у Венеції.

Add a comment

Читати далі: Папа Пій X і Митрополит Андрей

   

Чому він зрадив Ісуса? 7 гіпотез щодо Юди

Четвер, 21 квітня 2016, 16:25

5Юда зрадив Ісуса, тому що так веліла йому… його дружина. А та дружина то «зла жінка була».

Згідно з ефіопським «Мучеництвом Пилата», дружиною Юди була… сестра Варавви. Ще інші спекулюють, нібито Юда ревнував Марію Магдалину, яка була без пам’яті закохана в Ісуса і не давала Юді жодної надії. Він же таємно кохав її і не міг дивитися на те благоговіння.

Зрада Юди була, безперечно, болісною для інших апостолів. Людина, яку вони вважали другом, товариш спільних мандрівок видав Ісуса. Вони повинні були з цим фактом якось дати собі раду, позаяк не мали змоги запитати його, чому ж саме він зрадив. Юда повісився одразу після арешту Вчителя. Апостолам залишалося покладатися на свої власні здогадки. І до сьогодні ніхто не знає відповіді на це питання. Проте існує кілька гіпотез. Add a comment

Читати далі: Чому він зрадив Ісуса? 7 гіпотез щодо Юди

 

Андрей Шептицький про сповідь

Вівторок, 29 березня 2016, 21:49

379890Коли ж сповідаєшся, брате, то вже все скажи, усі рани душі відслони, усі мерзенні вчинки витягни на верх, хоч би вони десь на дні душі були закриті й від п'ятдесяти літ. А коли найдеш у своїй душі тяжкий гріх, коли найдеш гріх несповіданий, закритий зі страху чи зі стиду, то вже конечно поправ усі свої сповіді, скажи всьо, що лишень пам'ятаєш! Бо хто знає, чи ця твоя сповідь не буде послідною в твому житті! Не знати чи дочекаєшся літа, чи діждеш Успення Богородиці.

Add a comment

Читати далі: Андрей Шептицький про сповідь

   

Сторінка 10 з 43

катехизм

Молитва св. Папи Івана Павла ІІ за Україну в церкві св. Миколая на Аскольдовій Могилі

«О Всеблагая Діво Маріє, Зарваницька Богородице, дякую Тобі за ласку перебування на київській землі, з якої світло Євангелія поширилося по всій Україні. Тобі, Мати Божа і Мати Церкви, перед Твоєю чудотворною іконою віддаю у руки мою апостольську подорож в Україну.

Пресвята Мати Божа, покрий Твоїм Материнським Покровом усіх християн, чоловіків та жінок доброї волі, які живуть у цій великій країні. Провадь їх до Свого Сина Ісуса, Який для всіх є Дорогою, Правдою і Життям. Амінь».

редакційна колегія
http://askoldova-mohyla.org/uk/

 

Офіційний сайт жіночого вокального ансамблю "Аніма" УГКЦ св. Миколая Чудотворця на Аскольдовій Могилі

 http://anima.askoldova-mohyla.org/