Головна

Історичні постаті у християнстві

Шлю молитву до небес… Покликання і подвиг Митрополита Андрея (частина ІІ)

Середа, 16 вересня 2015, 10:38

RV9326_Articolo«У 1874 році, на початку дев’ятого року життя, Роман вперше сказав мені, що хоче стати священиком. Коли 1881 року в ширшому колі знайомих і друзів заторкувалось питання майбутнього молодих учасників тієї зустрічі, 16-річний Роман сказав: “Я якщо і стану священиком, то лише унійним”. А пізніше звірився своєму другові: “Зупинюся на василіянах”. Через два роки, немов грім серед ясного неба, вдарили мене ці слова: “Отож, мамо, я вирішив стати василіянином. Напишу до батька і вступаю до новіціяту”», – читаємо у спогадах Софії Фредро-Шептицької, матері праведного Слуги Божого Митрополита Андрея.

Add a comment

Читати далі: Шлю молитву до небес… Покликання і подвиг Митрополита Андрея (частина ІІ)

 

Шлю молитву до небес… Покликання і подвиг Митрополита Андрея (частина І)

Вівторок, 15 вересня 2015, 10:34

RV8997_Articolo«Ці наші брати й сестри є відомими представниками величезної кількості анонімних героїв – чоловіків і жінок, одружених і неодружених, священиків і богопосвячених осіб, молодих і старших – які протягом двадцятого сторіччя, "сторіччя мучеників", протистояли переслідуванню, насильству, смерті, щоб тільки не відректись від своєї віри. Як при цьому не згадати далекоглядну й ґрунтовну пастирську діяльність Слуги Божого, митрополита Андрея Шептицького, справа беатифікації якого ведеться і сподіваємось одного дня побачити його у славі Святих?

Add a comment

Читати далі: Шлю молитву до небес… Покликання і подвиг Митрополита Андрея (частина І)

 

«За 25 років в Україні так і не реабілітували блаженного католицької церкви» - Ігор Кулик

Субота, 12 вересня 2015, 18:10

646386_1_w_570В архіві СБУ в Києві зберігається справа на отців Коциловського Йосифа (Йосафата), Лакоту Григорія, Грицелюка Миколая, Кузича Івана і Решетила Романа, засуджених за ст. ст. 54-І "а" і 54- ІІ КК УРСР в 1946 році. Хоча у червні 2001 року папа римський Іван-Павло ІІ проголосив Йосафата Коциловського блаженним, проте він і досі залишається нереабілітованим.

Про це говоримо з директором Архіву СБУ Ігорем Куликом.

Хто був ініціатором підняття справи отців?

Справу отців підіймали ще у 2008-2009 роках, однак вона так і не була переглянута. Цього року ініціатива належить моєму заступникові Володимирові Бірчаку. Він якраз досліджує діяльність української греко-католицької церкви. В архіві є два великі фонди: реабілітованих та нереабілітованих. Він вивчав фонди нереабілітованих жертв репресій і натрапив на справу отців. Його вразило те, що священники не вели жодної антирадянської діяльності. Add a comment

Читати далі: «За 25 років в Україні так і не реабілітували блаженного католицької церкви» - Ігор Кулик

   

Святі Апостоли Петро і Павло

Субота, 11 липня 2015, 21:43

6987789Неможливо говорити про день свята Петра й Павла без екуменічних алюзій.

Чим є більшість проблем, розколів, труднощів у християнстві? Сварками, обумовленими історико-культурними та особистісними моментами. До цього додаються доктринальні проблеми, відмова у покорі й «застигання» таких становищ, подібне до контрактур на переламах. Хірурги знають: коли зламані кості неправильно зростаються, їх потрібно знову ламати, щоби скласти правильно… Отож і процес розламів та примирень у Церкві зовсім не є солодким.

Add a comment

Читати далі: Святі Апостоли Петро і Павло

 

Єпископ Теодор Ромжа

Середа, 15 квітня 2015, 22:55

14 квітня 1911 народився один з найвидатніших єпископів греко-католицької Церкви на Закарпатті, убитий за наказом Сталіна Георгій Теодор (Феодор) Ромжа (1911-1947), титулярний єпископ Аппійскій, адміністратор, згодом єпископ Мукачівської греко-католицької єпархії. Беатифікований Римсько-католицькою церквою в 2001 році.

Народився в Надьбочко, Підкарпаття (нині Великий Бичків, Закарпатська область) в родині залізничного службовця Павла Ромжі, мати - Марія Семак. Був дев'ятою дитиною в сім'ї. Чотири класи народної школи Федір закінчив у Бичкові, в 1922 році батьки визначили його в державну реальну гімназію в місті Хуст, яку він з відзнакою закінчив у 1930 році.

Add a comment

Читати далі: Єпископ Теодор Ромжа

   

Сторінка 7 з 36

катехизм

Молитва св. Папи Івана Павла ІІ за Україну в церкві св. Миколая на Аскольдовій Могилі

«О Всеблагая Діво Маріє, Зарваницька Богородице, дякую Тобі за ласку перебування на київській землі, з якої світло Євангелія поширилося по всій Україні. Тобі, Мати Божа і Мати Церкви, перед Твоєю чудотворною іконою віддаю у руки мою апостольську подорож в Україну.

Пресвята Мати Божа, покрий Твоїм Материнським Покровом усіх християн, чоловіків та жінок доброї волі, які живуть у цій великій країні. Провадь їх до Свого Сина Ісуса, Який для всіх є Дорогою, Правдою і Життям. Амінь».

редакційна колегія
http://askoldova-mohyla.org/