Головна

Парафія св.Миколая Чудотворця - Аскольдова Могила

Чому на Аскольдові Могилі так почитають свято Покладання чесної ризи Пресвятої Богородиці

Понеділок, 25 липня 2016, 20:00

13710022Звісно, за історичними фактами, офіційне хрещення Київської Русі відбулося наприкінці літа 988 року. За наказом князя Володимира Святославовича кияни масово зайшли у води річки Почайни, притоки Дніпра,  і прийняли християнство, відмовившись від язичництва. Сам Володимир охрестився напередодні  в церкві св. Іакова в Херсонесі.  Далі християнізація поступово торкнулася і периферій. Таким чином князь Володимир Великий зміг проголосити християнство державною релігією і продовжити справу своєї бабусі княгині Ольги, яка прийняла нову віру ще 955 року. Утім, початки християнизації на Русі були ще задовго до Ольги.

Add a comment

Читати далі: Чому на Аскольдові Могилі так почитають свято Покладання чесної ризи Пресвятої Богородиці

 

Сердечні вітання пароху у День Народження!

Понеділок, 25 липня 2016, 10:20

458605

Громада церкви св. Миколая Чудотворця на Аскольдовій Могилі сердечно вітає з Днем Уродин високодостойного пароха отця-настоятеля Ігоря-Іллю Онишкевича!

Усі роки Вашої відданої праці на користь парафії та храму поклали на створення великої християнської родини, яка з року в рік за вашими молитвами  наповнюється своїми унікальними молитовними традиціями, спільнотами, об’єднаннями. Ви своїм служінням постійно наповнюєте усю паству духовною поживою від малого до великого, допомагаєте шукати Христа кожному і проводите до Христа кожного.

Add a comment

Читати далі: Сердечні вітання пароху у День Народження!

 

Аскольдову могилу відтепер видно здалеку і вночі

Субота, 16 липня 2016, 22:04

13699452_1196877337021942_911635061_o15 липня 2016 року уже увійде в історію парафії УГКЦ на Аскольдовій могилі.  У храмове свято каплиці Покладання чесної ризи Пресвятої Богородиці відбулася урочиста подія: освячення хреста, встановленого на її бані. Сама каплиця знаходиться на схилах Дніпра.

«У нас був задум – аби цей хрест світився. Відтепер з Дніпра і навіть з Лівого берега столиці  вночі видно  його голубі вогні. Але це тільки початок нашої композиції… » - розповів парафіянам, котрі зібралися на святкову літургію, парох церкви от. Ігор Онишкевич.

Add a comment

Читати далі: Аскольдову могилу відтепер видно здалеку і вночі

   

На Аскольдовій вшанували пам’ять о. Єремії Ломницького

Понеділок, 04 липня 2016, 23:52

15У неділю, 3 липня виповнилося рівно 100 років від дня смерті ченця-василіянина о. Єремії Ломницького. Чимало людей таке прізвище чують вперше, тому сестри служебниці Непорочної Діви Марії взяли за мету розказати людям про його життя, діяльність та страждання. Адже саме він разом з о. Кирилом Селецьким 1892 року заснували їхнє, перше в Галичині, а нині найчисельніше чернече жіноче згромадження УГКЦ  «Сестер Служебниць Непорочної Діви Марії» (ССНДМ).

Add a comment

Читати далі: На Аскольдовій вшанували пам’ять о. Єремії Ломницького

 

Перші «Канікули з Богом» на Аскольдовій

Понеділок, 04 липня 2016, 22:58

5868Зазвичай, дитячий галас біля церкви св. Миколая на Аскольдовій Могилі чутно вихідними:  уже в суботу збираються у «Домі хліба» діти Божого милосердя, а на недільну дитячу службу Божу збігається уся парафіяльна малеча. Понеділок, 27-го червня, у церкві розпочався знову із дитячої літургії. Отці Селезіяни разом з волонтерами-аніматорами вперше зібрали тут дітей з усього Києва на «Канікули з Богом».

Add a comment

Читати далі: Перші «Канікули з Богом» на Аскольдовій

   

Сторінка 9 з 78

катехизм

Молитва св. Папи Івана Павла ІІ за Україну в церкві св. Миколая на Аскольдовій Могилі

«О Всеблагая Діво Маріє, Зарваницька Богородице, дякую Тобі за ласку перебування на київській землі, з якої світло Євангелія поширилося по всій Україні. Тобі, Мати Божа і Мати Церкви, перед Твоєю чудотворною іконою віддаю у руки мою апостольську подорож в Україну.

Пресвята Мати Божа, покрий Твоїм Материнським Покровом усіх християн, чоловіків та жінок доброї волі, які живуть у цій великій країні. Провадь їх до Свого Сина Ісуса, Який для всіх є Дорогою, Правдою і Життям. Амінь».

редакційна колегія
http://askoldova-mohyla.org/