Головна

Християнське вчення

Хресна Дорога з війни

П'ятниця, 18 березня 2016, 14:41

6589Роздуми Хресної Дороги, написані Миколою Вишньовським — солдатом АТО.

І стояння — Ісуса засуджено

Початок довгої важкої Хресної Дороги. Ісус стоїть перед Пилатом. Сам Син Божий стоїть перед людиною — творінням Божим. Упокорився! Не показує своєї величі, стоїть найвеличніший перед найменшим, перед людиною!

Add a comment

Читати далі: Хресна Дорога з війни

 

Літургія Напередосвячених Дарів

Понеділок, 14 березня 2016, 23:37

lpd

Одна з найкрасивіших великопісних служб, що відбувається регулярно протягом як Чотиридесятниці, так і Страсної седмиці — літургія Передосвячених Дарів. Для багатьох саме це богослужіння є «візитною карткою» літургійних особливостей Великого посту.

Призначена спочатку для всіх днів року, коли не звершується Євхаристия, літургія Передосвячених Дарів служиться тепер лише у середи та п’ятниці Чотиридесятниці і з понеділка до середи Страсної седмиці, а також у четвер 5-ї седмиці та у дні пам’яті храмового святого або полієлейних святих, якщо вони випадуть на будній день посту.

Add a comment

Читати далі: Літургія Напередосвячених Дарів

 

5 великопісних спокус. Як їх розпізнати і як реагувати

Четвер, 03 березня 2016, 19:10

cr34567uhgfdaЗазнаєш більше спокус, аніж зазвичай? Такий час!

«Господь сказав сатані: Гаразд! Усе, що він має, — у твоїй руці. Тільки на нього самого не простягай руки» (Іов 1, 12).

Я не знаю, чи й у вас так само, але відколи я повернулася до Церкви, під час Великого Посту почуваюсь як Іов. Так ніби Бог трохи спустив сатану з повідка, бо в моєму духовному житті починається якийсь надзвичайний хаос.

Add a comment

Читати далі: 5 великопісних спокус. Як їх розпізнати і як реагувати

   

Життя закоротке, аби… не молитися!

Вівторок, 01 березня 2016, 21:59

cr12345kjhgfy6Коли ми вчергове чуємо з амвону, що Бог любить людину, очі самі собою заплющуються. Ми постійно чуємо про любов Бога, про потребу будувати особистий зв’язок із Ним, але, власне кажучи, до кінця не розуміємо, про що ідеться.

Слово «любов» нам асоціюється з прагненням близькості, з тугою, бажанням бути разом, спільно проводити час, ну а якщо за молитвою ми не дуже тужимо, то, може, слово «любов» у контексті віри проявляється в зовсім інакший спосіб? Add a comment

Читати далі: Життя закоротке, аби… не молитися!

 

Як бути добрими хресними батьками? 7 порад

Понеділок, 29 лютого 2016, 13:01

collagehresniЯкщо не знаєш, що можеш для нього/неї зробити, то просто слухай.

Коли дитина проходить в Церкві обряд Хрещення, її батьки обирають пару дорослих осіб, які стають її хресними батьками і мають супроводжувати її в духовному зростанні. Однак не всі хресні батьки добре розуміють ту роль, яка на них покладена (а точніше, на яку вони самі погодились).

Дехто час від часу згадує своїх похресників у молитві, хтось насправді стає духовним наставником, дехто не забуває вітати з днем народження і дарувати подарунки, а хтось згадує, що має похресника тільки тоді, коли він/вона запрошує на весілля…

Add a comment

Читати далі: Як бути добрими хресними батьками? 7 порад

   

Сторінка 9 з 104

катехизм

Молитва св. Папи Івана Павла ІІ за Україну в церкві св. Миколая на Аскольдовій Могилі

«О Всеблагая Діво Маріє, Зарваницька Богородице, дякую Тобі за ласку перебування на київській землі, з якої світло Євангелія поширилося по всій Україні. Тобі, Мати Божа і Мати Церкви, перед Твоєю чудотворною іконою віддаю у руки мою апостольську подорож в Україну.

Пресвята Мати Божа, покрий Твоїм Материнським Покровом усіх християн, чоловіків та жінок доброї волі, які живуть у цій великій країні. Провадь їх до Свого Сина Ісуса, Який для всіх є Дорогою, Правдою і Життям. Амінь».

редакційна колегія
http://askoldova-mohyla.org/