Історичні постаті у християнстві
16 січня – день пам’яті єпископа Михаїла Руснака
Середа, 17 січня 2018, 10:38
На Аскольдовій Могилі помолилися з упокій душі почесного Торонтського єпископа Махаїла Руснака. Він народився 21 серпня 1921 року в штаті Пенсільванія, в сім'ї словацьких емігрантів Андрія та Марії. У 1920 роках, під час економічної депресії в США, його сім’я повернулася в Словаччину. Там, Михаїл Руснак навчався в місцевій школі, а вже по її закінченні, в серпні 1942 року, вступив до Згромадження редемптористів. Також, навчався на Богословському факультеті святих Кирила та Мефодія у Словацькому університеті в Братиславі.
4 липня 1949 року в Пряшеві, Михаїл Руснак був висвячений на священника-редемпториста, отцем Павлом Гойдичем, котрий потім став блаженним священномучеником Католицької Церкви.
Add a commentЧитати далі: 16 січня – день пам’яті єпископа Михаїла Руснака
Життєвий шлях Єпископа Мирона Дацюка
Неділя, 14 січня 2018, 22:40
14 січня, на Аскольдовій Могилі помолилися за упокій душі Єпископа УГКЦ в Канаді - Мирона Дацюка, котрий вірою та правдою все своє життя служив Богу. Владика Мирон Дацюк народився 16 листопада 1919 року в місцевості Мондер, що в провінції Альберта, Канада. Походив з родини Бручковських. При народженні його батьки – Лука та Ксенія, дали йому хресне ім’я Михайло.
Коли йому виповнилося 16 років, вирішив обрати шлях служіння Богу та Церкві, і вступити до Чину Святого Василія Великого. Там отримав монаше ім’я Мирон. Також, навчався у Мондері та Ґрімсбі, провінція Онтаріо. 15 листопада 1942 року склав урочисті довічні чернечі обіти, а 10 червня 1945 року у Ґрімсбі прийняв священиче рукоположення з рук Архиєпископа Василя Ладики. Після чого, був парохом декількох греко-католицьких церков Канади, а також ігуменом монастирів Чину Святого Василія Великого.
Add a comment11 січня вшановується пам’ять єпископа Павла Овлучинського
Четвер, 11 січня 2018, 22:56
Сьогодні, на Аскольдовій Могилі помолилися за упокій душі Павла Овлучинського – церковного діяча, єпископа-коад'ютора Перемишльсько-Самбірсько-Сяноцької єпархії Руської Унійної Церкви. На жаль, до наших часів збереглося дуже мало спогадів та документальних свідчень про його життя та церковну діяльність. Відомо, що Павло Овлучинський народився приблизно в 1600 році, походив із шляхетного роду.
Вже у свідомому віці, вирішив вступити до Чину Святого Василія Великого, де й склав Вічні обіти. Після чого, 24 серпня 1620 року, вже у віці 20 років, був переведений до Єзуїтської колегії у Вільно, де вивчав богослов’я. Також, збереглися факти про його перебування в цій колегії, і в 1627-1628 роках.
Add a commentЧитати далі: 11 січня вшановується пам’ять єпископа Павла Овлучинського
Пам’яті Мелетія Смотрицького
Вівторок, 09 січня 2018, 22:12
На Аскольдовій Могилі помолилися за упокій душі Мелетія Смотрицького – церковного та освітнього діяча, письменника; пам’ять якого вшановується 6 січня.
Мелетій Смотрицький – надзвичайно цікава, та водночас достатньо суперечлива постать в церковному житті. Він народився приблизно в 1575 році в селищі міського типу Смотрич, що неподалік від Кам’янця-Подільського. При хрещенні отримав ім’я Максим. Його батько - Герасим Смотрицький був високоосвіченою людиною, займав посаду міського писаря в місті, а також був першим ректором Острозької школи. Батько Мелетія добре володів грецькою, старослов’янською та латинською мовами. Він хотів дати синові хорошу освіту, тому забрав хлопця на навчання до Острога.
Add a commentПравдивий шлях душпастиря-владики Ніла Саварина
Вівторок, 09 січня 2018, 00:22
Видатною постаттю греко-католицької церкви є Владика Ніл Саварин, котрий протягом всього свого багатотрудивого життя стояв на основі історичних прав нашої Церкви, завжди відстоював та підтримував процес її піднесення.
Владика Ніл народився 19 травня 1905 року в невеличкому місті Старий Самбір, що на Львівщині. При хрещенні отримав ім’я Микола. Виховувався в селянській родині Василя та Анни Сигерич, котрі дали своєму синові глибоке родинне та релігійне виховання. Початкову освіту він здобув в своєму рідному місті, а далі навчався в гімназії міста Новий Самбір та Перемишль.
Add a commentЧитати далі: Правдивий шлях душпастиря-владики Ніла Саварина
Більше статей...
Сторінка 7 з 45