Головна

Історичні постаті у християнстві

«Андрей Шептицький великий незнаний»

Середа, 28 жовтня 2015, 13:16

7987У столиці України, 27 жовтня 2015 р., у Будинку Вчителя, презентували вражаючу фотодокументальну виставку присвячену Митрополиту Андрею Шептицькому. Цим заходом урочисто розпочали святкування на державно-церковному рівні, тижня Митрополита Андрея Шептицького у Києві.

У відкритті виставки взяли участь: Владика Йосиф (Мілян) Єпископ-помічник Київський, Володимир В’ятрович, Голова Українського інституту національної пам’яті, Ігор Кулик, директор Галузевого державного архіву СБ України та Ярослав Файзулін, який урочисто провадив дійство, який є також співавтором даної виставки, а також запрошенні гості, які прибули щоб взяти участь в цій події.

Add a comment

Читати далі: «Андрей Шептицький великий незнаний»

 

Святий Йоан Павло ІІ, Папа

Четвер, 22 жовтня 2015, 21:35

286622 жовтня Церква відзначає літургійний спомин святого Йоана Павла ІІ. Він очолював Апостольський Престол 27 років – це третій за тривалістю понтифікат в історії Церкви.

Він став першим Папою Римським, який відвідав синагогу і виступив у протестантській церкві, який ввійшов у мечеть і зробив офіційний візит у православну країну, який побував на рок-концерті і футбольному матчі, який вибачився за гріхи Католицької Церкви.

Add a comment

Читати далі: Святий Йоан Павло ІІ, Папа

 

Фаїна Ляхер – християнка Анна й монахиня Марія. Історія з підпілля і глибин душі

Вівторок, 06 жовтня 2015, 09:42

5Якщо б мене запитали, чого варто повчитися в цієї жінки, я би відповіла:«Навчитися просто йти далі». Це не майстерність, не риси, не вміння. Це – величезна потреба, коли в тебе більше нічого не залишається – усі варіанти названі, всі сподівання і надії розвіяні, все минуло й тобі від цього не легше – просто йди далі! Можливо, це безглуздо, неправильно, оптимістично чи флегматично, можливо, тобі всі кричатимуть: «Приречений!», «Ганебний!», «Лицемірний!». То й що? Ти все одно йдеш далі, без зупинок, нехай і без орієнтиру, без компасу та карти. Якщо так треба, то вони з’являться згодом. Потрібно просто йти, ковтаючи сльози й людські погляди, бо довгий шлях потребує багато кроків… Тому треба вчитися ходити, вставати і йти, щоб це не було бажанням чи примхою, спокусою, а тільки неодмінною частиною твоєї людської сутності – йти далі. Add a comment

Читати далі: Фаїна Ляхер – християнка Анна й монахиня Марія. Історія з підпілля і глибин душі

   

Забуті поради від Митрополита Андрея: Як збудувати Україну та вберегти її культуру

Вівторок, 29 вересня 2015, 22:03

ArticleПостать одного з найвизначніших діячів української історії і культури XX століття Митрополита Андрея Шептицького посідає визначне місце в історії Української Греко-Католицької Церкви та України зокрема. Саме за провідництва Митрополита Андрея УГКЦ остаточно набула обличчя незалежної моральної та духовної сили та мудро визначала своє місце у національному та культурно-духовному русі.

Митрополит УГКЦ Андрей був не лише духівником, а й великим просвітителем і натхненником українства та його культури. Як пастор Митрополит Андрей уложив молитву за український народ, у якій звертається до Христа-Спасителя з різними потребами: прошення благословення Божого на українські родини, на батьків, дітей і молодь. Add a comment

Читати далі: Забуті поради від Митрополита Андрея: Як збудувати Україну та вберегти її культуру

 

Шлю молитву до небес… Покликання і подвиг Митрополита Андрея (частина ІІІ)

Четвер, 17 вересня 2015, 10:41

RV8440_ArticoloАндрей Шептицький, вступаючи до монастиря, хотів бути монахом і служити своєму народові, а не – ієрархом. Однак, вже через сім років після священичого рукоположення, маючи лише 34 роки, був призначений Станіславівським єпископом. А вже через рік – Львівським митрополитом…

На чолі Львівської архиєпархії та Української Греко-Католицької Церкви митрополит Андрей прослужив 44 роки, починаючи від 1990-го. На цей період припали дві світові війни, відродження польської держави після поділів, посилення незалежницьких прагнень українців, з якими себе ідентифікував церковний провідник народу, підтримуючи їх не лише церковною діяльністю, але також важливими починаннями у сфері культури та суспільної взаємопідтримки і солідарності. Одночасно, він рішуче засуджував прояви кривавого насильства.

Add a comment

Читати далі: Шлю молитву до небес… Покликання і подвиг Митрополита Андрея (частина ІІІ)

   

Сторінка 6 з 36

катехизм

Молитва св. Папи Івана Павла ІІ за Україну в церкві св. Миколая на Аскольдовій Могилі

«О Всеблагая Діво Маріє, Зарваницька Богородице, дякую Тобі за ласку перебування на київській землі, з якої світло Євангелія поширилося по всій Україні. Тобі, Мати Божа і Мати Церкви, перед Твоєю чудотворною іконою віддаю у руки мою апостольську подорож в Україну.

Пресвята Мати Божа, покрий Твоїм Материнським Покровом усіх християн, чоловіків та жінок доброї волі, які живуть у цій великій країні. Провадь їх до Свого Сина Ісуса, Який для всіх є Дорогою, Правдою і Життям. Амінь».

редакційна колегія
http://askoldova-mohyla.org/