Головна

Історичні постаті у християнстві

Йому вірили навіть ті, хто не мав віри…

Вівторок, 25 квітня 2017, 20:26

Ivan-Pavlo-IIПапа Іван Павло ІІ — одна з найвпливовіших постатей ХХ-го століття, його канонізували у рекордний час — лише за дев’ять років після смерті.

27 квітня 2014 року Івана Павла ІІ проголошено святим на площі Святого Петра у Ватикані.

Святіший Отець мав своє бачення папства. Завжди підкреслював, що важливо доторкнутися до кожної людини.

Add a comment

Читати далі: Йому вірили навіть ті, хто не мав віри…

 

Хто такий святий Валентин?

Вівторок, 14 лютого 2017, 20:45

StValentineСьогодні, 14 лютого, Церква також згадує і св. Валентина, римського священика, що жив у III столітті. Св. Валентин вважається покровителем людей хворих на епілепсію і нервовохворих, а також - лікарів, що працюють з такими людьми. Окрім цього, він є покровителем людей закоханих.

Це був час переслідування християн. З того часу відомі Акти мучеників. Ці акти християни читали на своїх молитвах і це їм додавало відваги, щоб мужньо вистояти проти переслідувачів.

У Римі на ринку відбувалися суди над християнами й на ці суди кожен міг прийти...

Одного разу туди також прийшов і християнський священик Валентин. Тут його схопили і також, нещадно б'ючи кийками, намагалися змусити зректись Христа. Але коли побачили, що немає бажаного результату - стяли його. І саме 14 лютого 269 року св. Валентин прийняв мученицьку смерть. Цей день є днем народженням святого для неба.

Add a comment

Читати далі: Хто такий святий Валентин?

 

Зачаття Пресвятої Богородиці св. Анною

Четвер, 22 грудня 2016, 09:51

c251b94b3bДавній і глибокий культ Пресвятої Богородиці, що є знаменною віхою Східної Церкви, виявляється у великій кількості Богородичних празників у нашому церковному календарі. Ті празники розказують нам найважливіші моменти з життя Божої Матері від її чудесного зачаття аж до її славного успення.

Святе Євангеліє не багато говорить про життя Пречистої Діви Марії, тож нічого дивного, що більшість Богородичних празників не основується на подіях святого Євангелія, а радше на християнській традиції та на оповіданнях апокрифічних книг перших віків. Сюди належить також і празник Зачаття, який наша Церква святкує 22 (9) грудня. Цей празник має окрему історію на Сході та на Заході.

Add a comment

Читати далі: Зачаття Пресвятої Богородиці св. Анною

   

Андрей Шептицький:10 фактів із життя

Понеділок, 10 жовтня 2016, 13:56

09_1Митрополит Андрей був відомим реформатором церкви, та це далеко не єдина його заслуга перед українським народом. Він розвивав кожну сферу суспільного життя українців,  причіплював Україні європейські цінності.

Факт 1. Походив з однієї з найбільш знаних у Львові родин – графів Шептицьких

Add a comment

Читати далі: Андрей Шептицький:10 фактів із життя

 

Свідчення про чудо за заступництвом о.Владислава Буковинського

Субота, 10 вересня 2016, 13:05

bukow_0111 вересня в Караганді буде зарахований до лику блаженних о. Владислав Буковинський, проповідник і апостол Середньої Азії в радянські часи. Беатифікація стала можливою завдяки чуду зцілення за заступництвом о. Владислава, офіційно визнаному Ватиканом. Людиною, якій допоміг Слуга Божий, був о. Маріуш Ковальський, настоятель парафії св. Андрія в Теміртау.

— Отче, якщо це можливо, чи не могли б Ви розповісти про чудо, яке сталося з Вами за заступництвом о. Владислава Буковинського?

Add a comment

Читати далі: Свідчення про чудо за заступництвом о.Владислава Буковинського

   

Сторінка 10 з 44

катехизм

Молитва св. Папи Івана Павла ІІ за Україну в церкві св. Миколая на Аскольдовій Могилі

«О Всеблагая Діво Маріє, Зарваницька Богородице, дякую Тобі за ласку перебування на київській землі, з якої світло Євангелія поширилося по всій Україні. Тобі, Мати Божа і Мати Церкви, перед Твоєю чудотворною іконою віддаю у руки мою апостольську подорож в Україну.

Пресвята Мати Божа, покрий Твоїм Материнським Покровом усіх християн, чоловіків та жінок доброї волі, які живуть у цій великій країні. Провадь їх до Свого Сина Ісуса, Який для всіх є Дорогою, Правдою і Життям. Амінь».

редакційна колегія
http://askoldova-mohyla.org/uk/

 

Офіційний сайт жіночого вокального ансамблю "Аніма" УГКЦ св. Миколая Чудотворця на Аскольдовій Могилі

 http://anima.askoldova-mohyla.org/